'Overdekte' boomgaard levert al Zeeuwse kersen Welke social media vallen in de smaak? M mÊÈFMrmm Debat over woningen ouderen 6 Yeah. We zijn weer volop aan de aardbeien. Aan de frambozen en aan de blauwe bessen. En... je ver wacht het niet: zelfs al aan de ker sen. Van Zeeuwse bodem. Wim en Joleen Remeeus van fruitboer- derij Remeeus uit Ouwerkerk en de Tuinderij in Kapelle hebben als enigen in Zeeland hun kersenbo men in (onverwarmde) kassen staan. Mensen denken dat deze kersen uit het buitenland komen, ze zijn echt van hier De earlise is nu rijp. Daarna vol gen de burlat, merchant en nog vier andere soorten. Dezelfde ker senbomen die ook buiten staan, maar door hun beschermde omge ving hebben de Ouwerkerkse vruchten een voorsprong. „Don derdag hebben we de eerste ge plukt en we gaan zo'n beetje tot eind juni door", vertelt Wim Re meeus. De kersenkwekers die hun bomen buiten hebben staan, be ginnen ongeveer medio juni met de verkoop. En gaan vervolgens m. tot half augustus door. Omdat er in heel Nederland misschien maar een stuk of vijftien 'overdekte boomgaarden' zijn, verwachten mensen rond deze tijd nog geen kersen. „Ze denken dat ze uit het buitenland komen, maar ze zijn echt van hier." De kassen mogen dan op Schouwse bodem staan, vooral Zuid-Bevelanders weten het zacht- fruit van Remeeus, dat verkocht wordt bij de aardbeienkraam in Kapelle, goed te vinden. Op het erf aan de Boterhoekseweg 3 in Ouwerkerk staat een automaat met vers fruit. Daar kunnen Schouwen-Duivelandse liefheb bers terecht. Remeeus verkoopt rechtstreeks aan de klant: aan con sumenten, bakkerijen en restau rants. Begonnen in de freesia's schakelden Wim en Joleen in 2006 over op aardbeien. Bramen, frambozen, diverse soorten bes sen, kersen en pruimen volgden. Een vraag via Whatsapp stellen of informatie ontvangen via Face- book en Twitter. De gemeente Schouwen-Duiveland vraagt aan zo'n driehonderd inwoners welke social media zij het handigst vin den om te gebruiken in hun con tacten met de gemeente. Er wordt door de gemeente hard gewerkt aan een nieuwe web site, waarop straks veel meer dan nu het geval is, online kan wor den geregeld. Zoals het aanvragen van vergunningen. „We gaan er vanuit dat de bulk, zo'n 70 procent van de aanvragen, op deze manier sneller kan wor den afgehandeld. Waardoor meer tijd overblijft voor ingewikkelder aanvragen", licht communicatiead viseur Sandra Strotkamp de nieu we werkwijze toe. Het gerichter inzetten van social media hoort daarbij. „Het is geen vervanging van het telefoontje, maar het is een extra service. Om 22.00 uur 's avonds neemt nie mand bij de gemeente de telefoon meer op, terwijl dat wel het mo ment is dat jij tijd hebt om je vraag te stellen." Medewerkers van de gemeente kunnen de vol gende ochtend dan gelijk met de beantwoording aan de slag. Onderzoeksbureau Right Markt onderzoek zoekt in opdracht van de gemeente uit welke social me dia inwoners van Schouwen-Dui veland zouden willen inzetten. Deze weken worden zo'n driehon derd mensen gebeld. Hij, ^Kxrto Donderdag 26 mei van 10.00 18.00 Vrijdag 27 mei van 10.00 17.00 Zaterdag 28 mei van 10.00 16.00 Meer ouderen, minder jonge ren. En weinig mogelijkheden om nieuwe huizen te bouwen. Daarmee staan instanties voor de vraag of bestaande wonin gen niet levensloopbestendig moeten worden gemaakt. Over dat dilemma en vragen over verantwoordelijkheden en wensen van ouderen vindt mor gen een symposium plaats in het gemeentehuis in Zierikzee. Marianne Velthuis, voorzitter van de WMO-adviesraad Schouwen-Duiveland en Paula Bremmers, bestuurslid van de Adviescommissie Wonen ope nen de bijeenkomst. Na een inleiding van een ad viseur wonen, welzijn en zorg zijn er vier workshops, waar van deelnemers er twee kun nen volgen. Die workshops gaan over architecten, woning corporaties en