Primeurtje voor Rijckaert 12 ZEELAND Ex-prof Destorme kiest voor FC Axel Oud-Feyenoord ontmoet SPS Vink vliegt eruit in Rosmalen NACOMPETITIE EERSTE KLASSE A Kort Jagesar Voetballer David Destorme (36) speelt ko mend seizoen voor FC Axel. De Belgische aanvaller die van 2004 tot en met 2006 voor hoofdklasser Hoek uitkwam en later prof werd bij FCV Dender, KV Mechelen en Waasland Beveren, heeft zijn jawoord gege ven aan de zaterdag-tweedeklasser uit zijn woonplaats. Oud-Feyenoord doet vrijdag Poortvliet aan. De Rotterdamse formatie, met onder ande ren Peter Houtman, Ben Wijnstekers en Pierre van Hooijdonk in de gelederen, speelt tegen SPS. Het duel begint om 19.30 uur. Voorafgaand, om 18.00 uur, speelt de Thoolse jeugdselectie tegen FC Utrecht Dl. De benefietwedstrijd is een initiatief van de stichting Vrienden van Siem. De opbrengst is bestemd voor het Prinses Maxima Cen trum voor Kinderoncologie in Utrecht. De tweede Grand Prix van dit kalen derjaar zit er voor Michael Vink uit Groede op. In de voorlaatste kwalifica tieronde van Rosma len verloor hij zijn beide partijen. Tom Beemsterboer, een gekend eerstedivisie- speler, en Ruud Nieuwenburg waren met respectievelijk 25-13 en 25-20 te sterk. Eerder viel het doek al voor Richard de Bruin en Joey de Kok. «r Van Wely Eersteklasser maakt na rust het verschil tegen FC Dauwendaele. De ploeg van Leendert Geelhoed wint met 4-0 en plaatst zich voor de tweede ronde van de nacompetitie. Daarin is GRC 14 de tegenstander. Wie vanaf de bui tenkant naar Bruse Boys kijkt, ziet een mooie, nuchtere vereniging. Toch rommelde het de afgelopen maanden flink, door een trainerswissel, gemor in de spelersgroep en wisselende re sultaten. Gisteravond, in de re turn tegen FC Dauwendaele, kwa men de spelers van de club uit Bruinisse echter met het enige juiste antwoord. In een dave rende tweede helft werd FC Dau wendaele opzij gezet (4-0), waar door Bruse Boys nog steeds zicht heeft op lijfsbehoud. De zaterdag-eersteklasser had drie dagen eerder in Middelburg met 3-1 verloren en dat zorgde voor nogal wat pessimisme. „Ik hoorde iemand zeggen dat we nog maar 20 procent kans had den", zei Johan Vroegindewey na het laatste fluitsignaal. „Terwijl wij er echt nog in geloofden. Tij dens de rust zeiden we tegen el kaar: als we snel die 1-0 maken, gaan we erop en erover. En dat hebben we ook gedaan." Bruse Boys en FC Dauwendae le hielden elkaar voor rust in evenwicht, waarbij het de bezoe kers weinig moeite kostte om de thuisploeg van zich af te houden. FC Dauwendaele kreeg zelfs de beste kans, toen Peter van Gorsel vlak voor rust Stefan Joosse weg stuurde. De aanvaller stuitte ech ter op doelman Mark Giljam, waardoor het na 45 minuten nog steeds 0-0 stond. Daarmee was er niets aan de hand voor FC Dauwendaele, maar het verval was wel al zicht baar. Davy Ernest bleef gebles seerd achter in de kleedkamer, Peter van Gorsel strompelde over het veld. Dat Max Dagevos na drie minuten de bal in eigen doel schoot, hielp ook niet mee. „Kom aan boys, laat het spoken hier!", riep Bru-aanvaller Koen van den Berge. En dat gebeurde ook. Twee minuten na de openingstreffer verzond gelegenheidsback Ben Laten we de roerige tijd, die niet bij Bru past, nu maar achter ons laten von Unen een schitterende pass vanaf de rechterkant, waarna aan voerder Vroegindewey raak kop te (2-0). Sportpark Volharding veerde op, de sores waren vergeten, de spirit was terug in het elftal. Mats Willemse verdeelde het spel, met de volwassen spelende Yarick Dorst (17) in zijn rug. Met de werklust van Bru was niets mis en doelman Giljam hield zijn ploeg overeind bij een aantal pri ma mogelijkheden voor Dauwen daele. Nadat Domenique van den Berge de 3-0 had binnengekopt, stond Giljam zelfs aan de basis van de 4-0. De snelle uitworp van de keeper kwam via Domeni que van den Berge bij Koen van den Berge. De aanvaller won het duel van Max Dagevos en bedien de Dylan Adelaar: 4-0. FC Dau wendaele lag geslagen in de hoek en boog het hoofd voor een na rust ontketende ploeg. „Het is jammer dat het zo eindigt", zei trainer Marcel Lourens. „We mis ten in de