Politietop: hoger salaris dan minister 4 NI Brief van vriend gevonden op plek waar vrouw met kind het water inliep Leidden psychische problemen of heimwee tot de zelfdoding van Roshanak met haar dochtertje (2)? Als roze wolk zwart kleurt Juist maandagavond, toen Erik Anders zijn buurtgenoten vertelde over het verlies van zijn ex en hun dochtertje, dook op de plek waar Roshanak (30) zichzelf en Isabelle (2) ver dronk, een brief op. Van Cees, blijkbaar even Roshanaks nieuwe vriend nadat zij en Erik ongeveer een jaar geleden uit elkaar waren gegaan. In zijn brief aan 'lieve Roos' ver telt Cees dat zij vaak down was. Zo down dat hij daar ook moeilijk PSYCHOSE mee kon omgaan. „Soms stuurde ik je gewoon weg", schrijft Cees. Ook schrijft hij dat ze zo graag met haar dochtertje terug naar Iran wilde, waar ze vandaan komt. Maar dat Erik - die het volgens Cees had uitgemaakt voor een an dere vrouw - het paspoort van Isa belle niet vrij wilde geven. „En zonder dat paspoort zou het een ontvoering zijn." Roshanak zou volgens Cees wel eens hebben ge zinspeeld op zelfmoord: „Je vertel de dat je met je dochter weg wil de gaan naar een mooie plek." Cees dacht na een goed gesprek met Roos dat die gedachten naar de achtergrond waren verdreven. Tot hij afgelopen zaterdag hoor de wat er was gebeurd: Roos was met Isabelle het Markermeer in ge lopen en verdronken, 's Ochtends, schrijft Cees, zou hij nog bericht jes met 'I love you' and 'Goodbey' hebben gekregen. Aan de deur van de woning van Erik Anders reageert een familie lid van Erik op de brief: „Er wor den walgelijke dingen geschre ven." Erik Anders wil zelf niet rea geren, hij is bezig om zijn dochter tje een mooie uitvaart te geven. Zondagmiddag kwam hij thuis in het knusse straatje met het lichaam van zijn dochtertje om het daar op te baren. Maandagavond heeft Erik zo'n twintig buren uitgenodigd om zijn verhaal te vertellen. Vier jaar geleden had hij Roshanak - voor zover bekend via internet - leren kennen. Zij kwam naar Nederland en twee jaar terug kwam hun dochtertje ter wereld. Al tijdens de zwangerschap zou Roshanak zorgwekkende psychische proble men hebben gekregen. „Ze ging rare dingen doen, zoals zichzelf verstoppen in de kast en schilderijen onder het tapijt ver stoppen", vertellen buurtgenoten. Dat Erik en Roshanak vaak ruzie hadden, konden directe buren ho ren. Soms werd de politie gebeld. Een betrouwbare bron meldt dat Roshanak vaker het advies kreeg psychische hulp te zoeken, maar weigerde. „Het leek erop dat ze psychische problemen had ont wikkeld door de zwangerschap, omdat al haar familie en vrienden in Iran zitten en omdat ze ook on ze taal nauwelijks sprak." Ook ver telt de bron dat het na de beval ling beter leek te gaan. Maar buurt genoten zeggen dat ze 'nooit een blije indruk maakte'. Uiteindelijk zou Erik de relatie hebben verbroken en vertrok Ros hanak naar een kamertje in Hoorn. Met het co-ouderschap leek de zorg voor Isabelle goed ge regeld. Toch maakte Erik zich steeds meer zorgen dat Roshanak Isabelle iets aan zou doen. Dat hij Isabelles paspoort vasthield, zou ook kloppen. „Anders was hij haar kwijt", zeggen buren. Erik zou hebben aangeklopt bij hulpinstanties, maar de buren we ten niet precies welke. Jeugdzorg wil niks zeggen. Afgelopen zater dagmorgen zou Roshanak nog naar Erik hebben gebeld met de boodschap dat ze terug bij hem wilde komen. Erik zou hebben ge zegd: 'dat gaat niet gebeuren' waar op zij gezegd zou hebben 'dan zie je me nooit meer'. De lichamen van de 30-jarige vrouw en het 2-ja- rige kindje werden later gevonden in het Markermeer bij Hoorn. Dat blijkt uit het overzicht van grootverdieners bij de politie in 2015, dat deze krant heeft gekre gen na een beroep op de Wet openbaarheid van bestuur (Wob). In 2014 verdienden nog twintig politiefunctionarissen meer dan het ministerssalaris van 178.000 euro. Dat het er vorig jaar minder waren, komt door een forse verla ging van de pensioenafdracht. Sinds 1 januari 2015 bouwen werk nemers geen pensioen meer op over salaris boven 100.000 euro. Voor de grootverdieners bij de po- litie betekent dit dat voor hen jaar lijks 20.000 euro minder opzij wordt gezet. De pensioenafdracht telt mee in het totaalsalaris. Emolumenten Topverdiener is opnieuw Bernard Weiten, oud-hoofdcommissaris van Amsterdam en nu adviseur van de korpsleiding van de Natio nale Politie. Hij verdiende het afge lopen jaar ruim 255.000 euro, in clusief pensioenafdracht. Op de tweede plek staat Gerard Bouman, de korpschef die 1 februa ri dit jaar afzwaaide. Hij incasseer de 199.000 euro. Naar nu blijkt heeft Weiten in 2014 meer verdiend dan aanvanke lijk door de politie werd gemeld. Het gaat om een verschil van onge veer 15.000 euro. „Uit de accountantsverklaring is gebleken dat in de salarisopgave van de heer Weiten over 2014 de emolumenten in natura niet zijn meegenomen", stelt een politie woordvoerder. Emolumenten zijn extra onkosten, zoals taxiritten, een tankpas of een telefoon van de zaak. Schandalig „Het blijft schandalig dat de poli tietop weigert salaris in te leve ren", vindt Geert Priem, voorzit ter van politievakbond ANPV. „Ook steekt het dat een adviseur nóg meer opstrijkt dan we dach ten." woensdag 25 mei 2016 'Wil je me niet terug? Dan zie je me nooit meer' Victor Schildkamp Hoorn Iedere vrouw krijgt na de beval ling wel een paar huildagen, de 'baby-blues'. Bij een op de tien kraamvrouwen ontwikkelt zich een postnatale depressie die maanden kan duren. Een kraambedpsychose treft 1 tot 2 van de 1000 kraamvrouwen in de eerste maand na de be valling. De kersverse moeder is onrustig, praat veel en slaapt weinig. Vermoed wordt dat deze vrouwen onderliggen de psychische problemen heb ben die na de bevalling naar boven komen. Roshanak met Isabelle. 4 Op de plek waar Roshanak met het kind het water inliep, werd een brief gevonden, fotocarlijn kolk Bernard Weiten: topsalaris als adviseur foto joost van den broek Nog altijd incasseren zes politie functionarissen een hoger sala ris dan de minister. Bernard Wei ten, adviseur van de korpslei ding, heeft in 2014 meer opge streken dan eerder werd ge meld. Peter Winterman Den Haag In 2014 verdienden twintig mensen in de politietop meer dan het ministerssalaris van 178.000 euro, in 2015 nog zes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4