StlP E 21 IMF blijft aan boord als geldschieter De Eurogroep heeft een akkoord bereikt over schuldverlichting voor Griekenland. Er worden miljarden vrijgemaakt, zo werd gisteren bekend. Griekenland krijgt dik 10 miljard vers geld en schuldverlichting, het IMF blijft aan boord als geldschie ter. Die 'belangrijke doorbraak' kon een opgeluchte Eurogroep- voorzitter Jeroen Dijsselbloem gis teren melden na een elf uur duren de vergadermarathon van de mi nisters van Financiën en vertegen woordigers van de instellingen. Volgens een ook al opgeluchte Griekse minister Efklidis Tsakalo- tos kan het akkoord de vicieuze cirkel doorbreken van steeds weer nieuwe bezuinigingen die elk eco nomisch herstel onmiddellijk de nek omdraaien. Griekenland heeft met harde in grepen thuis, onder meer zware pensioenkortingen, veel gedaan om het akkoord mogelijk te ma ken. Het IMF deed een volgens zijn directeur Europa Poul Thom- sen 'belangrijke concessie' door concrete schuldverlichting uit te stellen naar midden 2018. Duits land en andere noordelijke landen deden op hun beurt water bij de wijn door al op korte termijn 'technische correcties' op de Griek se schuld te beloven. Van schuldkwijtschelding - zo als het IMF graag zou zien - is nog steeds geen sprake, op de middel lange termijn wel van lichtere vor men van schuldverlichting, zoals een verdere verlaging van rente percentages en geschuif met ver valdata en duur van de leningen. Vooral het IMF had het lastig. Thomsen moest zelf een schor sing aanvragen voor telefonisch overleg met IMF-chef Lagarde. Dijsselbloem gaf ronduit toe dat hij van dit akkoord 'een paar maanden geleden zelfs niet had durven dromen': „Veel ministers zijn tot het uiterste gegaan." Zeker de Duitse seniorminister Wolfgang Schauble blokkeerde aanvankelijk elke oplossing waar in het woord 'schuldverlichting' voorkwam. Tegelijkertijd liepen de noordelijke landen het risico dat het IMF, met al zijn middelen en ervaring, zich als geldschieter zou terugtrekken en Europa al leen voor de redding van Grieken land zou laten opdraaien. Ook dat was voor Duitsland en Nederland een rode lijn. Inmiddels denkt ook het IMF dat de torenhoge Griekse schuld - rond 180 pro cent, of meer dan 320 miljard - uit eindelijk 'houdbaar' te maken is. De Belgische oud-premier en li beraal fractieleider Guy Verhof- stadt zegt in een striemend com mentaar daar niets van te geloven, ook omdat Griekenland driekwart van de overeengekomen wetge ving niet uitvoert. „Dit lijkt op een huwelijk waarin beide part ners met wederzijdse toestem ming buiten de deur plassen. Dat soort huwelijken loopt meestal spaak als partners nalaten elkaar de waarheid te vertellen." Enk Ie voorb elden uit ons ruime en gevarieerde aanbod: v a 494 v a 629 a 674 va 1034 Kijk en vergelijk gerust op stipreizen.nl of bel 088 - 70 70 600 (ma. t/m vr. 9:00-16:00 uur) donderdag 26 mei 2016 io milj ard naar de Grieken Frans Boogaard Brussel De Griekse minister van Financiën Efklidis Tsakalotos en Euro- groepvoorzitter Jeroen Dijsselbloem. foto olivier hoslet/epa Tot 10% éxtra vakantiegeld 1/ 3- t/m 8-daagse Stedenreis Berli|n Andei's by Vienna House Berlin mei t/m dec. - stipreizen.nl/deandb y/ 5- t/m 15-daagse Autoreis Italië Toscane, Alb. San Lorenzo juni t/m okt. - stipreizen.nl/itssls 1/ 6- t/m 15-daagse Autoreis Duitsland Beierse Woud, Gasthof Kern juni t/m okt. - stipreizen.nl/desgab y/ 8-/15-daagse Autoreis Oostenrijk Salzburgerland, Hotel Voglauerhof mei t/m nov. - stipreizen.nl/ossvlb 8-daagse Rondreis Hoogtepunten van Roemenië juni t/m okt. - stipreizen.nl/rohrob y 6-daagse Operareis Verona Gardameer juni en juli - stipreizen.nl/itovgb yf 8-daagse Cruise Frankrijk, Spanje Italië juni t/m okt. - stipreizen.nl/crmolb y' 8-daagse Zonnige Najaarscruise Westelijke Middellandse Zee sept. t/m okt. - stipreizen.nl/crcpzb 1/ 15-daagse Rondreis Amazing Thailand juli t/m okt. - stipreizen.nl/thateb y 18-daagse Grand Voyage van Europa naar de Caribbean 30 nov. - stipreizen.nl/crcgcb Bovengenoemde prijzen zijn reeds incl. korting. Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamerexd. Calamiteitenfondsen reserveringskosten. Actievoorwaar- den zie www.stipreizen.nl/actievoorwaarden. Let op: zolang de voorraad strekt! We behouden ons het recht voor om kortingspercentages gedurende de actieperiode te wijzigen. Kortingen gelden alleen voor nieuwe boekingen. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 21