PW: 300 euro erbij voor alle AOW'ers NIEUWS 7 Venetië en Tenerife II Ii«mS Dat zoveel buitenlandse toeristen ons land willen bezoeken, is na tuurlijk een zegen voor de econo mie. Het is ook een vloek, foetert Willem Reimers, 'meneer Rei mers' voor televisiekijkend Neder land. „Die toerist slaapt misschien maar één keer in een vies hotel en daarna nooit meer. En er komen zoveel toeristen dat die hotels toch overleven. De gast wordt be schouwd als melkkoe. Schandalig is het, dit soort hotels geven Ne derland een slecht imago." De ergernis van de tv-hotelier betreft de excessen die de Consu mentenbond heeft blootgelegd in een onderzoek naar de schoon maak in hotelkamers. Die laat te wensen over: van de dertig ka mers die met de uv-lamp onder de loep werden genomen, was ruim de helft niet goed schoon. In drie hotels kwamen poepbac teriën op de kamer voor. In vier kamers werd de onderzoeker nog net niet onpasselijk. Niet geheel toevallig bevinden deze kamers zich in hotels waarover op sites als Zoover en Tripadvisor negatie ve beoordelingen verschijnen. Matrassen Bij Grand Hotel Central in het cen trum van Rotterdam 'sloegen de matrassen alles'. Die zaten vol met vlekken en haren; op de on derkant trof de onderzoekster zelfs een grote, opgedroogde bloedvlek aan. Het hotel zegt het hoofd huishouding meteen op non-actief te hebben gezet en de matrassen versneld te vervangen. Dat gasten op beoordelingssites al langer hun ontevredenheid ui ten, wijt woordvoerder Erik van den Geest aan verkeerde verwach tingen van de 'verwende reiziger'. „Die verwacht een moderne, luxe omgeving, maar die bieden wij niet. Grand Hotel Central is duide lijk geen topklasse, wij richten ons op de budgetreiziger. Die weet de centrale ligging van ons hotel zeer te waarderen." Goedkoop mag niet gelijkstaan aan slechte hygiëne, stelt keur meester Rob Geus. „Het moet niks uitmaken of je slaapt in een kamer van 50 of 200 euro per nacht. Hygiëne is de basis, dat moet je altijd op orde hebben." Zelf komt hij op zijn zoektocht naar stinkende horecazaken vaak genoeg smerige voorbeelden te gen. „Het baart me zorgen dat ho tels nog steeds denken dat ze daar mee weg kunnen komen." Dat sommige hotels de smerige boel de boel laten, heeft alles te maken met geld. De schoonmaak Hygiëne is de basis, dat moet je altijd op orde hebben is een makkelijke bezuinigings post, 16 minuten per kamer moet genoeg zijn voor een poetsbeurt. Tientje meer Het gros van de hotels heeft het klusje uitbesteed aan een schoon maakbedrijf dat niet elke dag elke kamer controleert. Geus: „De schoonmakers werken knetter- hard. De tijdsdruk is gigantisch hoog; in die paar minuten per ka mer kun je geen fatsoenlijke reini ging verwachten. Je zou de ka mers ook iets duurder kunnen ma ken om te kunnen garanderen dat ze spik en span zijn." Ook Reimers pleit voor een tien tje meer voor een brandschone ka mer, maar hij gelooft er niet in dat hoteleigenaren zijn advies zullen opvolgen. „De klant vraagt om goedkopere kamers." Als de vieze bedden leeg ble ven, zouden hoteliers wel investe ren in betere hygiëne. Maar de bedden blijven zich vullen. „In ste den als Amsterdam is het soms zo druk dat je een vies hotel voor lief moet nemen", meent Eric Toren, met zijn hotel The Toren vijf keer op rij uitgeroepen tot beste hotel van Nederland. „En dan maar ho pen dat je niet lek wordt gebeten door bedwantsen." weest in Nederland en Duits land. Daar steken we onze ener gie in. Lonely Planet is zeker langs geweest en wij vinden het superleuk dat ze ons zo goed beoordelen." De mondiaal toonaangevende gids prijst Texel om zijn dui nen, witte stranden, natuurpar ken en dennenbossen. Ook de verschillende zomerse festivitei ten waaronder de Ronde om Texel, een catamaranrace, krij gen een pluim. „De essentie van Texel wordt nog eens ver teld. Dat is heel waardevol", zegt De Waal. „Verder zeggen ze ook dat we veel lokale pro ducten hebben en dat er het he le jaar door leuke dingen te bele ven zijn." Bang dat er nu tienduizenden toeristen extra zullen komen hoeft Texel niet te zijn. Het ei land heeft een beddenmaxi mum van 43.000. Die capaciteit is vaak al volgeboekt door een trouwe schare eilandgangers, hoofdzakelijk Randstedelingen en Duitsers. TOP 10 9 Texel, De bereikbaarheid vinden ze belangrijk, weet De Waal. Je kan er gemakkelijk