De Betho boert goed en geeft geld terug 'Sneller plan voor jeugdhulp' Hoop op snel surfen in de polder 6 BEVELANDEN EN THOLEN De gemeente kan zich echter niet direct rijk rekenen. Een groot deel van het geld - ruim één miljoen - betreft werkzaamheden die om uiteenlopende redenen naar 2016 zijn doorgeschoven. Het positieve resultaat van de jaarrekening is verder vooral aan Tennet te danken. De netbeheer der heeft 950.000 euro aan leges naar de gemeente overgemaakt voor de aanleg van een koppelsta tion bij Rilland en de 38okV-lijn die de gemeente doorsnijdt. Het college wil dit geld opzij zet ten en uitgeven aan projecten in dorpen die het meest gedupeerd zijn door de nieuwe lijn. Overi gens houdt de gemeente er ook re kening mee dat het geld weer moet worden teruggestort, wan neer (een deel van) de omstreden hoogspanningslijn toch niet wordt aangelegd. Ruim een miljoen euro gaat naar de algemene reserve. Dat be drag hield Reimerswaal over door minder geld uit te geven. Vooral de post 'individuele voorzieninin- gen' laat een opmerkelijk groot overschot van 976.000 euro zien. Dat zit 'm bijvoorbeeld in lagere uitgaven voor WMO-taken, zoals huishoudelijke hulp (355.000 eu ro) en rolstoelen (103.000 euro). Een paar forse tegenvallers wa ren er ook in 2015. Mede doordat De 950.000 euro van Tennet gaat in een fonds voor dorpen die dicht bij de hoog spanningslijn liggen de gemeente heeft besloten geen rekeningen meer te sturen voor onderhoud van oude graven, is een tekort van twee ton op het budget voor begraafplaatsen. Het potje voor pensioenen en wacht geld van wethouders is opnieuw tegen het licht gehouden, de con clusie was dat daar 230.000 euro extra in moest worden gestort. Voor Reimerswaalse en Kapel- se gezinnen waar een kind een probleem heeft, moet er sneller een plan van aanpak liggen. Dat is de kern van de nieuwe aanpak van de jeugdhulp die beide gemeenten uitvoeren. Sinds gemeenten in 2015 ver antwoordelijk zijn geworden voor jeugdhulp, trekken Kapel- Ie en Reimerswaal samen op. Uit een evaluatie, die gistera vond in een gezamenlijke ge meenteraadsvergadering werd gepresenteerd, bleek dat de nieuwe aanpak binnen budget kan worden uitgevoerd en dat dit niet tot meer klachten leidt. Aan de evaluatie was ook een vooruitblik gekoppeld. Enkele speerpunten zijn dat de zogehe ten gebiedsgerichte teams, eer der tot een plan van aanpak moeten komen voor een gezin. De zorgprofessionals uit deze teams moeten meer verant woordelijkheid krijgen, bijvoor beeld in de beslissing welke hulp een gezin moet krijgen. De Kapelse wethouder Marco Kleppe liet weten dat er onder zoek wordt verricht hoe de ge zinnen de jeugdhulp ervaren. Goes De Betho boert goed. De sociale werkvoorziening voor de Bevelan- den en Tholen heeft in 2015 zo veel winst gemaakt dat ze geld kan teruggeven aan de deelnemen de gemeenten. Het jaar is afgesloten met een positief saldo van ruim vijf ton. Dat geld, plus een bonus over de verwachte jaaromzet, wordt ver deeld over de vijf Bevelandse ge meenten en Tholen. Dat gebeurt op basis van een verdeelsleutel. Zo mag Tholen, qua inwonertal de tweede gemeente, binnenkort een bedrag van 105.000 euro bij schrijven. Deze gemeente hamert al enkele jaren op teruggave van het door de gemeente ingelegde geld als er flinke winst wordt ge maakt, maar kreeg daar tot voor kort de handen niet voor op el kaar. Gemeenten krijgen nu overi gens meer terug dan ze in 2015 hebben betaald aan de Betho. Voor Tholen was dat 91.000 euro. Bij de Betho zijn de erg blij met het goede resultaat. Het zijn im- De Betho is blij met het goede resultaat, het zijn onzekere tijden voor sociale werkplaatsen mers onzekere tijden voor sociale werkplaatsen nu er sinds januari 2015 geen nieuwe traditionele wsw'ers meer instromen. De Betho wist vorig jaar wel meer me dewerkers aan te trekken die mee doen in een re-integratietraject. Ivij, &ikt Donderdag 26 mei van 10.00 18.00 Vrijdag 27 mei van 10.00 17.00 Zaterdag 28 mei van 10.00 16.00 De ergernis over traag internet in het Thoolse buitengebied be hoort binnenkort wellicht tot het verleden. Burgemeester en wethouders lijken bereid geld te investeren in de komst van snel internet. Op het Thoolse platteland wordt al jaren geklaagd over het uitblijven van een snelle verbinding. Veel providers haak ten af vanwege de hoge