tweede helft te veel spe lers en maakten te veel fouten." Bruse Boys kan zich nu opma ken voor een dubbel met GRC 14, dat FC Axel uitschakelde. „We hebben vanavond een fantastisch antwoord gegeven op de wed strijd van zaterdag", zei Vroegin dewey. „Laten we de roerige tijd, die niet bij Bruse Boys past, nu maar achter ons laten. We heb ben in de eerste klasse eigenlijk een prima seizoen gedraaid. En dat willen we volgend seizoen heel graag weer doen." Duivenmelker Eric Rijckaert uit Eede heeft zaterdag de tweede provinciale midfondvlucht uit Pontoise gewonnen. Vanwege de moeizaam verlopen vorige vlucht had het afdelingsbestuur beslo ten St. Just Cimetiere te vervan gen door het dichterbij gelegen Pontoise. Voor deze wedstrijd van 280 ki lometer hadden 452 liefhebbers in totaal 7014 duiven ingemand, inclusief duiven voor training. Met een harde zuidenwind wer den snelheden bereikt van ruim 110 kilometer per uur. De con- coursduur provinciaal bedroeg 25 minuten. Rijckaert mocht zijn eerste offi ciële provinciale overwinning uit zijn carrière noteren. Eerder speel de hij al eens de snelste van Zee land en won hij enkele Samen spel-concoursen. „Het was mijn één jaar oude lichtkras witpendof- fer die met zeer hoge snelheid als eerste aankwam", vertelde hij. Rijckaert had op deze wed strijd zeventien duiven ingezet. Daarvan pakten er zeven een prijs. woensdag 25 mei 2016 VOETBAL VOETBAL DRIEBANDEN Moira Jozwiak (Turnschool Zeeland) heeft zich geplaatst voor de finale van het NK tur nen. Tijdens de halve finale in Dordrecht werd ze tweede (53.717 punten) bij de jeugd N2. Ook op de toestellen sprong en vloer haalde ze de eindstrijd. Brons was er voor clubge noot Daniek Witlox (jeugd 1e divisie, 47.350 punten). Ook zij gaat naar het NK, waar ze op balk ook de toestelfinale turnt. Rachel Louws (MTV) werd bij de finale in de derde divisie vijf de (46.234). Bij de toestelfinale sprong en vloer werd ze zesde (11.350) en tiende (11.250). Marina Rudychuk (jeugd 1 D2)en Acelya Sevik (instap D1), twee turnsters van EMM, hebben tijdens de districtsfinale in Asten res pectievelijk goud en zilver gepakt. Namens VTV Vlissingen haalde Charlotte de Kam vero verde zilver bij de jeugd 1 D1. i Bij een race voor het Nederlands kampioenschap in Veldhoven is Middelburger Le- roy Jagesar zes de geworden. Hij had de pech dat hij in één van de races niet kon fi nishen vanwege een kapotte mo tor. In de andere races eindigde hij wel steeds van voren. In de tussen stand van de Ro- tax Max-klasse staat de pas vijf tienjarige Jage sar nog steeds eerste. Leroy Jagesar Topschaker Loek van Wely doet zondag mee aan het 25e Schaakvoet baltoernooi in Middelburg. De grootmeester, die 99ste staat op de Fide-ran- king, deed al eer der mee. Bij het Schaak voetbaltoernooi zullen teams te gen elkaar scha ken én voetbal len. De plaats van handeling is sportcomplex De Sprong. Het toernooi begint om 12.00 uur. ■E o a 'Brii' komt met het Barry van der Hooft Bruinisse —Johan Vroegindewey Marcel Buijsse Oostburg Afdeling Zeeland, 5149 duiven. 1 (1850 m.) E. Rijckaert, Eede, 2 W. Segboer, Lewedorp, 3, 4 Comb, de Kooning, Lewedorp, 5 R. en L. Traas, Nieuwdorp, 6 W. de Witte, Goes, 7 R. van Hee, Oostburg, 8 A. de Jonge, Kwadendamme, 9 A. Gernaert, Hoofdplaat, 10 N. Pro voost, Hoofdplaat. Samenspel 1,865 duiven. 1 (1850 m.) E. Rijckaert, Eede, 2 R. van Hee, Oostburg, 3 A. Gernaert, Hoofdplaat. Samenspel 2,667 dui ven. 1 (1810 m.) Gebr. Dekker, Ter- neuzen, 2 O. Haers, Philippine, 3 T. van Hurck, Westdorpe. Samen spel 3, 506 duiven. 1 (1802 m.) Comb. E. en M. Kint, Kloosterzan- de, 2 M. Bisschop, Kloosterzande, 3 J. van Spaandonck, St. Jansteen. Samenspel 4,777 duiven. 1 (1841 m.) W. Segboer, Lewedorp, 2 en 3 Comb, de Kooning, Lewedorp. Sa menspel 5,701 duiven. 1 (1792 m.) H. Paauwe, Yerseke, 2 M. Beenak ker, Biezelinge, 3 A. Mieras, Wemel- dinge. Samenspel 6,743 duiven. 1 (1810 m.) en 2 W. Blom, Noordgou- we, 3 K. Priem, Stavenisse. Samen spel 7, 890 duiven. 1 (1823 m.) en 2 M. Bugajski, Middelburg, 3 C. Schroevers, Arnemuiden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40