Mis deze boot niet:-) CRAZYtei -Z- ■1— corendon IOW CULTUUR 21 Programma voor scholen van Cinekid breidt uit Edison voor Yuri Honing De bevestiging moet nog ko men, maar Adele verlaat het klei ne label XL voor platengigant So ny Music. 118 miljoen euro voor drie albums zou ze krijgen via sublabel Columbia Records dat haar wereldwijd zal vertegen woordigen. Gezien de voorlopige opbrengst van haar laatste album 25 (nu al 38 miljoen euro) is die deal te verdedigen, maar tegelijk ook riskant. Raakt de wereld nog drie keer zo onstuitbaar in de ban van Adele als afgelopen jaar? Tm rich beyond my wildest dreams!', juichte Robbie Willi ams bij de bekendmaking van zijn nieuwe contract met EMI. Hij kreeg in 2002 108 miljoen eu ro voor zes albums nadat hij dank zij Angels Europa's grootste pop ster was geworden. EMI deelde ook mee in zijn tour-opbreng sten. Een slimme zet. Want na de eerste plaat onder het miljoenen contract Escapology uit 2003) kel derden de cd-verkopen van Willi ams. Hij tekende deze maand ook een nieuwe deal. Met Sony. Wat was er van Whitney Houston geworden als ze niet was verdwaald in het doolhof van de drugs? In 2000 zag Sony Music geen probleem in Hous- tons cocaïnegebruik en legde haar voor 85 miljoen euro vast. Er volgden twee tegenvallende al bums (Just Whitney uit 2002 en I Look to You uit 2009) en een reeks treurigmakende incidenten in huiselijke kring. In februari 2012 stierf Houston zonder haar belof te volledig te hebben ingelost. R.E.M. werd in 1996 de best verdienende band ter wereld met een nieuw contract ter waarde van 65 miljoen euro voor zes al bums. Bijna 10 miljoen daarvan bestond uit een tekenbonus. Be dragen die op weinig sympathie konden rekenen bij de alternatie ve aanhang van de groep. De band kwam met een reeks platen waarop bewust geen enkele radio hit leek te staan. Gevolg: de mil joenen bleken weggegooid geld en de band kondigde toen de deal afliep zijn pensioen aan. De grootste geldverspilling uit de popgeschiedenis komt op naam van EMI, dat Mariah Carey in 2001 een contract van 65 mil joen beloofde. Twee jaar later wierp een wanhopige platenmaat schappij de popdiva 24 miljoen euro toe, met daarbij de bood schap: 'En nu nooit meer terugko men'. Het eerste contract-album Glitter was een mega-flop gewor den en EMI vreesde nog grotere verliezen. Stom, want twee jaar la ter verkocht Carey bij de concur rent 12 miljoen stuks van The Emancipation of Mimi. -Speciaal geselecteerd yf ■NèïgensAroofdeUgjejüjg Turkse Rivièra Belek Titanic Deluxe - UltraAlllnclusive Egeïsche kust Bodrum Titanic Deluxe Bodrum Ultra All Inclusive Turkse Rivièra Antalya Titanic Beach Resort Ultra All Inclusive corendon.nl/crazydeals ©02375106O6 woensdag 25 mei 2016 FILM De films en tv-series die festi val Cinekid selecteert voor scholen, zijn vanaf komend na jaar behalve in Amsterdam ook te zien in dertien andere plaatsen in het land. Het film-, televisie- en nieuwemediafesti- val voor de jeugd werkt samen met filmhuizen in onder meer Amersfoort, Enschede, Nijme gen, Eindhoven, Groningen en Utrecht. Het festival wil leerlin gen op een toegankelijke ma nier verder laten kijken dan ze gewend zijn. MUZIEK Saxofonist Yuri Honing krijgt een Edison Jazz/World voor zijn album Desire. Ook een re cent verschenen cd met li ve-optredens van Boy Edgar's Big Band, bestaande uit materi aal uit de radioarchieven, krijgt een Edison. Bassist Marcus Miller, singer-songwriter D'An- gelo en de in 2014 overleden bassist Charlie Haden en pia nist Gonzalo Rubalcaba vallen dit jaar ook in de prijzen. Riskante deals in popsector Met een nieuw platencontract ter waarde van 118 miljoen euro wordt zangeres Adele de best verdienende artiest op aarde. Maar de geschiedenis leert: de jackpot blijkt vaak een artistie ke kus des doods. De vijf duur ste deals uit de pop. Stefan Raatgever 1 ADELE 2 ROBBIE WILLIAMS 3 WHITNEY HOUSTON 4R.E.M. 5MARIAH CAREY Goedkoper kan echt niet! Nieuw hotel, geopend april '16 Aquapark met glijbanen Ruime, luxe kamers (Kinder)zwembaden met glijbanen 7 a-la-carterestaurants 11 bars Wellness Spa van ca. 13.000 m2 Luxe, stijlvolle kamers Gratis wifi Uitgebreid animatieprogramma Diverse restaurants 4 a-la-carterestaurants Gratis wifi in het hele hotel Direct aan het zandstrand van Lara Al jarenlang zeer populair Miniclub, speeltuin, glijbanen Diverse buitenzwembaden Diverse a-la-carterestaurants Ruime standaardkamer met balkon Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 21