Voor een prikkie geld lenen voor een huis Koning: Britten horen bij Europa «at 11 5 VRAGEN ABN Amro verlaagt zijn rentetarief tot onder de 1 procent. Naar eigen zeggen als eerste hypotheekverstrekker. Voor de huizenkoper een mooi buitenkansje. Tuurlijk, het is een lage ren te. Maar die geldt voor slechts twee jaar, daarna moet een nieu we hypotheek worden afgeslo ten. Dat betekent onzekerheid, want niemand weet hoe de we reld er dan uitziet. Daarom kiezen de meeste mensen eerder voor een hypo theek met een looptijd van 5,10 of 30 jaar. Aan de andere kant, zegt expert Oscar Noorlag, vol gens de trends daalt de rente al sinds 20t3, met slechts een klein hikje omhoog rond deze tijd vorig jaar. Ook al zijn er plannen om de eisen aan hypotheekverstrek kers zo aan te scherpen dat er wel hogere rentes in het ver schiet moeten liggen, wie een beetje stalen zenuwen heeft, kan een gokje wagen. In principe wel, maar er zijn een paar voorwaarden. Zo moet de klant onder meer een betaalrekening hebben bij ABN Amro en geldt de rente niet voor aflossingsvrije hypothe ken, zegt een woordvoerder van de bank. Wie nu een andere hy potheek heeft, moet soms een boete betalen bij overstappen. Lage rente V ,9! Het is dus per geval verschil lend of dat loont. Dat heeft alles te maken met het beleid van de Europese Cen trale Bank, de ECB. Die houdt de rente in de eurolanden al een flinke tijd kunstmatig laag om de economie te stimuleren. Wie meer geld tot zijn be schikking heeft, geeft immers gemakkelijker geld uit. Daarvan profiteren de aangesloten lan den, die voor weinig tot geen geld hun plannen, maar ook te korten kunnen financieren. Ook consumenten doen goede zaken, want dat er meer huizen worden verkocht heeft alles te maken met die lage rente. Bedrijven hebben kapitaal om uit te breiden en te investe ren. En banken? Zij lenen voor een prikkie geld bij de ECB, le nen het voor iets meer uit aan de klanten en voila, er wordt toch nog geld verdiend. Die is er altijd. Het is goedkoop om geld te lenen, maar huizenbezitters met een flinke spaarrekening zien ook dat hun spaargeld nauwelijks wat oplevert door de lage rente. Om die reden zijn ook pen sioenfondsen niet gelukkig met de ultralage rentes. Volgens Noorlag is er sprake van een 'on werkelijke situatie'. Hij bena drukt dat de kredietcrisis in Amerika ook ontstond doordat iedereen in aanmerking kwam voor een hypotheek, met een la ge rente. Ook de mensen die het zich eigenlijk niet konden veroorloven om een huis te ko pen. En de grote vraag is nu: hoe moet de ECB weer terug naar de normale situatie, zon der grote economische proble men te veroorzaken? Noorlag is ervan overtuigd dat Klaas Knot zich zorgen maakt. Hij waarschuwde al eerder dat de huidige rentestand 'tot onge lukken gaat leiden'. Want wat als die weer omhooggaat, naar een normaal niveau? Dan is het maar zeer de vraag of huizenbe zitters hun hypotheek ook nog kunnen ophoesten. Willem-Alexander waarschuwde de EU-parlementariërs dat de 'brug naar de toekomst die Euro pa is', zomaar eens zou kunnen breken als er te veel spanning op komt te staan. De koning sprak in het Europe se Parlement omdat Nederland dit halfjaar Europees voorzitter is. Hij begon aan een evenwichts oefening die insiders vooraf als 'moeilijk' betitelden, maar na af loop werd duidelijk dat hij het er prima van had afgebracht. De ko ning roemde de Europese samen werking en onderstreepte haar noodzaak, maar legde de vinger ook op de manco's van Brussel, 'voor sommigen eerder boeman en bemoeial dan bondgenoot'. Daarmee 'bediende' hij nadrukke lijk de ook in Nederland