'Kerncentrales België veilig' Cijfers over toerisme COC Zeeland slaat alarm opheffing dreigt 3 GEDOGEN OF AANPAKKEN? A no la Heijne van het COC Zee land legt uit waarom: „Een he teroman die seks zoekt, kan naar een bordeel. Homoman nen gaan 'de baan' op. Niet al le homo's kunnen thuis ont vangen. Bijvoorbeeld omdat ze uit een streng gelovig mi lieu komen of omdat ze ge trouwd zijn. Of ze leren ie mand kennen via social me dia, maar willen die niet gelijk thuis uitnodigen." Dat het libido van mannen in het algemeen hoger is dan dat van vrouwen, is een be kend gegeven. De behoefte aan (wisselende) contacten is groot. La Heijne: „Maar voor de duidelijkheid: zoals niet el ke hetero prostituees bezoekt, gaat niet elke homo de baan op." Rondlopen op een MOP is op zich niet strafbaar. Politie toezicht is gericht op strafbare feiten, zoals overtredingen die vallen onder 'schennis van de eerbaarheid' en 'naaktrecrea- tie'. Een en ander moet vooral niet te zichtbaar zijn voor 'on schuldige' passanten. Politie is daarnaast alert op potenram mers en mannen die anderen willen chanteren of beroven. Met die gedachte in het ach terhoofd, was het verstandig dat de gemeente Goes de snoeischaar ter hand nam en Wanneer een plek wordt gesloten, verplaatsen de activiteiten zich naar elders de bosjes een kopje kleiner maakte. Het vergroot immers de veiligheid. Mireille Lamper: „Wat men sen vaak vergeten, is dat de po litie niet alleen rond homo ontmoetingsplekken surveil leert om te handhaven, maar ook om een oogje in het zeil te houden." Minister Melanie Schultz van In frastructuur en Milieu zei dat gis teravond in de Tweede Kamer. Ze haalde daarmee de kou uit de lucht. Want een groot deel van de Kamer maakt zich zorgen over de veiligheid van de Belgische kerncentrales. Er is vaak iets mis mee waarop ze worden stilgelegd. Dat veroorzaakt onrust in Zeeland, Brabant en Limburg, onderstreep ten vrijwel alle fracties. Bovendien is vaak niet duidelijk wat er pre cies aan de hand is. Ook heeft de Nederlandse bevolking niets over de centrales te zeggen. En dat is niet meer van deze tijd, vindt de Kamer. „Het zijn ongelofelijk oude bakken die veel kapot gaan", zei Jan Vos (PvdA). „Vraag België de centrales te sluiten en help de Belgen samen met Duits land aan voldoende duurzame energie." Ook D66 drong daarop aan. CU, SP, CDA en GroenLinks toonden zich eveneens kritisch. Ze vroegen zich onder meer af of de instantie die de centrales con troleert (FANC) wel te vertrou wen is. VVD en PW stelden dat een deel van de zorgen politiek spel is. „Het lijkt dat elk incident Vraag België de centrales te sluiten en help de Belgen aan voldoende duurzame energie wordt aangegrepen om kernener gie in een kwaad daglicht te stel len", zei Remco Dijkstra (WD). Schultz, verantwoordelijk voor nucleaire veiligheid, heeft na over leg met Duitsland en Luxemburg niets gehoord waardoor ze twijfelt aan de veiligheid van de Belgische centrales. „Je kunt niet zeggen dat oude centrales onveilig zijn. Ze krijgen steeds nieuwe onderdelen. De kerncentrales voldoen aan de internationale veiligheidsnor men." Ze benadrukt dat België en Nederland werken aan eenduidige regels voor communicatie. „België meldt nu elk incident, ook al heeft het geen gevolg voor de veiligheid. Nederland doet dat niet." Schultz twijfelt niet aan de onaf hankelijkheid van FANC. Ze bena drukt dat België en Nederland el- kaars centrales inspecteren. VLISSINGEN Wat zeggen alle cij fers die over het toerisme in de provincie worden gepubliceerd? Diana Korteweg van het Kennis centrum Kusttoerisme geeft op maandag 20 juni in de Abdij in Middelburg een kijkje in de we reld van statistieken. Zij zal ook de jongste kerncijfers over de ontwikkeling van het toe risme in Zeeland presenteren. Mar cel van den Berghe van de ge meente Schouwen-Duiveland ver telt wat het belang van deze cij fers is voor de gemeenten. De bijeenkomst is van 17.00 tot 19.00 uur. Aanmelden kan via de website van het Kenniscentrum Kusttoerisme. Het COC Zeeland, de belangen vereniging voor lesbi's, homo's, biseksuelen en transgenders, houdt op 16 juni een algemene ledenvergadering. Interim-secre taris Stefano la Heijne: „De toe komst staat op het spel. Er zijn veel te weinig vrijwilligers om het COC Zeeland overeind te houden. Er moet in ieder geval een nieuw bestuur komen. Als zich op 16 juni niet voldoende kandidaten hebben gemeld, komt er nog één bijeenkomst en als het dan niet lukt, is ophef fing de enige optie." Aanmelden kan via secretaris@coczeeland.nl Ook aan geld is groot gebrek, onder meer door een geldverslin dende opknapbeurt van het COC-pand in Middelburg. Er komt amper geld binnen. Als ontmoetingsplek voor gelijkge stemden heeft het COC-café aan belang ingeboet, omdat social media die functie hebben overge nomen. Vanuit het landelijk be stuur is al geadviseerd het pand af te stoten en een 'huiskamer vereniging' te worden. Voor bij zondere gelegenheden zou het COC dan ruimte moeten huren. Verhuurders staan echter niet in de rij, bleek recentelijk. Op Schouwen-Duiveland ving de jongerenafdeling van het COC bot toen ruimte gezocht werd voor een jongerenfeest. woensdag 25 mei 2016 De zeven kerncentrales in het Belgische Doel en Tihange zijn net zo veilig als de nucleaire stroomfabriek in Borssele. In te genstelling tot Duitsland en Luxemburg vraagt Nederland niet aan België om de centrales te sluiten. Jeffrey Kutterink Den Haag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31