investe ringskosten. Het lokale Skylinq uit Sint-Maartensdijk, opgezet door twee jonge ondernemers, zegt een oplossing te hebben. Door middel van straalverbin dingen kunnen inwoners en be drijven in het buitengebied straks wel beschikken over snel internet. Er is al een proef ge daan. Daarvoor werd op de wa tertoren in Scherpenisse een an tenne geplaatst. Om heel Tho len te dekken, moet er nog een aantal bij komen op verschillen de plekken in de gemeente. Burgemeester en wethouders zijn bereid 25.000 euro in het project te steken vanuit het sti muleringsfonds samenleving. Ook over een gevraagde garant stelling van 70.000 euro valt volgens het college te praten. Het gaat nog maar om een prin cipe-uitspraak. Het officiële ver zoek van Skylinq volgt nog. IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD CULTUUR SNUIVEN woensdag 25 mei 2016 Meevaller: drie miljoen Een dikke meevaller van drie mil joen euro. Dat bedrag prijkt on deraan de streep van het huis houdboekje over 2015 van Rei- merswaal. Joeri Wisse Kruiningen Joeri Wisse Kruiningen Rob Paardekam 0142, SujpAJoerloe vMM. eda&tvlcatonï Rob Paardekam Tholen BIEZELINGE Historische wandeling Onder leiding van Trijnie Lepoeter wordt zaterdag 28 mei een wandeling gemaakt in Biezelin- ge van 13.00 tot 15.30 uur. Archeologische werkgemeenschap Nederland en afde ling Zeeland en Heemkundige kring de Bevelanden hou den deze wande ling, waarbij ook di verse historische as pecten van het dorp besproken worden. De wandeling start bij de Mozeskerk in Biezelinge, en deel name is gratis. GOES Muziekfestival 4you op Grote Markt Brassband Excel sior uit 's-Heer Arendskerke en Brassband Wilhelmi- na uit Colijnsplaat houden zaterdag het Muziekfestival 4you op de Grote Markt in Goes. Tijdens deze muzi kale middag wordt aandacht gegeven aan Zeeuwse ama teurkorpsen. Het programma ziet er als volgt uit: 12.00-12.45 uur: Muziekvereniging Euphonia uit Goes; 13.00-13.45 uur: Brassband Wilhelmi- na uit Colijnsplaat; 14.00-14.45 uur Muziekvereniging EMM (Kortgene) en Advendo (Wolp- haartsdijk); 15.00-15.45 uur: Brassband Excel sior ('s-Heer Arends kerke). Ook zal het Westlandsmannen- koor twee liederen zingen. Bij slecht weer worden de concerten gegeven in de Grote of Maria Magdalenakerk. Toegang is gratis. AMSTERDAM Leerlingen van groep 8 van de Jan van Schen- genschool in Heinkenszand kregen gisteren een rondleiding in het Rijksmuseum in Amsterdam. De reis werd mede moge lijk gemaakt door het museum, omdat zij via internet de bus aanboden voor het vervoer van de kinderen. Omdat de leer lingen een werkstuk maken over de Tweede Wereldoorlog werd er ook nog een bezoek gebracht aan het Anne Frank huis. „Het is geen schoolreisje, het is de bedoeling dat de kin deren ook echt iets hebben opgestoken", aldus Cora Steijn van de school. BIEZELINGE Basischool de Lin- ge, 18.00 uur- Avondvierdaagse GOES Jeugdcentrum SM- WO, De Spinne, 09.30-11.30 uur-In- loopspreekuur voor vragen over compu ter; 10.00-11.00 uur - Spreekuur wijka gent in wijkinfowin- kel; Ingang Histo risch Museum/VVV Kantoor, 14.00 -15.30 uur-Gratis rondleiding door his torisch hart van Goes; Sportzaal Thorbeckelaan, 19.00-20.00 uur- Sporten voor men sen van 55 tot 70 jaar met Heidi Bras: Buurthuis De Pit, Ap pelstraat 2A, 19.30-21.30 uur- Debatavond over burgerparticipatie HEINKENSZAND De Schaapskooi, 13.30-15.30 uur- Wandeling voor mantelzorgers 'Hoe houd ik de balans' 'S-HEER ARENDS KERKE Heer Arendhuis, 18.30 uur - Kangoo Power/Dance les door Peggie van den Hoek KAMPERLAND Jacobadijk 10,13.30 -15.30 uur - Ezel wandeling door pol ders Veerse Meer KAPELLE De Vroone, 19.15 uur - Bridgeavond KORTGENE Dorpshuis de Pomp- weie, 18.30 uur- Avondvierdaagse KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur- Koersbal en Biljar ten voor senioren NIEUWDORP Kantine voetbalver eniging, 18.00 uur - Avondvierdaagse RILLAND Basisschool De Hori zon, 18.30 uur- Avondvierdaagse WAARDE Dorpshuis Meer waarde, 19.00 uur- Avondvierdaagse WOLPHAARTS- DIJK De Griffioen, 18.30 uur - Avondvier daagse YERSEKE Oosterscheldemu- seum, 09.30-12.30 en 13.00-16.00 uur - Expositie schilde rijen met als thema margrieten en mo derne werken van Diny de Kok; Zorg centrum Moerzicht, 10.00-11.15 uur- Wandelen in groeps verband

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 74