als nieuwe Joop Poeslieve Kyrgios blijft 28 itiCfSEft WjAw1 Gesink of Mollema zou het zijn en anders Kelderman of Dumoulin. Toch lijkt het dat Steven Kruijswijk Joop Zoetemelk opvolgt als Nederlandse winnaar in een grote ronde. WIELRENNEN RONDE VAN ITALIË a Kort Gendarme Benitez blijft in Newcastle Rafael Benitez blijft trainer van Newcastle United. De 56-jarige Spanjaard zette giste ren zijn handtekening onder een 3-jarig con tract bij de club die dit seizoen degradeerde uit de Engelse Premier League. Benitez werd in maart aangesteld als de vervanger van Steve McClaren om degradatie te voor komen, maar die missie mislukte. Jol kampioen van Egypte Trainer Martin Jol kan met Al Ahly het kam pioenschap van Egypte gaan vieren nadat concurrent Zamalek zich heeft teruggetrok ken uit de competitie. Het Zamalek-bestuur voert de partijdige Egyptische arbitrage op als reden. De scheidsrechters zouden Al Ahly bevoordelen. De club uit Cairo won gisteren met 0-3 bij Al Mokawloon Al Arab. Dumoulin in voorselectie Tom Dumoulin rijdt mogelijk toch de Ronde van Frankrijk. De kopman van Giant- Alpecin, die zes dagen de roze trui droeg in de Giro, is opgenomen in de voorselectie van zijn ploeg voor de Tour. Hoofddoel voor Dumoulin is de olympische tijdrit in Rio. De Tour wilde hij eerst overslaan, maar de plannen zijn na de Giro ietwat gewijzigd. Surprise Heimwee In zijn roze trui is Steven Kruijswijk de laatste die naar het podium wordt ge roepen, dus wacht hij na zijn televisie-interviews bij de start van de zeven tiende etappe van de Giro rustig bij het trapje. Als hij een flinke sprong maakt, kan hij zo het ijskoude water van Lago di Molveno induiken. De volledige ploeg van Astana, die hij de afgelo pen dagen aan barrels reed, moet eerst nog een handtekening zet ten op de presentielijst voordat Kruijswijk aan de beurt is. Meesterknecht Michele Scarpo- ni is de eerste die op Kruijswijk af stapt voor een ferme handdruk en een welgemeende felicitatie. Ze volgen één voor één. Vincenzo Nibali neemt een voorschot op zijn verlies en geeft de rozetrui- drager een hand. Net als Esteban Chaves, de nummer 2 in het alge meen klassement. Op audiëntie bij Koning Kruijswijk. Eerste keer Nog vier ritten, waaronder twee zware bergetappes, scheiden Kruijswijk van een historische Giro-zege. Het zou de eerste keer zijn dat een Nederlander de roze trui meeneemt naar huis. Het maakt de 28-jarige Kruijswijk na Joop Zoetemelk (bij de Tour van 1980) de eerste Nederlander die een grote ronde wint. In tegenstelling tot zijn genera- tiegenoten Robert Gesink (29) en Bauke Mollema (29), of de iets jon gere Wilco Kelderman en Tom Dumoulin (beiden 25), is Kruijs wijk nooit genoemd in de zoek tocht van Nederland naar de nieu we Joop. „Dat hij zo'n motor heeft, daar kwamen we pas in de Giro van 2010 achter", zegt ploeg leider Jan Boven. „Anderen ston den hoger in de pikorde." Renners als Gesink (zevende in de Vuelta 2008) en Mollema (vier de in de Vuelta 2011) werden na hun eerste rondesuccessen direct gebombardeerd tot kanshebber op groot succes. En vooral voor de Tour natuurlijk, dé wedstrijd voor iedere Nederlandse wielerfan. Boven wijst op de ontwikkeling van Kelderman, die in 2014 zeven de werd in de Ronde van Italië. „Het was mijn idee om met