Artsen waarschuwen: 'Blijf alert op zika' 13 [SpeciaalTgeselecteerdM corendon kfQMIl^YQordeUger JB QêïzQS) [(^^e^eyoormad)/^^^ Aegean View Aqua Resort ArrkrkAr Begin dit jaar is in Rotterdam een 6o-jarige vrouw in het zie kenhuis opgenomen met het Gul- llain-Barré syndroom (GBS). Ze was voor een langere periode in Suriname geweest, waar ze vaak geprikt was door muggen. Tien dagen na terugkeer in Ne derland kreeg de vrouw last van koorts, overgeven, diarree en snel toenemende verlamming in ar men, benen en gezicht. Artsen van het Erasmus MC ontdekten een zikavirusinfectie bij de vrouw en stelden daarnaast de di agnose GBS, een ernstige ontste king van de zenuw die de verbin ding vormt tussen de hersenen en de spieren, en het huidgevoel. Vermoed wordt dat het zikavi rus kan leiden tot ernstige her senafwijking bij pasgeborenen (microcefalie) of GBS. Momen teel wordt onderzocht of het vi rus ook daadwerkelijk de oorzaak is van deze aandoeningen. „Maar dit voorbeeld is wel een extra aan wijzing dat die twee dingen met elkaar te maken hebben", zegt Bart Jacobs, hoogleraar immuno logie en neurologie in het Eras mus MC. Het virus wordt in La tijns-Amerika verspreid door de Dit is een extra aanwijzing dat het virus te maken heeft met deze aandoeningen gelekoortsmug. Er zijn steeds meer aanwijzingen dat een infec tie tijdens de zwangerschap scha delijk kan zijn voor het ongebo ren kind. Recent zijn meer pasge borenen met microcefalie ge meld. Omdat die mug hier niet voor komt, wordt een grote uitbraak in Nederland niet verwacht. Wel zijn de afgelopen maanden meer dere reizigers - veelal vanuit Suri name - met een zikavirusinfectie teruggekeerd. Volgens het RIVM zijn er zeker 50 besmettingen be kend, waaronder enkele zwange re vrouwen. Jacobs: „Het zikavi rus komt niet voor in Nederland. Ik verwacht hier ook niet een epi demie van infecties of meer geval len van GBS." Het is wel van belang om alert te zijn op klachten. Als dit syn droom niet op tijd wordt ontdekt en behandeld, kunnen patiënten eraan overlijden. De 60-jarige vrouw in Rotterdam werd snel behandeld met immunoglobuli- ne, een product dat wordt gezui verd uit donorbloed. Daarna ver beterde haar toestand ziender ogen. „Bij deze mevrouw is de di agnose snel gesteld en ze is in een vroeg stadium behandeld", zegt Jacobs. „Reizigers die met de ze infectie terugkomen, kunnen na een paar weken nog GBS ont wikkelen. Artsen moeten zich realiseren dat reizigers uit landen waar het zikavirus heerst daar la ter in Nederland nog de gevolgen van kunnen ondervinden." Oud-minister Udink overleden Zwitsers soepeler met geld dictators RAVAGE 8 DAGEN 1U VANAF rertrek mei AU Inclusive Porto Village rs Voor vnog meer CrcxzAj 3>e<xls k'iyk op corendon.nl/crazydeals ©02375106O6 donderdag 26 mei 2016 Het zikavirus heeft voor het eerst bij een Nederlandse patiënt geleid tot verlammings verschijnselen. Ook al is een epidemie hier niet waarschijn lijk, het Erasmus MC waar schuwt artsen en reizigers uit Latijns-Amerika wel alert te zijn na thuiskomst. Tonny van der Mee Rotterdam Bart Jacobs, hoogleraar De N44 door Wassenaar was uren afgesloten na een onge luk. Een auto kwam na een inhaalmanoeuvre op het fietspad te recht. Daar reed de auto een scooter aan en klapte op een lan taarnpaal. Er vielen twee gewonden, foto rené hendriks/regio 15 DEN HAAG Oud-minister Berend Jan Udink is op 90-jarige leeftijd overleden. Eind jaren 60 en begin jaren 70 was hij achtereenvolgens minis ter van Ontwikkelingssamenwer king, Volkshuisvesting en Ruimte lijke Ordening en Verkeer en Wa terstaat. Hij werd daarna topman bij het bouw- en energieconcern Ogem. Dat ging drie jaar na zijn vertrek failliet. Udink was politiek leider van de CHU, een van de partijen die later opgingen in het CDA. ZURICH Zwitserland komt met wetgeving die het met ingang van 1 juli mak kelijker maakt zwart geld van dic tators te laten terugvloeien naar de staatskas van het benadeelde land. Dit heeft de regering giste ren bekendgemaakt. Volgens het ministerie van Buitenlandse Za ken heeft Zwitserland bijvoor beeld ten aanzien van Egypte 650 miljoen dollar (583 miljoen euro) en ten aanzien van Tunesië 70 miljoen Zwitserse franc (63 miljoen euro) geblokkeerd. Griekenland kiest u maarófth 4 1 m A augustus Meerdere waterglijbanen en watertoestellen Ruime kamers in bungalowstijl Aegean View heeft een prachtig uitzicht Gratis shuttleservice naar het strand All Inclusive Ar Ar Ar A Areti Hotel Logies ArArAr Magna Craecia au inclusive Ar Ar Ar Ar Fraai gelegen met prachtig uitzicht Nabij het strand en Chersonissos Vlak bij het pittoreske dorpje Agia Galini Halfpension ook mogelijk Ideaal familiehotel met 2 zwembaden In Dassia en op 300 m van het strand Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 13