27 Het leek een loodzware loting, maar op dit moment is weinig onmogelijk voor Kiki Bertens. De Bakker wacht al zes jaar op zege in grandslamtoernooi TENNIS ROLAND GARROS Winnen op het centre court, dat zijn de mooie dingen in je carrière woensdag 25 mei 2016 Kiki Bertens. foto getty images Tim Colijn Rik Spekenbrink Parijs e werd er verlegen van. Kiki Bertens wil de gewoon even kij ken bij Thiemo de Bakker, op baan 13. Maar toen de Nederlandse tennis- fans aan de overzijde haar in de ga ten kregen, werd ze zeker een mi nuut lang toegezongen. Het was dan ook geen 'gewone' overwinning geweest van Ber tens, eerder op de dag in de eerste ronde van Roland Garros. Wat had ze vrijdag gebaald van de lo ting, die haar koppelde aan de nummer 3 van de wereld, Angeli- que Kerber. Die won een paar maanden geleden nog de Australi an Open, door in de finale Serena Williams te verslaan. Maar het was de Duitse die gisteren het lot vervloekte. Zij trof een Bertens in de beste vorm van haar leven. En daar win je heel, heel lastig van. In de ochtend had Bertens al even sfeer kunnen proeven op court Philippe Chatrier. Ze warm de op met haar coach Raemon Sluiter, totdat Andy Murray ze er af gooide. Toen Bertens om 11 uur terugkeerde op het centre court, was de spelersbox vol. Robin Haase zat er, Igor Sijsling, Sluiter uiteraard en diens vriendin Fati- ma Moreira de Melo. Zij draagt als oud-tophockeyster ook een steen tje bij in de ondersteuning van Bertens (24). Die speelde een ijzersterke eer ste set. Kerber had geen antwoord op haar harde klappen en scherpe dropshots. Maar toen Bertens daar na ballen ging missen, en de twee de set verloor, leek de partij te kan telen. En dat was vroeger mis schien ook gebeurd. Maar de Kiki Bertens van 2016 raakt niet zo snel meer van de leg. Ja, ze had Sluiter graag even op de baan willen vragen. Maar dat mag in Grand Slams niet. „Nu dacht ik: wat zou hij op dit mo ment tegen me zeggen?", vertelde Bertens na afloop in de grootste perszaal op het park. Dat werkte. Ze wist wat het devies voor die derde set moest zijn: dicteren. Ber tens straalde uit dat ze wilde win nen, meer dan Kerber, en op de be langrijke punten trok zij dan ook aan het langste eind: 6-2 3-6 6-3. Het was de stunt van de dag op Roland Garros. Alhoewel. Bertens won dit jaar 36 van haar 46 enkel partijen. Ze versloeg diverse speel sters uit de top 50 en won zater dag het toernooi van Neurenberg. Maar juist daar schuilde het ge vaar in volgens Sluiter. „In die moeilijke fase in de partij kan het in je achterhoofd gaan spelen: 'ik ben eigenlijk wel erg moe, het is wel prima zo'. Maar Kiki speelde Raemon Sluiter met de mindset om echt te willen winnen. Daar ben ik trots op." De Rotterdammer was geëmoti oneerd. „Winnen op het centre court, dat zijn de mooie dingen in je carrière. Zelf heb ik hier in 2004 een ongelooflijk pak slaag gekre gen van Carlos Moya. Nu heb ik voor de eerste keer een klein aan deeltje in een overwinning." Kort na de stunt zat Sluiter al weer op baan 14 naar Bertens' te genstander van morgen te kijken, de Italiaanse Camila Giorgi. Want zo'n stunt is pas echt mooi als die een vervolg krijgt. „Het klinkt heel cliché, maar ik heb met Kiki afgesproken dat we elke dag een kruisje moeten kunnen zetten als we alles uit die dag hebben ge haald." UITGESCHAKELD A Thiemo de Bakker ging in vier sets onderuit, fotoepa Thiemo de Bakker kan zijn negatieve reeks op grand slams maar niet doorbre ken. Hij wacht nog altijd op de eerste zege op een major sinds 2010. Guiller- mo Garcia-Lopez was gisteren in vier sets te sterk: 6-4, 6-4, 5-7, 7-6. De 27-jarige De Bak ker zakte afgelopen week naar de 120ste plaats op de wereld ranglijst, maar stond op het meetmoment nog net hoog genoeg om in Parijs recht streeks tot het hoofd toernooi te worden toegelaten. Hij had met de ongeplaatste Spanjaard geen on gunstige loting, al won die in zijn car rière wel vijf toer nooien, waarvan drie op gravel. In de eerste twee sets had Garcia-Lo pez aan een enkel breakpunt genoeg. De Bakker herstelde zich na een achter stand in de derde set knap, vocht zich in de vierde naar een tiebreak, maar wist die niet te winnen: 7-3- dendert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 27