Zeeland krijgt een eigen visserijtop Geen verschil homo en hetero PvdA: Bestrijd verpaupering 2 ZEELAND MANNENONTMOETINGSPLAATS Homo-ontmoetingsplaatsen: je kunt ze verbieden, maar dan ontstaan elders nieuwe. Goes heeft de bosjes in het Poelbos gesnoeid en houdt een oogje in het zeil. Vrijgezel Om de Zeeuwse visserij-, schaal- en schelpdiercluster te verster ken, organiseert het provinciebe stuur in het najaar een visserij- top. Het zuidwesten van Neder land presteert goed als het gaat om de handel in schelpdieren en tong. Maar het kan beter. De ke ten van bedrijven, toeleveran ciers, onderzoeksinstituten, over heden en onderwijs is sterk ver snipperd. De provincie Zeeland wil de sa menwerking in de visserijsector bevorderen. Daarvoor wordt, waarschijnlijk in september - een visserijtop gehouden voor ongeveer dertig partijen uit die sector. „Het leek ons een goed idee al die mensen eens bij elkaar te ha len", zegt gedeputeerde Jo-An- nes de Bat. „We gaan onder meer kijken hoe we de lobby richting Den Haag en Europa goed kunnen organiseren. Doen we geen dingen dubbel? Het moet allemaal efficiënter en zake lijker worden." Het bureau Rijnconsult helpt bij de organisatie van de visserij sector. Ben je strafbaar als je een homo-ontmoe tingsplaats bezoekt? En mag een politie agent je daar om je ID vragen? „Binnen afzienbare tijd ligt in elke politieauto een kaart met het antwoord op dit soort vragen", vertelt Mireille Lamper van het Zeeuws-Brabant- se politienetwerk Roze in Blauw. „Want hoewel er landelij ke richtlijnen zijn, zijn die nog lang niet bij iedereen bekend." Rondom ontmoetingsplaatsen voor homoseksuele mannen be staat veel onduidelijkheid. Ze ontstaan spontaan. En dan? Ge meenten worstelen. Veel ont moetingsplekken voor homo's worden feitelijk gedoogd, met al les wat erbij komt kijken, zolang het enigszins in het verborgene blijft. Overheden kunnen ook een bestemmingsplan, streek plan of recreatieplan gebruiken om de MOP (mannenontmoe- tingsplek) als het ware te legalise ren. Zij kunnen een zone aanwij zen voor gebruik door deze 'bij zondere doelgroep' (net zoals bij voorbeeld een hondenuitlaatter- rein kan worden aangewezen). Afsluiten of verbieden heeft wei nig zin, blijkt uit een studie van onderzoeks- en adviesbureau Movisie. Dan ontstaat elders een nieuwe ontmoetingsplek. Stefa- Commentaar Zieke bomen worden gekapt Altijd lastig: wat moet je als gemeentebestuur met homo-ontmoe tingsplaatsen? In Nederland is het min of meer gebruikelijk dat ze worden gedoogd zolang ze niet al te veel overlast opleveren. Als de gemeente klachten krijgt, heeft een burgemeester weinig opties. Dan moet er iets gebeuren. Zoals in het Poelbos bij Goes. De gemeente heeft de algemene plaatselijke verordening aangescherpt. Zo krijgt de politie meer armslag om op treden tegen homoseksuele mannen die el kaar in het Poelbos ontmoeten. De verleiding om soepel met deze kwestie om te gaan is misschien groot. Gun die mannen hun plezier en doe er niet al te moeilijk over. Vrijheid, blijheid. Maar dit is verkeerd. Er is geen enkele reden om het begrip 'schennis van de eerbaarheid' op homo's minder strikt toe te pas sen dan op hetero's. Het COC Zeeland wijst op de beperkingen die ho mo's ondervinden in religieuze milieus of omdat ze getrouwd zijn. Dat is een vreemd argument. Want voor een hetero die veel wisselende con tacten wil, is dat niet anders. Zo mogelijk nog gekker is de vergelijking van de cruisende homo met de hetero die naar een bordeel gaat. Dat beeld van het COC trekt de mannenontmoetingsplaats onterecht in de sfeer van misbruik. De vele