Borsele houdt zeven ton over en is financieel kerngezond Meevaller in Tholen BEVELANDEN EN THOLEN 7 Jubileumtekst valt ten prooi aan vandalisme Het kostte vorige maand bloed, zweet en tranen om de zeedijk bij Borssele te versieren. Maar niet iedereen gunt het jarige dorp een feestje. Pieter Hazelager van de Stichting Borssele400 is heel boos. De versiering van de zeedijk met de tekst 'Borssele polder 400 jaar!' is ten prooi gevallen aan vandalis me. Getuige de verminkte tekst op de dijk bestond het dorp in eens nog maar een schamele veer tig jaar in plaats van de imposante vier eeuwen, waar het hele jaar uitbundig bij wordt stilgestaan. Onder meer met de immense tekst op de zeedijk, die daar met hulp van vele vrijwilligers is aan gebracht. Maar het fleecedoek was op de plek van de nullen kapotge- trokken en het materiaal was aan de zeekant neergegooid. „Ik heb het opgeruimd en mee naar huis genomen", zegt Hazela ger. Hij denkt dat de vernieling waarschijnlijk in de nacht van zon dag op maandag heeft plaatsgevon den. Want dat er sprake is van op zet, daar is de dorpsbewoner van overtuigd. „Die cijfers zijn nog niet makkelijk te bereiken ook, dit hebben volwassenen gedaan." De schade bedraagt een paar duizend euro, verzucht Hazelager. Aangifte bij de politie is niet ge daan, aangezien de letters zijn aan gebracht op terrein van het water schap. Het feestcomité wilde gisteren, om herhaling te voorkomen, de ju- bileumletters eigenlijk helemaal verwijderen. „Het gaat om honder den meters doek, we willen niet dat het de zee in waait of de weg op, dat is gevaarlijk", zegt Hazela ger. Bijkomend probleem is dat het doek met 2800 stalen harin gen is bevestigd. „Ga die maar weer eens vinden zonder doek. Als ze in het gras blijven zitten, kan dat weer problemen geven als de dijk wordt gemaaid of als er schapen lopen." Repareren Uiteindelijk is er gisteravond voor gekozen de schade te repareren en de tekst op de dijk te laten staan. In principe tot 15 oktober, het be gin van het stormseizoen. Overi gens hield het waterschap al wel nauwlettend in de gaten wat er onder het doek gebeurt. Het gras mag niet te veel worden aange tast, want de veiligheid van de zee wering gaat boven alles. Plausibel, vindt Hazelager. Maar dat vandalis me de feestvreugde bederft, dat laat het dorp niet gebeuren. Als de gemeenteraad het ook goed vindt, gaat een flink deel hiervan (310.000 euro) naar een fonds om inwoners te stimuleren hun asbestdaken snel op te rui men. Nog eens bijna drie ton gaat naar de reserves wmo en so ciale zaken en 100.000 euro komt in de pot algemene reserve. De gemeente heeft geld overge houden omdat er minder betaald moest worden aan de Betho. Ook was er minder geld nodig voor uitkeringen en kreeg de gemeen te extra geld uit het gemeente fonds. Het meeste bleef over doordat er 349.000 euro minder Borsele besteedt overschot aan fonds asbestsanering en aan reserves wmo en sociale zaken aan wmo is uitgegeven dan be groot, maar dit gaat volgens wet houder Ad Schenk niet ten kos ten van de mensen. „De mensen krijgen waar ze recht op heb ben", zegt hij. Bovendien klopt het eigenlijk niet dat er een over schot is. Dat heeft te maken met de manier van boekhouden. Niet alle kosten die de gemeente maakt, worden geboekt op de post wmo. Zou dat wel gebeuren, dan blijkt dat de gemeente op dit terrein een half miljoen uit eigen zak bij legt. De gemeenteraad moet de jaar rekening nog goedkeuren en be spreekt het stuk op 2 juni. THOLEN De gemeente Tholen heeft in de eerste maanden van dit jaar een meevallertje be haald. In het eerste kwartaal is een winst van 25.000 euro geboekt. Een bescheiden bedrag, maar vorig jaar moest het college in mei nog een tegenvaller van 453.000 euro melden. Het posi tieve resultaat komt onder meer door de verkoop van groen en extra opbrengst uit precariobelasting. Hoe Tholen het over heel 2015 heeft gedaan, wordt waar schijnlijk volgende week be kend. De gemeente heeft een bezuinigingstraject ingezet. Vraagprijs: 249.000,- k.k. woensdag 25 mei 2016 De versiering van de zeedijk met de tekst 'Borssele polder 400 jaar!' is ten prooi gevallen aan vandalisme. Van de 400 is 40 gemaakt, foto marcelle davidse Domper voor jarig Borssele Marius Vrijlandt en Pieter Hazelager van de Stichting Borssele400, eind april. De dijk was toen nog een 'plaatje', foto mechteld jansen Luc Oggel www.borssele400.com Een mooie opsteker voor de ge meente Borsele. De gemeente hield het afgelopen jaar ruim 710.000 euro over. Melita Lanting Heinkenszand MIDDELBURG Noordmonsterweg 1 Dubbele bedrijfsloods, gelegen op bedrijventerrein Ramsburg, de oostkant van Middelburg en kort nabij het ka naal door Walcheren en uitvalswegen (zoals A58 en N57). Het verhuurbaar vloeroppervlak be draagt circa 2.000 m2. Kavel bedraagt circa 2.765 m2. Schulting Partners makelaars-taxateurs o.z. Londensekaai 39 4331 JH Middelburg Tel. 0118-616617 info@schulting-partners.nl www@schulting-partners.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 75