Hulst zoekt nabestaanden Zeeland krijgt een eigen visserijtop Geen verschil homo en hetero 2 ZEELAND MANNENONTMOETINGSPLAATS Vrijgezel Homo-ontmoetingsplaatsen: je kunt ze verbieden, maar dan ontstaan elders nieuwe. Goes heeft de bosjes in het Poelbos gesnoeid en houdt een oogje in het zeil. TERUG IN SLUIS BARBIER BESTE EN JONGSTE Commentaar Het Père-Lachaise van Hulst wordt de begraafplaats aan de Gla- cisweg in Hulst wel genoemd, naar de beroemde begraafplaats in Parijs. Om die naam nog meer eer aan te doen, is de gemeente Hulst op zoek naar nabestaanden van overledenen die er begraven lig gen. Nogal wat grafzerken op de oude begraafplaats aan de Glacis- weg verkeren in slechte staat. De gemeente weet daar niet zo goed raad mee. Vandaar dat zij in con tact wil komen met nabestaanden en/of rechthebbenden om overleg te plegen over het onderhoud van de graven en de grafrechten. Tot juni 2017 kunnen belanghebben den zich melden via telefoonnum- ALMANAK Zoals elke vriendengroep heeft ook dat Vlissingse gezelschap een eeuwige vrijgezel in zijn midden. Paul is 38, heeft een topbaan en een kast van een huis. Kamers zijn gevuld met verzamelingen isolatoren en Fisherman's Friend-zakjes. mer 140114 of via emailadres kcc@ gemeentehulst.nl. De actie van de gemeente sluit aan bij wat een werkgroep aan het doen is om het oudste, in 1870 in gebruik genomen deel van de be graafplaats te behouden. Oudheid kundige Kring De Vier Ambach ten, Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland en Stichting Landschaps beheer Zeeland zijn erbij betrok ken. De begraafplaats is naast een groene oase, dankzij de vele oude bomen, ook een openluchtgeschie denisboek. De bestuurlijke en religieuze eli te van Hulst van eind negentien de eeuw ligt er begraven, netjes ge scheiden naar religie. De katholie ke graven bevinden zich links van het hoofdpad, gezien vanaf de en tree, en de protestantse rechts. Ge regeld zijn er ook excursies. Onlangs kondigde hij de komst van zijn nieuwe liefde aan. Ze komt met het vliegtuig en blijft voor altijd, deelde hij in virtuele tranen mee. Na een week was er eindelijk een foto. „Hier is ze", schreef Paul, „de Ceralep 475 kV!" en je strafbaar als je een homo-ontmoe tingsplaats bezoekt? En mag een politie agent je daar om je ID vragen? „Binnen afzienbare tijd ligt in elke politieauto een kaart met het antwoord op dit soort vragen", vertelt Mireille Lamper van het Zeeuws-Brabant- se politienetwerk Roze in Blauw. „Want hoewel er landelij ke richtlijnen zijn, zijn die nog lang niet bij iedereen bekend." Rondom ontmoetingsplaatsen voor homoseksuele mannen be staat veel onduidelijkheid. Ze ontstaan spontaan. En dan? Ge meenten worstelen. Veel ont moetingsplekken voor homo's worden feitelijk gedoogd, met al les wat erbij komt kijken, zolang het enigszins in het verborgene blijft. Overheden kunnen ook een bestemmingsplan, streek plan of recreatieplan gebruiken om de MOP (mannenontmoe- tingsplek) als het ware te legalise ren. Zij kunnen een zone aanwij zen voor gebruik door deze 'bij zondere doelgroep' (net zoals bij voorbeeld een hondenuitlaatter- rein kan worden aangewezen). Afsluiten of verbieden heeft wei nig zin, blijkt uit een studie van onderzoeks- en adviesbureau Movisie. Dan ontstaat elders een nieuwe ontmoetingsplek. Stefa- Om de Zeeuwse visserij-, schaal- en schelpdiercluster te verster ken, organiseert het provinciebe stuur in het najaar een visserij- top. Het zuidwesten van Neder land presteert goed als het gaat om de handel in schelpdieren en tong. Maar het kan beter. De ke ten van bedrijven, toeleveran ciers, onderzoeksinstituten, over heden en onderwijs is sterk ver snipperd. De provincie Zeeland wil de sa menwerking in de visserijsector bevorderen. Daarvoor wordt, waarschijnlijk in september - een visserijtop gehouden voor ongeveer dertig