homobanen in Nederland zijn het bewijs dat het promiscue gedrag van een groep homoseksuele mannen niet past in het gewone sociale leven. Er kan discussie zijn over de vraag of dat aan die mannen ligt of aan hun omgeving, en je kunt je afvragen of hun seksuele moraal verwerpelijk is of juist lovenswaardig vrij. Maar er kan geen discussie zijn over gelijkheid voor de wet. Of het nu homo's zijn in het Poelbos of hetero's rond een naaktstrand, iedereen die zich vergaloppeert en daarmee de eerbaarheid schendt, moet worden aangepakt. U Schennis van de eerbaarheid is voor homo's niet anders dan voor heteroseksuelen Inspiratiedag over stress Brandweer meet krachten ALMANAK Zoals elke vriendengroep heeft ook dat Vlissingse gezelschap een eeuwige vrijgezel in zijn midden. Paul is 38, heeft een topbaan en een kast van een huis. Kamers zijn gevuld met verzamelingen isolatoren en Fisherman's Friend-zakjes. Onlangs kondigde hij de komst van zijn nieuwe liefde aan. Ze komt met het vliegtuig en blijft voor altijd, deelde hij in virtuele tranen mee. Na een week was er eindelijk een foto. „Hier is ze", schreef Paul, „de Ceralep 475 kV!" Scheefgezakte huizen, dichtgetim merde ramen, gehavende daken en verveloze kozijnen. De Rei- merswaalse PvdA kan de verloede ring van oude pandjes in de dorps centra niet langer aanzien. Fractievoorzitter Kees Verburg dient daarom volgende week een motie in om aanpak van verpaupe ring prioriteit te geven. Dat kan volgens hem door de welstandsno ta passen. „Die is nu alleen op nieuwbouw geschreven. Verder roept de motie het college op met een plan van aanpak te komen om probleemgevallen aan te pakken." Verburg geeft als voorbeeld pan den in de Nieuwstraat in Hans- weert en de Irenestraat en Dam straat in Yerseke. „Particulieren, bedrijven en de gemeente die wel investeringen doen, worden bena deeld door achterstallig onder houd van anderen." Als de motie voldoende steun van andere partijen krijgt, wil de PvdA dat het college na de zomer vakantie met een plan komt. woensdag 25 mei 2016 Eén op de vijf huurders van R&B Wonen in Hans- weert en Yerseke maakt gebruik van het aanbod om dit jaar zonnepanelen op hun dak te laten plaatsen. Ernst Jan Rozendaal Middelburg Ondine van der Vleuten KATS KLOETINGE Tijdens de inspiratiedag 'Van burnout op weg naar gezonde stress' in Kloetin- ge staat vrijdag stress bij kinderen en jongeren cen traal. Initiatiefnemers van deze dag zijn het Kinder kompas en Warempel. Zij gaan van 10.00 tot 17.00 uur aan de slag met het the ma 'stress bij kinderen'. De locatie is Abbekinderse- zandweg 21. Aanmelden via www.hetkinderkompas.nl of op 06-39579506. OVEZANDE In Ovezande is zaterdag de gewestelijke brandweer wedstrijd. Acht brandweer ploegen krijgen drie kwar tier de tijd om een brand zo goed mogelijk te bestrijden. Het scenario en de locatie zijn geheim. Bezoekers kun nen zich melden bij de brandweerkazerne aan de Burgemeester Andriessen- straat 8. De toets is tussen 8.00 en 16.00 uur. Om 18.00 uur reikt burgemees ter Gelok de prijzen uit. Het is einde verhaal voor de tien kastanjebomen aan het pad naar het trapveldje in Kats (tussen Dijkstraat 11 en 13a). De bomen hebben de bloedingsziekte. Deze ziekte leidt tot baststerfte en bij ernstige aantasting gaat de boom dood. Specia listen concludeerden dat de levensduur van de bomen in Kats minder dan vijf jaar is. Daarom is besloten de kas tanjes te kappen. Er wor den andere bomen geplant. Tip? redactie@pzc.nl Joeri Wisse Hansweert Voorbeeld van verkrotting in de Damstraat te Yerseke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 73