Wilco terug te komen om voor een plek op het podium te gaan. Andere fac toren gingen een rol spelen. Spon sors, media en ook vanuit de ploegleiding. Die willen scoren in de Tour, de belangrijkste wed strijd. Dat heeft Steven nooit hoe ven doen, omdat het altijd leek als of er één of twee beter waren." Stempel Dat hij nooit is gezien als opvol ger van Zoetemelk, ach, Kruijs wijk kan er wel inkomen. „Ik meet me ook niet aan Robert, Bauke of Wilco. Zij hadden al eer der het stempel van talent. Bij mij bleek pas in de eerste jaren als prof dat ik goed kan fietsen. En na blessures gaat het net even min der, terwijl die jongens het wel keer op keer bewezen." Vorig jaar hoopte Nederland dat Dumoulin in de voetsporen van Zoetemelk zou treden, maar hij verloor in Spanje de leiderstrui in de laatste bergrit. Voor dat scena rio hoeven we nu niet bang te zijn, denkt Addy Engels, vorig jaar ploegleider van Dumoulin en nu van Kruijswijk. „Op dit moment is Steven de sterkste bergop. Dat is een ander gevoel dan de Vuelta van vorig jaar, waarbij Tom elke bergrit iets inleverde." Quote van de dag 'Ik heb er bewust geen ruchtbaarheid aan gegeven. Ik wilde tot het einde genieten zonder dat de nadruk op stoppen zou liggen' Nick Kyrgios (21) wil deze zomer graag naar de Olympische Spelen. Maar het Australisch olympisch co mité heeft als aanvullende eis ge steld dat hij zijn gedrag verbetert. donderdag 26 mei 2016 VOETBAL VOETBAL WIELRENNEN Frankrijk trom melt ongeveer 90.000 agenten, gendarmes, mili tairen en particu liere beveiligers op voor de bevei liging van het EK voetbal. Frank rijk ontvangt vanaf 10 juni 24 nationale teams en zo'n 2,5 miljoen fans. l De Belgische wielrenner Wout van Aert (21) won gisteren de proloog van de Ronde van België. Na zes kilometer was de wereldkampi oen veldrijden twee seconden sneller dan favo riet Tony Martin. n Koning Krui js wijk Daan Hakkenberg Molveno Rasmus Lind- gren gaat bij BK Hacken voetbal len. De Zweed kwam als 18-jari- ge naar Neder land en speelde elf seizoenen bij FC Groningen en Ajax. Tussen door speelde hij nog even bij Red Bull Salzburg. Lucas Woudenberg keert terug bij Feyen- oord. De 22-jarige linksback werd afgelopen seizoen verhuurd aan NEC en speelde dertig duels voor de club uit Nijmegen. Woudenberg tekende in Rotterdam bij tot 2019. Granit Xhaka voetbalt na de zomer bij Arsenal. De 23-jarige Zwitser leidde Borussia Mönchengladbach naar de vierde plek in de Bundesliga. Roman Neustadter komt tijdens het EK voetbal in Frankrijk voor Rusland in actie. De in Oekraïne geboren verdediger van Schalke 04 heeft een Russisch paspoort gekregen. Excelsior-speler Daan Bovenberg (27 jaar) wist al maanden dat hij zou stoppen als profvoetballer. Er gaat geen tenniswedstrijd voorbij of Nick Kyrgios zorgt voor een rel. Tot gisteren. De rode loper die Igor Sijsling voor de Australiër uitrolde was zo comfortabel, dat Kyrgios de rust zelve was en zich zelfs enkele sportieve acties kon permitte ren. Na 72 minuten was hij op Roland Garros klaar met de Am sterdammer: 6-3,6-2, 6-1. Rik Spekenbrink Parijs Igor Sijsling werd als 'lucky loser' toegelaten tot Roland Garros, maar in de tweede ronde kent Nick Kyrgios geen genade, foto epa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 28