'Miss zijn is een dure hobby' 5 20 apr 2016: Trampolines 23 mrt 2016: Croissants uit blik Mijn geld en ik 02 mrt 2016: Appeltaart 17feb2016: Diepvriespizza's 09 mrt 2016: Laptop (tot 600 euro) Airfryers 13 apr 2016: 19 mei 2016: Krokante muesli „Nee, het is vooral een dure hobby. Om je als miss te presenteren op een mediadag betaal je de vervoerskosten naar Hilversum. Die worden niet ver goed. Het leverde mij vooral immate riële zaken op. Vroeger werd ik ge pest, zeiden ze dat ik te dik of te klein was. In 2007 kreeg ik naar aanleiding van mijn profielfoto op Hyves een uitnodiging voor een casting. Dat leidde uiteindelijk tot de finale van Miss Nederland in 2010 en een jaar la ter mocht ik Nederland vertegen woordigen in de Dominicaanse Re publiek. Veel mensen denken dat ik fiks prijzengeld won, maar dat klopt niet." „De prijzen in Nederland bestaan veelal uit producten. Zo won ik wel eens een grote tas met haarproduc- ten, een föhn, stijltang en vooral veel bikini's. Het is hier geen Zuid-Ame- rika, waar winnaressen bijvoorbeeld 10.000 dollar en een jaar lang kost en inwoning opstrijken." „Geld en geluk moet je kunnen delen om er plezier van te hebben. Je kunt op je geld zitten, maar als je dood gaat kun je het niet meenemen. Als ik in de gelegenheid ben geld uit te geven, betrek ik er graag anderen bij. Ik ben gelukkig als ik een glimlach op ie mands gezicht zie, bijvoorbeeld als ik mijn moeder mee uit neem of mijn broertje iets leuks geef." „Tsja, dan komt de Zeeuw in mij om de hoek kijken. Als bedragen boven de duizend euro uitkomen, let ik ex tra op. Vorig jaar deed zich de moge lijkheid voor een lange, dure reis te maken. Maar ik besloot mijn spaar centen onberoerd op de bank te laten staan. Je weet maar nooit of je finan ciële tegenslagen krijgt." „De enige zorg is of ik de financiën rondom de missverkiezing op orde krijg. Naast mijn fulltimebaan als studie- en studentenbegeleider op het EuroCollege in Rotterdam, orga niseer ik de missverkiezingen in Zee land en Noord-Brabant. Zo'n verkie zing ziet eruit als glitter en glamour, maar aan de achterkant is het hard werken en ik doe dat puur hobbyma- tig. Ik ben afhankelijk van sponsoren of aanbieders van locaties om de fi nale te kunnen houden. Door er veel tijd en energie in te steken, is het me elke keer gelukt rond te komen. De voldoening haal ik uit het zoeken en coachen van toekomstige missen." Het is hard werken om een missverkiezing rond te krijgen „Nee, als ik iets aanschaf, wil ik het graag nieuw hebben en neem ook niet de moeite om iets te koop te zet ten. Dan geef ik het liever weg." „Ik ben half Antilliaanse en half Zeeuwse. Mijn vader was een 'zuun- ige Zeeuw' en mijn moeder is de uit bundige Antilliaan. Zij is voorstander van het delen en vindt dat geld mag rollen. Van allebei mijn ouders heb ik trekjes overgenomen." „Ik geef iets te gemakkelijk geld uit aan kleding, vooral galajurken. Bij een missverkiezing wil ik als organi sator graag een leuke jurk aan. Op websites speur ik regelmatig naar mooie exemplaren en betaal per jurk zo 200 euro." 10 feb 2016: Natural chips 16 mrt 2016: Activity trackers woensdag 25 mei 2016 Wat? Berg Inground Champion (330 x 220cm), €599,- Testoordeel: Deze robuuste recht hoek veerde volgens de testkinderen verreweg het beste. Wat? Danerolles, €1,90 Testoordeel: Botergeur, goed vettig, niet te droog in de mond, redelijk luch tig en lekker krokant aan de puntjes. Wat? Coop RB appeltaart, €3,99 Testoordeel: Beste verhouding van de bestanddelen, mooi van uiterlijk, lekker kruidig. Wat? Albert Heijn, €5,49 Testoordeel: Prima deegbodem: dun, met een goede bite en niet te zompig. De ham smaakt goed. Wat? Peaq PNB C1015-12N2, €599,- Testoordeel: Solide gebouwd, voor zien van ssd en hardeschijf, goed Ips- scherm. Wat? Philips Airfryer XL HD9240, €179,- Testoordeel: Relatief snel, ruim, goed geïsoleerd en eenvoudig te bedienen. Wat? AH Basic, crunchy muesli €1,29 (1000 gr) Testoordeel: 'Zo hoort een krokante muesli in de basis te zijn. Je proeft de vezels.' Elke week vraagt de redactie een streekgenoot het hemd van het lijf over financiële kwesties. Vandaag Amanda van der Meule (30) uit Oostkapeile, voormalig miss Zee land. Nu is ze druk als organisator van 'Miss Beauty of Zeeland'. Hans Puik Valt er wat te verdienen als miss? Wat won je dan wel? Wat is de belangrijkste financiële les die je leerde? Wat was je grootste uitspatting? Heb je financiële zorgen? —Amanda van der Meule Koop of verkoop je wel eens twee dehands spullen? Hoe zag je financiële opvoeding er uit? Heb je een verleiding of kwets baarheid als het om geld gaat? Voor malig miss Zee land Amanda van der Meule or ganiseert nu zelf verkiezin gen, 'puur voor de hobby'. FOTO LEX DE MEESTER Wat? Lays, €1,29 (225 gram) Testoordeel: Lekker knapperig en een fijne smaak. tipp-A tfofaanH mink hm Wat? Fitbit Charge HR, €129,- Testoordeel: Zeer overzichtelijke app. Biedt de mogelijkheid om eetpatroon op te slaan in dieetdatabase.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 49