groeien de euroscepsis. Europa heeft veel gebracht zoals vrede - 'niets went zo snel als dat'- en wel vaart, maar moet ook nieuwe gro te uitdagingen gezamenlijk aan pakken. PW-leider Wilders vindt dat premier Rutte de ko ning met dat soort uitspraken 'voor zijn eurofiele karretje' spant, en al helemaal door hem openlijk stelling te laten nemen tegen een Brits vertrek uit de EU, minder dan een maand voor het referendum daarover. De koning Koning speecht voor het Euro pese Parlement, foto robin utrecht deed dat met de uitspraak dat 'het Europese verhaal alleen sa men kan worden geschreven' en 'het Europese boeket niet com pleet is zonder de English rose'. Wilders wil dat Rutte de koning duidelijk maakt dat juist door een vertrek uit de EU we 'weer baas worden over ons eigen land, geld en grenzen', of hem te vertel len 'dat ik dat volgend jaar na de verkiezingen zelf kom doen'. £^:)K00PJEPEAL.NL) aanbiedingen van Nu slechts 79,95 68% Vanaf slechts €189,- Nu slechts €19,95 CajJ^i 50% Nu slechts 29,95 64% Nu slechts €17,95 64% Nu slechts 24,95 Nieuw: Achteraf betalen! RPberPay (?fK[ donderdag 26 mei 2016 Carla van der Wal Rotterdam Ils dit echt hét buitenkans je voor huizenbezitters? 2 Komt iedereen in aan merking? De hypotheekrente voor twee jaar vast daalt bij ABN Amro morgen tot onder de 1%. 5 I O 2008 2016 ffl 2605161ÖBOHlHjWÊWftW-P, ABN AMBO 3 Waarom geven banken hun geld eigenlijk zo ge makkelijk weg? 4 Er moet toch een keer zijde zijn? 5 Krijgt Klaas Knot hier als president van de Ne- derlandsche Bank grijze haren van? Met nog minder dan een maand tot het referendum over een Brexit deed koning Willem- Alexander gisteren in Brussel een opvallende oproep: werk keihard aan draagvlak. Veel meer dan nu moeten burgers worden betrokken. Frans Boogaard Brussel Mr. Safe HD Outdoor IP Camera Pro Opnemen, live bekijken én terugkijken op je PC, smartphone en tablet Uitstekende beeldkwaliteit (HD 720p) Night vision tot 20 meter; ook in het donker perfect beeld Perfecte beveiliging voor je woning en/of bedrijf! Adviesprijs Korting U bespaart: 249,95 68% €170,- korting korting Alaska Bedding Air Pocket Matrassen 9 verschillende comfort zones voor de perfecte slaappositie en ondersteuning Vermindert lichamelijke klachten, altijd een goede nachtrust Beschikbaar in alle gangbare maten Profiteer van honderden euro's korting Adviesprijs Korting U bespaart: 699,- 73% 510,- 5-pack Pierre Cardin Boxershorts Blijvend elastische tailleband met ingeweven merknaam Een perfecte pasvorm en draagcomfort In ontzettend fijne stretch kwaliteit Krimpt niet, zelfs na vele wasbeurten Adviesprijs Korting U bespaart: 89,95 78% €70,- korting korting Ultrasone honden-, katten- en steenmarter verjager Verdrijft ongewenste dieren in je tuin d.m.v. geluidsgolven Voorkomt schade aan je mooie tuin, auto en spullen Werkt op zonne energie; geen gedoe met snoeren Zowel milieu- als diervriendelijk! Adviesprijs Korting U I 59,95 50% €30,- Sola Keramische Wokpan Met keramische laag; geen olie of boter nodig Maak supergezonde maaltijden Geschikt voor de vaatwasser 1/ Geschikt voor alle warmtebronnen Adviesprijs Korting U bespaart: €49,95 64% 32,- korting korting Sola Fair Cooking Grillpan De ideale grillpan voor een perfect stukje vlees of vis Vervaardigd uit hoogwaardig gegoten aluminium Met extra harde anti-aanbaklaag Op een gezonde en lekkere manier je gerecht bereiden! Adviesprijs Korting U I 69,95 64% €45,- BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.K00PJEDEAL.NL I) NIET TEVRE0EN? GEL0 TERUG!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11