Doorfietsen voor 40 cent voordeel Kant-en-klare sushi Su.sluB.OX £>to 2 ^VOOR U GETEST j WOUTER KLOOTWIJK 1JA Terugblik Het afgelopen jaar presenteerde deze bijlage elke week een vergelijkend warenonderzoek van populaire producten. Tijd voor een overzicht met de meest memorabele winnaars op een rij. Column Er zijn feiten die ik wel mag weten, maar niet mag opschrijven PRIJSPEIL 02 sep 2015: woensdag 25 mei 2016 Wouter Klootwijk proeft en test producten Vvan vragen wordt men wijs. Nederlands spreekwoord. Klopt niet. Van antwoorden moet men het hebben. Er is een uitzonde ring waarbij het wel degelijk de vraag zelf is die het hem doet. Als iemand er woedend om wordt. Omdat je de vraag durft te stellen. Het overkwam me een paar weken geleden toen ik me in de krant afvroeg waarom iets kost wat het kost. Dat doe ik vaker. Begrijpelijk antwoord krijg ik nooit, maar in dit geval werd het schelden. Het ging over gedroogd zeewier. Het wordt in supermarkten van Plus en Heijn te koop aangeboden voor 5 euro per honderd gram. Waarom kost gedroogd zeewier zestig keer zoveel als elleboogmacaroni? 'Bizar', zegt de koopman in zeewier in een email, 'datje ons op prijs aanvalt.' Maar ik zocht alleen een verklaring voor een exorbitant prijsverschil. 'Ook bizar, dat je wild, met de hand geplukt zeewier vergelijkt met goedkope elleboogmacaroni.' Ik had het ook met Belgische bonbons kunnen verge lijken, maar de verpak king deed het hem. Pasta staat er op. En ta gliatelle, een vorm van pasta. Ik vergeleek pasta met pasta. Maar geen redden meer aan. De koopman: 'Er zijn mis schien feiten die je niet publiceren kan en ik wil je in vertrouwelijkheid uitleggen hoe het zit met de kostenopbouw, maar niet met de negatieve houding die je nu hebt. Je komt over als een zelf-importante conspiracy theo rist.' Nou word ik, als ik uitgescholden moet worden, meestal kortaf 'klootzak' genoemd. Deze lange uithaal is nieuw voor me en echt prachtig. En zie dan toch, niet eens tussen de regels door lezen we; er zijn feiten die ik wel mag weten als de boze bui over is, maar hier niet mag opschrijven. Aldus mag u, lezer en consument, voor de zoveelste keer wel braaf betalen, maar mag u niet weten waarom het geen 3 maar 5 euro moet zijn voor een onsje droog zeewier. En ik blijf het niet begrijpen, de enorme verschil len in prijs. Af en toe treiteren supermarktorganisa ties elkaar met reclame waarin winkelwagens vol boodschappen worden vergeleken. Bij Jumbo is zo'n kar vol veel goedkoper dan bij Albert Heijn. Of andersom. De Consumentenbond doet het ook af en toe en zegt dan welke kruidenier de duurste is. Ik houd het liever bij een enkel onbenullig product. Hoewel het hele jaar rond te koop, ooit als seizoen product begonnen en daar ook de naam door ge kregen: lente-uitjes. Bosuitjes heten ze ook. Albert Heijn noemt ze ook sla-uitjes en maakt onderscheid tussen bos en sla. In het koelmeubel liggen zakjes met bos ui. Ze kosten een euro. Maar hoeveel uitjes zitten in het zakje? Drie! Niet gekoeld en zes in een bosje met elastiek er om: sla-uitjes. Ook een euro bij AH. Net als zo'n bosje bij Supercoöp. Niet veel geld. Val je je geen buil aan. Maar hoe kan het dat bosuitjes bij Lidl en Aldi geen 100, maar 60 cent kosten. Woekert er gens winst? Schelden maar weer, mijnheer. Reageren? binnenenbuiten@persgroep.nl Morgen is de tiende Fiets naar je Werk Dag, dus spring op je ros! Waar koop je voordelig je fietsspullen? Topeak Race Rocket MT Futurumshop.nl €30,95 Fietsvakantie winkel.nl €28,95 Fietsbandonline.nl €24,95 Ortlieb Office Bag QL2.1 SportXL.nl €92,95 Fietsenwinkel.nl €89,95 Hollandbike- shop.com €86,95 Brooks broek klem (zwart) Hollandbike- shop.com €22,95 Koerspetje.nl €19,95 Brooks-zadels.nl €19,00 "U O O Aisbeste getest Wat? Lidl, Chef Select To go Mishu (€2,89,190 gr) en Joto (€2,89, 200 gr) Testoordeel: Heel gevarieerd, qua smaak het meest gedurfd en redelijke rijst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46