'Frouke komt niet meer, ze heeft werk' 'Online shoppen moet soepeler' pensioenfonds E 19 „Eerst een paar mededelin gen", trapt coach Anne- mieke Laverman de job club bijeenkomst af. „Frou ke komt niet meer, ze heeft een baan. Tanja ook. En Sabine is naar een solli citatiegesprek." De mede delingen krijgen een en thousiast onthaal bij de negen boventallige mede werkers van de Rabobank bij de bijeenkomst. Zelf zijn de acht vrouwen en één man nog niet zo ver, al heeft Astrid van Horck, manager particulieren bij de Rabobank Bol lenstreek, inmiddels wel een eerste sollicitatiege sprek gehad. De jobclub is onderdeel van het Mobiliteitscen trum van de Rabobank. Bij de bank moeten 9000 mensen op zoek naar een andere baan en via het Mo biliteitscentrum worden mensen van werk naar werk begeleid. Dan komt de volgende vraag om de hoek kijken: hoe kom je aan die baan? „Netwerken", zegt Maja Poppe, manager voor Noord-Nederland bij Randstad HR Solutions. „Veel mensen hebben 20 of 30 jaar voor dezelfde baas gewerkt. Die hebben geen netwerk buiten het bedrijf. Dat is heel belang rijk, een nieuwe baan vind je steeds vaker via je netwerk." De deelnemers aan de jobclub beamen dat. Mirjam Dijkstra, voor malig accountmanager bij Achmea, freelancet als do cent. „Ik haal al mijn op drachten binnen via Linkedln", zegt ze. „Do centen zijn daar nauwe lijks actief op, maar de de tacheringbureaus wel." Dat is de kern van een paar wets voorstellen waarmee Brussel toe wil naar één Europese online markt. Nu zijn de bezorgkosten over de grens tot vijf keer hoger dan bin nenslands, ook als de afstand ver gelijkbaar is. Ook mogen bedrij ven straks geen bestellingen uit het buitenland meer weigeren, al zijn ze niet verplicht daar ook te bezorgen. Consumentenkoepel Beuc zegt verheugd te zijn. „Het is tegen de logica als consumenten geen ta blet, sweater of videospelletje kun nen kopen omdat ze in een ander land wonen", aldus Monique Goyens van Beuc. De consumentenkoepel vindt het evenmin terecht dat consu menten kunnen profiteren van aanbiedingen van leveranciers uit andere landen. Dennis de Jong, die namens de SP in het Europees Parlement zit, vindt dat Brussel ambitieuzer had mogen zijn door het midden- en kleinbedrijf betere toegang te ga randeren tot door grote bedrijven gedomineerde internetplatforms, en door in één beweging ook de woekerprijzen van concertkaartjes aan te pakken. Werkgeversclub BusinessEuro- pe is ook maar half tevreden: wel blij dat straks meer dan de huidi ge 20 procent van de online ko pers ook over de grens gaat kopen. Maar BusinessEurope is nog steeds ontevreden over de niet goed geregelde retourzendingen en service na verkoop. henzelf. „Werknemers betalen premie voor arbeidsongeschikt heid. Ze krijgen daarom een uit kering. Zo lang de uitkering Zelfstandigen Bouw heeft nogal wat leden verloren tijdens de crisis loopt, wordt er premievrij pen sioen opgebouwd", legt Van der Werf uit. „Zzp'ers hebben vaak geen arbeidsongeschiktheidsver zekering. Zij krijgen dan geen uitkering als ze arbeidsonge schikt worden en daarom ook geen premievrije opbouw. Als ze wel een uitkering krijgen, heb ben ze daar wel recht op." De vergoedingen voor het be stuur zijn volgens Van der Werf zelfs omlaag gegaan. Uit eigen onderzoek van het pensioen fonds blijkt dat 75 procent van de zzp'ers heel tevreden is met het pensioenfonds. Ze verwijt Verhoef stemmingmakerij. „Zelf standigen Bouw heeft nogal wat leden verloren tijdens de crisis. Ze moeten weer nieuwe leden werven en wat reuring helpt daar bij. Maar de verwijten zijn volstrekt onterecht." Huawei eist geld van Samsung Principeakkoord over cao catering Aegon belegt niet meer in steenkool donderdag 26 mei 2016 Europese consumenten moeten makkelijker online in het buiten land kunnen winkelen. Hun cre ditcard moet overal worden ge accepteerd en ze moeten tegen een aanvaardbare prijs hun pro ducten thuisbezorgd kunnen krij gen. Van onze verslaggever Brussel Cathrin van der Werf SHENZHEN De Chinese technologiegigant Huawei sleept zijn Zuid-Koreaan- se branchegenoot Samsung in de VS en China voor de rechter. Volgens de Chinezen heeft Sam sung inbreuk gemaakt op intellec tuele eigendommen van Huawei. De Chinezen claimen het patent te hebben op mobiele communi catietechnologie en software die Samsung in zijn telefoons ge bruikt. Eerder is volgens Huawei geprobeerd op 'minnelijke wijze' met Samsung te schikken. Ge sprekken daarover liepen echter op niets uit. Het Chinese bedrijf hoopt nu een schadevergoeding te kunnen afdwingen. AMSTERDAM Vakbonden en werkgevers hebben een principeakkoord bereikt over een cao voor cateringmedewer kers, maakte vakbond FNV gisteren bekend. De overeenkomst heeft een looptijd van 1 juli dit jaar tot 1 ja nuari 2018. Behalve FNV zaten ook CNV en De Unie en werkgeversor ganisatie Veneca aan de onderhan delingstafel. Onder meer is voor al le medewerkers per 1 juli een loons verhoging van 0,5 procent overeen gekomen. Per 1 januari krijgt het per soneel er 2 procent meer loon bij. De partijen hebben afgesproken om bij de volgende cao-onderhan delingen in 2018 onder meer te pra ten over ouderenbeleid. DEN HAAG Aegon investeert niet meer in be drijven die voornamelijk geld ver dienen met steenkool. Dat meld de de Nederlandse verzekeraar gisteren. Daarmee bevestigde Aegon uitspraken van bestuurs voorzitter Alex Wynaendts vorige week tijdens de aandeelhouders vergadering. Wynaendts zei geen nieuwe investeringen te doen in bedrijven die meer dan 30 procent van hun omzet uit de verkoop van kolen halen. Ook worden beleggingen in steenkool- bedrijven van de hand gedaan. Aegon heeft naar eigen zeggen een 'relatief kleine' portefeuille van investeringen in steenkool. tOCjfOSL Een drietal deelnemers van de Jobclub Rabobank bezoekt de Carrièrebeurs in de RAI in Amsterdam, foto dingena mol

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19