Arnemuiden duwt GPC eruit Bij FC Axel gaat het seizoen als een nachtkaars uit Lebo scoort volop, ook 'Colijn' is ronde verder SSV'65 blijft tweedeklasser ZEELAND 13 Yerseke en Tholense Boys plaats ten zich gisteravond - ondanks 2-i-nederlagen bij respectievelijk DHV en Walcheren - voor de tweede ronde van de nacompeti- tie. Beide ploegen gaan met Oost- kapelle strijden om één plaats in de tweede klasse. Ook Arnemui den is door, ten koste van GPC Vlissingen. Thoolse ploeg had, na de 5-0-zege van zaterdag, de nodige marge. „Het was een draak van een wed strijd. Verschrikkelijk om naar te kijken. En we hadden nog mazzel, want Walcheren had voor rust gro te kansen", zei trainer Erwin de Nijs na de nederlaag van zijn ploeg. Na een doelpuntloze eerste helft bezorgde Tim Smulders Wal cheren een voorsprong. Dave den Boef maakte gelijk. Bob Notebaart bracht de thuisploeg de winst. DHV-Yerseke 2-1: Yerseke leek met de eerdere 4-2-thuiszege op zak in Bergschenhoek na de 0-1 van Xander van der Poel al snel op rozen te zitten. De Brabanders be zorgden Yerseke toch nog een spannende avond. Elias Mourigh zorgde voor de 1-1 en daarna zette hij de ploeg van trainer Gerrit Petersen op een 2-1-achterstand. De tweede helft was levendig. DHV ging meer en meer al- les-of-niets spelen en Yerseke counterde er lustig op los. Eerst werd een goal van Urvin van He kelen afgekeurd en daarna eentje van DHV. Marinus Baas zette Arnemuiden, dat eerder met 3-1 won, al na tien minuten op voorsprong. „De 0-1 kwam aan als een mokerslag bij GPC. Over twee wedstrijden ge zien waren wij gewoon de betere ploeg", sprak Arnemuiden-trainer Carlos de Jonge. In de 65ste mi nuut kwam GPC via Maarten Peene nog wel op 1-1, maar in bles suretijd kopte Davy Schroevers uit een corner van Leon van Belzen Arnemuiden naar de zege. „In de tweede helft hebben wij mogelijkheden genoeg gehad, maar we scoren het hele seizoen gewoon te weinig. We degraderen door onszelf', reageerde GPC-trai- ner Karl Vergouwen. VLISSINGEN In de strijd om pro motie naar de derde klasse zijn Le- wedorpse Boys en Colijnsplaatse Boys tot de allesbeslissende twee ronde gedrongen. Halsteren had na de eerdere 4-1-nederlaag misschien nog hoop op een stunt, maar na een 3-0-ruststand zat de thuisploeg volledig op rozen. Olde Raas open de de score en Sven Nieuwen- huyze en Jasper Verdonk maakten er 2-0 en 3-0. Na een onoplettend heid bij Lebo verkleinde Maarten de Kort de achterstand. Boris Noest (2x), Stan de Hond en Ri chard Blom tilden de stand vervol gens naar 7-1. Lewedorpse Boys treft nu The Gunners. De ploeg die de twee strijd wint, promoveert. ZCS'62-Colijnsplaatse Boys 0-2: Na de eerdere 0-0 werd er nu wel gescoord. Steffan de Looff kopte de 0-1 binnen en Lesley Karstanje bepaalde de eindstand op 0-2. De ploeg van trainer Arjan San- dee kan zich nu gaan opmaken voor de dubbele confrontatie met Veere. KARAKTERISTIEK De eerste ronde van de nacompeti- tie om promotie te realiseren naar de eerste klasse bleek direct het eindsta tion voor SSV'65. Nadat de eerste wedstrijd zaterdag in 1-3 eindigde voor eersteklasser Alte- na, kwamen de Goesenaren gistera vond niet verder dan 2-2. Na een sterk begin van de bezoekers kwam de thuis ploeg onverdiend op voorsprong. Vlak voor rust maakte Richard Schouten gelijk na mens SSV'65. In de 71ste minuut kwam de ploeg via Jordi Matondo zelfs op voorsprong. Vlak voor tijd maakte Al- tena de bevrijden de 2-2. „We hebben als leeuwen gevoch ten", zei trainer Marco Groeneveld trots. Hij vond bei de doelpunten van de ploeg uit Nieuw- endijk discutabel. Voor FC Axel, dat lange tijd kam pioenskandidaat was in de tweede klasse, zit het seizoen erop. Na de zware 5-0-nederlaag bij GRC 14 verloren de Zeeuws-Vlamingen gisteravond de thuiswedstrijd met 1-2. Promotie naar de eerste klasse zit er derhalve niet meer in. FC Axel-GRC 141-2: De kansen waren voor FC Axel na de eerste nacompetitiewedstrijd in Giessen eigenlijk al verkeken. Trainer Kees Westerweele en zijn ploeg had den wel iets recht te zetten. De Zeeuws-Vlamingen speelden een goede eerste helft en kwamen ver diend op een t-o-voorsprong door Marco Plasschaert, die attent rea geerde op de steekpass van Bart Rijckaert. Na rust gaf Axel de voor sprong binnen enkele minuten weg. Eerst profiteerde Wilco van Oord van slecht ingrijpen van de Axelse verdediging en vervolgens werd slordig balverlies de thuis ploeg fataal. Mabousou Jarbou scoorde de 1-2. De verdiende gelijk maker bleef uit. woensdag 25 mei 2016 Klaas Verspoor Vlissingen Walcheren-Tholense Boys 2-1: De GPC Vlissingen-Arnemuiden 1-2: Lewedorpse Boys-Halsteren 7-1: Bruse Boys-FC Dauwen- daele 4-0 (0-0). 48. Max Da gevos 1-0 (eigen doelpunt), 50. Johan Vroegindewey 2-0,73. Domenique van den Berge 3-0,77. Dylan Adelaar 4-0. Scheidsrech ter: D. van Wijk (Hendrik- Ido-Ambacht). Gele kaart: Yarick Dorst (Bruse Boys) en Max Dagevos (FC Dau- wendaele). Aantal toeschou wers: 300. Bijzonderheid: Bruse Boys in tweede ronde na- competitie tegen GRC14. juiste antwoord FC Dauwendaele-doelman Joshua den Dolder (rechts) gaat het duel aan met aanvaller Tom Blom- aard van Bruse Boys. foto dirk-jan gjeltema Aector Doorns Axel Marco Plasschaert (links) schiet voor FC Axel de 1-0 binnen tegen GRC 14. foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69