heen, en toch heeft Texel nog steeds afge legen stranden waar je in je een tje kunt zitten. Ander voordeel is dat ook als het weer slecht is er genoeg overdekt vermaak is voor de kinderen om niet de pressief te worden. Texel heeft een aantal onbe zoldigde ambassadeurs. Cabare tier Jochem Myjer, windsurf- kampioen en lokale held Dori an van Rijsselberghe en de ge broeders Van Rossem zijn uitge sproken fans. Daarvoor was er natuurlijk de in 2007 overleden schrijver Jan Wolkers. Weduwe Karina woont nog steeds op het eiland en geniet daar elke dag van. Wat zou Jan Wolkers hebben gevonden van zo'n pluim van Lonely Planetl Karina: „Hij zou hetzelfde zeggen als wat ik zeg. Prima voor Texel, goed voor de middenstand. De festiviteiten op het strand en zo zijn zeker leuk. Maar waarom de mensen echt hierheen zouden moeten komen is een prachtige wande ling door de duingebieden. Ook in de zomer. Dan zie je nooit ie mand want iedereen ligt aan het strand en dat is misschien maar goed ook." Ouderen zuchten al jaren onder de lage rente, terwijl de schatkist daar juist van profiteert. Oneer lijk, meent Wilders. Veel pensioenfondsen kampen met te lage dekkingsgraden als ge volg van de verlaging van de rente door de Europese Centrale Bank. Aanvullende pensioenen kunnen daardoor veelal niet geïndexeerd worden. Het pensioen van 200.000 gepensioneerden dreigt komend jaar zelfs gekort te wor den. Zolang de rente niet stijgt, moe ten ouderen een hogere AOW krij gen, meent Wilders. Het kabinet moet daarvoor de meevallers in zetten die het al jaren opstrijkt door de lage rentelasten op de staatsschuld. Betaalde het kabinet in 2013 nog 9,1 miljard euro aan rente, in 2015 was dat nog 'slechts' 7,9 miljard, blijkt uit het jaarver slag van het Rijk. Wilders: „Alleen vorig jaar al is 900 miljoen euro minder uitgege ven aan rente dan het jaar ervoor. Dat geld is waarschijnlijk gebruikt om het begrotingstekort minder te laten oplopen. Maar ik vind dat onaanvaardbaar. Mark Rutte profi teert, terwijl ouderen moeten bloeden." De PW-leider is niet de eerste politicus die geld belooft. De ver- kiezingsbelofte van Rutte - 1.000 euro voor elke hardwerkende Ne derlander - ligt nog vers in het ge heugen. Waarom zouden ouderen nog geloven dat ze een extraatje krij gen, dat in totaal 1 miljard euro kost? Wilders: „Ik beloof geen gou den bergen. Ik doe ook niet struc tureel de AOW omhoog. Wat ik zeg kan morgen worden geregeld, zonder te bezuinigen. Als er maar politieke wil is om dit te doen." Volgens het Centraal Planbu reau gaan ouderen er komend jaar gemiddeld 1,3 procent op achter uit, terwijl veel werkenden erop vooruit gaan. Het kabinet bekijkt in augustus of ouderen gecompen seerd moeten worden. De PVV doet zijn voorstel morgen bij het verantwoordingsdebat over de begroting van vorig jaar. Eerder stelden de pensioenfondsen voor Metaal Techniek en Zorg Wel zijn al voor om de AOW te verho gen. De kritiek was toen dat een alge mene AOW-verhoging heel veel geld kost, terwijl ook rijke oude ren profiteren die nog makkelijk kunnen rondkomen. Volgens Geert Wilders is dat on vermijdelijk. Omwille van de uit voering ziet hij geen andere moge lijkheid. „Het gaat om een eenma lige regeling. Het is niet te doen om daar een specifieke maatregel van te maken, dat kost alleen maar geld." woensdag 25 mei 2016 T oerist neemt vies bed voor lief Bloedvlekken op het matras, poepbacteriën in de douche en stofwolken onder het bed. Dat smerige hotelkamers nog be staan in deze hoogtijdagen van beoordelingssites, is te danken aan de toeristen die maar blijven komen. Heieen Boex Den Haag Rob Geus, keurmeester De helft van de 30 door de Consumentenbond onderzochte hotelkamers was niet goed schoon, foto dreamstime 1 Peloponnesos, Griekenland 2 Aarhus, Denemarken 3 Venetië, Italië 4 Dordogne, Frankrijk 5 Lviv, Oekraïne 6 Warwickshire, Engeland 7 Extremadura, Spanje 8 Oostkust Tenerife, Spanje Nederland 10 Noordkust Dalmatië, Kroatië FOTO ROBIN UTRECHT PVV-leider Geert Wilders wil dat alle AOW'ers er dit jaar 300 eu ro bij krijgen en volgend jaar weer. Daarvoor wil hij het begro tingstekort laten oplopen. Deborah Jongejan Laurens Kok Den Haag Volgens het CPB gaan oude ren er komend jaar gemiddeld 1,3 procent op achteruit. Veel werkenden gaan erop vooruit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7