15 Nog altijd komen de aloude opvoedadviezen van dokter Spock goed van pas, realiseer ik mij tijdens de grootse familiebarbecue Wanneer u met uw gezin een verre reis perauto maakt, neem dan een flinke doos lolly's mee HUMEUR Janna Ballod (24) pakje. Kleine dingetjes, afgewisseld met lekkers, en die pakjes mochten ze, voordat ze naar bed gingen, openma ken. Als wij terugkwamen, was hun eerste vraag: „Wan neer gaan jullie wéér weg?" mijn kinderen nog cadeau gedaan bij de geboorte van hün kinderen. De tijd had niet stilgestaan, Spock werd terzijde geschoven. De voorkeur ging uit naar moderner werk, zoals Oei! Ik groei!. Maar ik kreeg toch nog weieens een gevoel van voldoening wanneer ik een jaar of wat la ter een schoondochter of zoon met dokter Spock op schoot zag zitten. „Hij weet echt alles!" was het dankbare commentaar. En dat is ook zo! Dokter Spock had een op lossing voor elke pukkel, elk zorgelijk boertje, alle pro blemen met lastige eters. Zijn reisadvies herinner ik me nog heel goed: 'Wanneer u met uw gezin een verre reis per auto moet maken, neem dan een flinke doos lolly's mee. Zodra uw kinderen op de achterbank gaan zaniken, gooi dan een lolly naar achteren!' Hoewel ook de wijze Spock geen voorstander van snoep was, op reis vergat hij zijn afkeer van suiker en gaf hij de voorkeur aan het opportunistisch profijtbeginsel van het ordinaire onge zonde zoethoudertje! Het familiefeest is in volle gang wanneer ik binnenkom. De jongste dochter van mijn jongste zoon viert haar 7de verjaardag, er wordt gebarbecued. Deze zoon is niet ge wend zich door wat dan ook van zijn voorne mens af te laten brengen, dus hij heeft een enorme witte tent gehuurd, zodat het roosteren van het feestvlees niet wordt gefrustreerd door plensbuien. Zijn dochter heeft een aantal kleine jongetjes op haar partijtje uitgenodigd, die in de leeggeruimde kamer een soort karate met el kaar oefenen, waarbij ze elkaar met doffe klappen op de grond donderen. schuil onder de zojuist van haar tante, mijn dochter, gekregen grote pet. ze ziet eruit als Pietje Bell. Mijn dochter heeft geen kinderen, maar haar functie als suikertante vervult zij met gratie. Haar cadeautjes scoren hoog! Ook gaat ze van tijd tot tijd een dagje met een nichtje of neef 'shoppen'. In de familie is zij heel populair! Ik ben oma, mag zitten, en mag zelfs een 7 weken oud jongetje een poosje op schoot hou den, zodat zijn ouders even hun bord kun nen leegeten. Ik bekijk dit gave nieuwe mensje aan dachtig en intens: hij lijkt als twee drup pels water op zijn pa. Vooral zijn oren zijn magnifiek, grote roze schelpen die dicht tegen zijn hoofdje liggen. Zojuist op het nieuws gehoord dat hij makkelijk 100 jaar kan worden. Ik zit nog nét niet te spinnen van tevredenheid: de blauwdruk die ik kreeg van het grote vrolijke gezin van mijn groot ouders (van moeders kant) is in mijn leven prachtig ingevuld! Om mij heen worden vakantie plannen besproken. In de jaren dat ik met mijn ex samen op vakantie ging, deden wij iets wat we hadden gepikt uit het onvolprezen baby boek van dokter Spock. We maak ten voor alle kinderen, per dag van onze afwezigheid, een persoonlijk GEHOORD... OP DE BRUG woensdag 25 mei 2016 i wordt 100 Deze maand studeren er in de Verenigde Staten weer miljoe nen jongeren af. Een van de tra dities is dan om na afloop van de ceremonie de 'afstudeer- hoed' de lucht in te gooien. Leuk, maar blijkbaar niet zonder risico. De University of East Anglia heeft het gooien van de petjes dit jaar verboden. De scherpe randjes zouden bij het neerkomen verwondingen kun nen veroorzaken. Ook leuke ideeën? Mail ons! alledag@persgroep.nl - Geeft haar. humeur het cijfer... Welk cijfer? Ik geef mijn hu meur een 9! Straks ga ik rus tig in de bieb zitten om een sollicitatiebrief te schrijven. Maar toch ben ik gewoon echt goed gehumeurd. Straks heb ik afgesproken met mijn vriendin Ahlem. Ze is uit Eri trea naar Nederland gevlucht. Eens in de week gaan we iets toeristisch doen. En morgen? Morgen voel ik me denk ik net zo goed. Ik ga dan verder met mijn sollicita tiebrief. Ik ben jurist en zoek een baan in Nederland, zelf kom ik uit Oekraïne. Dat onvolprezen boek van dokter Spock, ik heb het al Het kleine hoofd van mijn jarige kleindochter gaat De Amerikaanse Eileen Wagner (99) beviel op haar 16de van een dochter, maar moest haar verplicht ter adoptie afstaan. Afgelopen moederdag, ruim 80 jaar later, hebben ze el kaar voor het eerst weer ontmoet. Eileen is nu 99, haar dochter Dorien 83. De grootste ha venstad van Europa ontvangt het groot ste cruiseschip van de wereld. Dikke files op de Erasmus- brug, bijna-aanrijdin- gen op het overvolle fietspad, overal voet gangers die met hun telefoon een 'bootfie' maken, half Rotter dam loopt uit voor de Harmony of the Seas. Logisch. In Rotter dam zijn we wel wat gewend, maar zo'n joekel zie je niet elke dag. Halverwege de brug staat een stelle tje. Man, vrouw, bei den een jaartje of 50. Hij in trainingspak, zij in een veel te skinny jeans. Ze turen naar het dobberende pretpaleis. Hij schiet een paar foto's met z'n smartphone. Zij (in plat Rotter dams): „Zoooo, hij is echt groot." Hij (in nog platter Rotterdams): „Hebbie je reet wel eens gezien?" - Sandra de Vliegh Katten in dozen. Een gouden combinatie! Maar waarom? Biologen en dierenartsen hebben verschillende verklaringen, maar zijn het over één ding eens: poezen voelen zich veilig en comfortabel in afgesloten ruimten, en een doos is daar perfect voor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 15