C aH 15 Dochter is idolaat van Mascha en weet alles van haar. Maar voor Mascha is dochter slechts een klik op de muis. in hun tas branden kaartjes van 26,50 euro per stuk, gekregen voor hun verjaardag jes en vrouwen die elke dag haar beautyblog bekijken - cij fers waarmee ze uiterst succesvol adverteerders trekt van shampoo, auto's, lipsticks, nepnagels en gezichtscrèmes. Het is haar gegund. Dochter is wereldwijs genoeg om te zien dat de nieuwe 'kokoslijn' van Andrélon wel heel veel aandacht krijgt, en dat daar waarschijnlijk flink voor is betaald. Maar ik vind het lastig dat dit keiharde com merciële spelletje wordt gespeeld via mijn dochters hart. 3 VRAGEN AAN... Stephen Heppell Bijenvolkje GEHOORD... BIJ DE KAPPER Mascha Feoktistova (29) is doch ters lichtende voorbeeld. Ze praat over haar als over een dierbare die dagelijks bij ons aanschuift, maar er nu toevallig net even niet is. Ik weet alles over Mascha's ver huizing, Mascha's hondje, Ma scha's vriend, Mascha's verlo ving, Mascha's voorgenomen huwelijk en Mascha's kijk op het leven. Om maar eens wat te noemen. flauw benul van dochters bestaan. Mascha weet niet dat dochter elke avond speciaal haar wekker zet, zodat ze 's ochtends om half zeven het nieuwste videofilmpje kan bekijken („Dat heet een vlog, mam.") Mascha beseft niet dat haar wel en wee elke ochtend bij mij aan de ontbijttafel wordt besproken. Mascha heeft geen idee van dochters diepe genegenheid. Voor Mascha is dochter niet meer dan een muisklik, een van de 100.000 meis ascha heeft haar arm gebroken." Doch ter klinkt ontzet. Wat naar, zeg ik, zonder op te kijken van de smoothie die ik sta te staafmixen voor het ontbijt. „Ze probeerde een kast te verzetten, en toen brak-ie ineens," zegt dochter (12). „Wat brak?" vraag ik. „Mascha's arm! Dat zeg ik net! Dat is hartstikke erg voor d'r want ze is aan het verhuizen. Dat vertelde ik gisteren toch al?" O ja, zeg ik. „Heb je gezien of je broer uit zijn bed is gekomen?" „Euh, nee, weet ik niet. Gelukkig is het niet haar schrijfarm. En nu wordt het nieuwe parket ook nog te laat geleverd. Zó vervelend voor d'r." Nou, héél vervelend, zeg ik. „Mam! Doe niet zo onaardig!" witjes in de tram, op weg naar Mascha's langverwachte Beautygloss Party. In hun tasjes brandden kaartjes van 26,50 euro per stuk - gekregen voor hun verjaardag. „Ik heb een beetje zenuwbuikpijn," zei dochter zachtjes. „Ik ook," zei het vriendinnetje. „Ik weet wel dat jij het overdreven vindt, mam, maar op deze dag heb ik mijn hele leven gewacht." Ze was bloedserieus. Het duurde drie kwartier voordat de meisjes binnen waren. „Op naar de m&g," appte dochter. Naar de wat? „De meet and greet, mam." In dochters tasje zat het boek dat Mascha 2 jaar geleden schreef. Al weken hoopte ze dat haar heldin het werkje vandaag zou signeren. Ze hadden nog eens dik 2 uur in de rij ge staan voor de ontmoeting. Mascha had 'hoi' gezegd. En dat ze sorry, sorry, sorry - moesten voort maken, want het was heel druk. Dat was het dan. „Mascha kon er niets aan doen," zei dochter. donderdag 26 mei 2016 -onderzocht de schoenloze school Leerlingen zonder schoenen gedragen zich netter en presteren beter, blijkt uit we reldwijd onderzoek. Stephen Heppell was betrokken bij het onderzoek in Engeland. Wat is het voordeel van schoenloosheid? „Er wordt meer gelezen: kin deren zonder schoenen gaan eerder op de grond zitten om te lezen. Door meer te lezen gaan de prestaties omhoog." 2 Meer lezen, minder pes ten? „Kinderen met schoenen blijken minder betrokken bij school dan kin deren die hun schoenen uit doen. Als kinderen graag naar school gaan, presteren ze beter en pesten ze minder." 3 En de lucht? „De voeten van kinderen ruiken niet, het zijn juist de schoe nen die hun voeten doen stinken." Het zal je maar overkomen: vliegt er per ongeluk een bij in je auto, is het net de koningin. 20.000 bijen volgden de auto vervolgens dagenlang. Er kwa men verschillende imkers, park wachters en voorbijgangers aan te pas om de bijen los te krijgen van de wagen. Ook leuke ideeën? Mail ons! alledag@persgroep.nl Te koop: 14.000 onderbroeken van het Belgische leger. De bangmakers zijn uit de mode en onze zuiderburen willen ervanaf. Een miskoop is het zeker niet: de onderbroeken zijn 'sterk en betrouwbaar', aldus de Belgen. En, ook fijn om te weten, de slips zijn nog ongedragen. In de stoel naast mij, bij een kapper in Utrecht, wordt het haar van een dame gewassen. De eerste vraag van de kapster luidt als vanouds: „En? Heeft u nog vakantieplannen voor de zomer?" Mevrouw - duidelijk geen zin in een ge sprek - antwoordt pinnig: „Nee. Ik moet de hele zomer kei hard werken. Ik kan echt niet zomaar 3 weken weg." „Oh," zegt de kap ster wat beduusd. Na enkele minuten stilte besluit mevrouw toch maar het gesprek weer op gang te brengen. „En jij, ga jij nog weg?" „Nee", antwoordt de kapster rustig. „Ik ben aan het promo veren, in september wil ik mijn proef schrift inleveren. Dit is de zaak van mijn zus, en die kan in de zomer ook wel eens wat hulp gebruiken." Een Zuid-Afrikaans stel kreeg tijdens het kamperen in Botswana bijzonder bezoek: leeuwen likten regen druppels van hun tentzeil. Francie Lubbe filmde het ta fereel vanuit de tent: 'Dit meemaken is een voorrecht.' Op haar beurt heeft Mascha geen Zo stonden zij en haar vriendinnetje (13) onlangs wat Bij aankomst stond buiten een eindeloze rij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 15