partijen uit die sector. „Het leek ons een goed idee al die mensen eens bij elkaar te ha len", zegt gedeputeerde Jo-An- nes de Bat. „We gaan onder meer kijken hoe we de lobby richting Den Haag en Europa goed kunnen organiseren. Doen we geen dingen dubbel? Het moet allemaal efficiënter en zake lijker worden." Het bureau Rijnconsult helpt bij de organisatie van de visserij sector. Altijd lastig: wat moet je als gemeentebestuur met homo-ontmoe tingsplaatsen? In Nederland is het min of meer gebruikelijk dat ze worden gedoogd zolang ze niet al te veel overlast opleveren. Als de gemeente klachten krijgt, heeft een burgemeester weinig opties. Dan moet er iets gebeuren. Zoals in het Poelbos bij Goes. De gemeente heeft de algemene plaatselijke verordening aangescherpt. Zo krijgt de politie meer armslag om op treden tegen homoseksuele mannen die el kaar in het Poelbos ontmoeten. De verleiding om soepel met deze kwestie om te gaan is misschien groot. Gun die mannen hun plezier en doe er niet al te moeilijk over. Vrijheid, blijheid. Maar dit is verkeerd. Er is geen enkele reden om het begrip 'schennis van de eerbaarheid' op homo's minder strikt toe te pas sen dan op hetero's. Het COC Zeeland wijst op de beperkingen die ho mo's ondervinden in religieuze milieus of omdat ze getrouwd zijn. Dat is een vreemd argument. Want voor een hetero die veel wisselende con tacten wil, is dat niet anders. Zo mogelijk nog gekker is de vergelijking van de cruisende homo met de hetero die naar een bordeel gaat. Dat beeld van het COC trekt de mannenontmoetingsplaats onterecht in de sfeer van misbruik. De vele homobanen in Nederland zijn het bewijs dat het promiscue gedrag van een groep homoseksuele mannen niet past in het gewone sociale leven. Er kan discussie zijn over de vraag of dat aan die mannen ligt of aan hun omgeving, en je kunt je afvragen of hun seksuele moraal verwerpelijk is of juist lovenswaardig vrij. Maar er kan geen discussie zijn over gelijkheid voor de wet. Of het nu homo's zijn in het Poelbos of hetero's rond een naaktstrand, iedereen die zich vergaloppeert en daarmee de eerbaarheid schendt, moet worden aangepakt. U Schennis van de eerbaarheid is voor homo's niet anders dan voor heteroseksuelen Herinrichting na de zomer Erespeld voor acht veteranen Basisschool in de verkoop woensdag 25 mei 2016 Dieuwertje Prins is na een Brits avontuur van een half jaar weer thuis. Erge heim wee bracht haar terug. Ze gaat nu de wereld veroveren vanuit Sluis. Harmen van der Werf Hulst Tip? redactie@pzc.nl Ondine van der Vleuten B Ernst Jan Rozendaal Middelburg SCHOONDIJKE Delta is begonnen met het verleggen van kabels en lei dingen in het centrum van Schoondijke. Dat is de eer ste aanzet tot de recon structie van het Dorpsplein en de directe omgeving. Het werk werd onlangs nog uitgesteld nadat een onder aannemer failliet was ge gaan. Delta is in het begin van augustus klaar. Het her inrichtingswerk zelf wordt in juni aanbesteed en be gint na de bouwvak. ZIERIKZEE Acht veteranen die wonen op Schouwen-Duiveland krij gen maandag het draagin- signe Nobelprijs uitgereikt door burgemeester Gerard Rabelink. Het speldje is ge relateerd aan de Nobelprijs voor de vrede die de Vereni- gigde Naties in 1988 kregen voor acht vredesmissies. Als erehaag staan tijdens de bijeenkomst, die duurt van 15.00 tot 17.00 uur, oude legervoertuigen bij het gemeentehuis. RETRANCHEMENT De gemeente Sluis zet de voormalige basisschool in Retranchement, die in 2013 sloot, in de verkoop. Pogin gen van de dorpsraad om daar starterswoningen te realiseren, mislukten on langs. De verkoop gebeurt via openbare inschrijving. De nieuwe eigenaar mag het pand ook afbreken en er (maximaal twee) huizen bouwen. De gemeente Sluis is bereid daarvoor het be stemmingsplan te wijzigen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 77