projectontwikke laars, over de gemeente en over ouderen zelf. De bouwwereld, de woning corporatie, de gemeente en (uit genodigde) burgers hopen op deze wijze samen antwoorden op alle vragen te vinden. IN DE REGIO NATUURKAMP MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 25 mei 2016 Esme Soesman Ouwerkerk —Wim Remeeus, fruitteler Marzanna Wojtysiak en Wim Remeeus zijn in de overdekte boom gaard kersen aan het plukken, foto dirk jan gjeltema Esme Soesman Zierikzee 0142, S'vV^cJbzrJbe, Wendy Wagenmakers Zierikzee ZIERIKZEE Christenen van Schouwen-Duive land bidden een nacht voor vervolg de christenen 'Heb je vijanden lief' is het thema van de Nacht van Gebed die Open Doors or ganiseert in het MFC in Zierikzee. In de nacht van 27 op 28 mei bidden christenen op hon derden locaties in Nederland en Vlaan deren voor de ver volgde kerk en hun vervolgers. Dit jaar staat de organisatie nadrukkelijk stil bij degenen die vervol gen. In Zierikzee ko men christenen bij elkaar om tijdens de Nacht van Gebed te bidden. De Nacht van Ge bed is een initiatief van Open Doors, een organisatie die vervolgde christe nen steunt in meer dan vijftig landen. Meer informatie is te vinden op nacht- vangebed.nl ZIERIKZEE Busreis naar EO-Jongerendag in Arnhem Vanaf busstation Grachtweg in Zierik zee vertrekt op 4 juni een bus naar de EO-Jongerendag in het Gelredome in Arnhem. De bus vertrekt ui terlijk om 9.00 uur. Geïnteresseerden kunnen zich opge ven bij Rijk van den Dikkenberg via sfeertje61@ gmail.com. 1 v ..-r - -A - 4.* vl SEROOSKERKE Jonge natuurliefhebbers kunnen hun hart ophalen tijdens het natuurkamp voor kinderen, dat de Stich ting Veldstudie organiseert van 14 tot 19 augustus. Tijdens het zogenaamde summercamp voor kinderen van 8 tot 12 jaar kunnen zij op sleepnetexcursie naar het strand, een krabbenrace houden, hun eigen eten zoeken in de natuur, zelf hout sprokkelen en een vuur leren maken, een vlot bou wen en meer. Het kamp vindt plaats in natuurgebied de Schelphoek. Meer informatie is te verkrijgen via natuurkam- pen.nl. foto dirk-jan gjeltema BRUINISSE Dorpshuis, 20.00 uur: Openbare ver gadering Dorps raad; Ichtus aan het Kerkplein, 9.45-11.30 uur: Kof fie inloop; BROUWERSHA VEN De Kunstcadeauwin kel, 11.00-17.00 uur: Gastexpositie Silvia Walkenbach; Grote of Sint Nicolaas- kerk, 13.00-17.00 uur: Expositie diver se kunstenaars; Ton- nenmagazijn, 10.00-12.00 uur: Ka tholieke Bond Ouderen; 20.00 -22.30 uur: Boog schieten heren Sint Jan; BURGH-HAAM- STEDE Dorpshuis de Schut- se, 9.30 uur: Bridge Vrouwen van Nu; 19.00 uur: Drum band; DREISCHOR Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Volwasse nen Ontmoetings Plaats (VOP); Streek- en Land bouwmuseum Goemanszorg, 11.00 -17.00 uur: Wisselex positie Zeeuwse dia lecten en streek- drachten; Wijnhoe ve de Kleine Schor re, 15.00 uur: Rond leiding; ELLEMEET Dorpshuis, 13.00 -17.00 uur: Biljarten; NIEUWERKERK Dorpshuis, 18.00 uur: Zumbales; NOORDGOUWE Dorpshuis,18.30: Re petitie Muziekvereni ging Con Amore; 20.00 uur Badmin- tonavond; OOSTERLAND Dorpshuis de Oos terhof, 13.30 uur: Koersbal; RENESSE Dorpshuis, 9.00 uur: YogaSteffine; 20.00 uur: Yoga Jacqueline Binnen dijk; Centrum, 8.00-15.00 uur: Seizoensmarkt; SEROOSKERKE Dorpshuis, 20.00 uur: Klaverjassen; ZIERIKZEE Gemeentehuis, 16.30 uur: Boekpre sentatie Gerdien Janse over 'Ye Bo ontdekken Schou wen-Duiveland'; Fizi, 14.30 uur: Alvin en de Chipmunks Roadtrip; Het Gra vensteen, 14.30 -15.15 uur: Rondlei ding in de oudste ge vangenis van Zee land; Sint Lievens- monstertoren, 10.00-17.00 uur: Be klimming toren, Expositie Phan tasms en Expositie Beeld van een zee slag anno 1304; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00-17.00 uur: In- loopmiddag Breek de Week, voor kof fie en een praatje;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66