CCXL Theater Siawaash uit Axel heeft een hoofdrol in SpangaS Citytrip Antwerpen sm>el Sale! effeweg.nl Strop voor provincie ftl 8 ZEELANI THEATERPROGRAMMA SEIZOEN SMinitie Theaterdirecteuren blikken op persoonlijke wijze vooruit op wat zij in het komende seizoen bieden. Vandaag: Ledeltheater, De Wegwijzer en CCXL Theater. Effeweg.nl/summer of bel 0529 - 46 96 67 KATS De provincie heeft 175.000 euro in de inmiddels failliete oesterkwekerij Smit Smit in Kats gestoken. Het is nog onduidelijk of er iets van dat bedrag terugkomt. Dat schrijft het dagelijks pro vinciebestuur in antwoord op vragen van de Statenfractie van de PW. De binnendijkse oes terkwekerij ging vorige maand failliet, vijf maanden na de start. De PW wilde weten of er niet al te vlot subsidie is ver strekt. Het provinciebestuur antwoordt dat het project door verschillende instanties van te voren als kansrijk en haalbaar is beoordeeld. Naast de paar lessen die hij heeft meegepikt op de Toneelschool in Am sterdam, heeft Sia waash totaal geen ervaring in het acteren. Hij is na vier maanden met de opleiding gestopt om zich volledig te kunnen focussen op SpangaS. In deze televisieserie wordt een groep leerlingen van het fictieve Spangalis College ge volgd. Siawaash is straks één van die leerlingen. Omdat pas in augustus officieel bekend wordt gemaakt dat hij één van de nieuwe hoofdrolspelers is, mag Siawaash nog niet veel ver klappen over het personage dat hij Om vijf jaar jonger te lijken moest mijn baard eraf en kreeg ik een ander kapsel speelt. Een tipje van de sluier: zijn rol is geïnspireerd op de actualitei ten en dat zijn ouders uit Iran ko men heeft in zijn voordeel ge werkt bij de audities. Of Siawaash en zijn Spangasper- sonage verder veel op elkaar lij ken? „Ja en nee. Ik stop er wel din gen in van mezelf om natuurlijk over te komen. En hij heeft eigen schappen die ik ook heb; hij is vriendelijk en in groepen soms een beetje op de achtergrond. Maar hij is slimmer en komt min der snel voor zichzelf op dan ik zou doen." Bovendien moet de acteur zich voordoen als een middelbare scho lier die vijfjaar jonger is. „Daarom moest mijn baard eraf en kreeg ik een ander kapsel." Eind maart zijn de opnames be gonnen en het bevalt Siawaash erg goed. „We draaien vijf dagen per week. Dan ben ik van zeven tot zeven op de set, kom ik thuis en ga ik mijn teksten leren voor de volgende dag. Ik zie mijn vrien den en vriendin daardoor weinig, maar ik heb de tijd echt nodig om me goed voor te bereiden", vertelt hij. „Gelukkig is het leuk om te doen, daarom heb ik het ervoor over." Dat er dagelijks ongeveer 300.000 mensen naar hem zullen kijken, beseft hij nog niet hele maal. Maar stiekem geniet hij nu al een beetje van de aandacht die hij krijgt. „Er zijn af en toe wat fi guranten die met me op de foto willen", vertelt hij stralend. „Het is zo leuk om te zien dat zij daar blij van worden. Best wel een gek idee eigenlijk, ik ben het maar!" Het nieuwe seizoen van Span gaS is vanaf maandag 5 september iedere werkdag te zien om 19.00 uur op NPO Zapp. i jnr.'T. TOPPER „We hebben alleen maar toppers in het programma maar ik ben blij met de komst van Theo Maas- sen in het tweede seizoen van het theater. Op 9 februari staat hij in CCXL. De voorstelling was snel uitverkocht. Daar naast ben ik heel blij met de komst van Hans Dorrestijn (29 januari), maar ook met ca baretiers zoals Peter Pannekoek (3 februari) en Roué Verveer (25 maart)." RISICOVOL „Heel bijzonder maar wel risi covol is de voorstelling The Gui tar Hero op 23 februari, een hom mage aan flamencogitarist Paco de Lucia. Een prachtige voorstel ling met geweldige muzikanten en dansers. Heel passievol. Ik wil dat iedereen die ziet." EIGEN FAVORIET „Op 29 maart hebben we Het Zwanenmeer, door het Vienna Festival Ballet. Ik ben erg be nieuwd naar deze jonge dansers, ik verwacht een heel vitale voor stelling. Waar ik ook naar uitkijk is Fres- ku (15 december), een uit Brabant afkomstige rap per die voor het eerst het theater in gaat. Hij heeft het gevoel dat hij niet al- woensdag 25 mei 2016 Gevarieerd, eigenzinnig en kwaliteit verzekerd Fouten voorbehouden. Prijzen vanaf, p.p. o.b.v. 2 personen. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. De allereerste rol die Siawaash Cyrroes (20) uit Axel heeft bin nengesleept, is meteen een hoofdrol. Vanaf september is de jonge acteur dagelijks te zien in de jeugdserie SpangaS. Elodie Kint Axel Siawaash Cyrroes. foto ronald den dekker —Siawaash Cyrroes 3 daagse busreis - Vertrek: 8 augustus HIGHLIGHTS INCLUSIEF De Meir lx/2x hotelovernachtingen Grote Markt lx/2x ontbijtbuffet Diamantpaviljoen I Vervoer per luxe touringcar Ook citytrips mogelijk naar: Berlijn - Kopenhagen - Londen - Parijs - Praag Cindy Willemsen CCXL Theater in Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36