'Hope' doet leven 12 KAAPSTAD Haar verzorgers heb ben haar de naam Hope gegeven. Niet voor niets. De Zuid-Afrikaanse witte neushoorn, die een gruwelijke aanval van stropers overleefde maar haar hoorn verloor, revalideert na een operatie die normaal slechts voor mensen is weggelegd. Een jaar geleden drong een groep stropers het reservaat binnen waar de neushoorn leefde. Ze verdoofden haar en ontdeden het dier met zagen en beitels van haar hoorn. Doordat de stropers extreem grof te werk gin gen, verloor de neushoorn ook een deel van haar schedel. De stropers lieten het dier voor dood achter, waar ze pas dagen later door de eigenaar van het reservaat werd gevonden - met rottende won den, maar nog in leven. De mishandeling bracht een golf van ontzetting teweeg en zette een groep artsen ertoe zich op het red den van het dier te storten. Ze noem den het dier Hope en begonnen aan een langdurige behandeling. Zes urenlange operaties waren no dig om haar diepe wonden te hech ten en haar schedel te reconstrueren met een stalen plaat. Met methodes waarvan niemand wist of ze bij een neushoorn zouden werken - maar het lukte. „We wisten dat het werkt bij mensen, en we hoopten dat de neushoorn er op dezelfde manier op zou reageren", zei een van de betrok ken artsen. Dat bleek zo te zijn. Op de plek waar vroeger haar machtige hoorn zat, is nu zelfs een klein stukje teruggegroeid, ter groot te van een ei. „Een klein wonder", vertellen de artsen op Facebook. „Maar we hebben het hier dan ook over Hope." De neushoorn is een van de meest gewilde slachtoffers van stropers in Afrika. De hoorn van het dier is voor al populair in Zuidoost-Azië, waar het dier geneeskundige krachten wordt toegedicht. Gemalen neus hoornpoeder zou helpen tegen on der meer koorts, reuma en jicht. woensdag 25 mei 2016 3 a De hoorn van een neushoorn weegt gemiddeld 3 kilo en brengt ruim 100.000 dollar per kilo op. Vorig jaar werden ruim 1.300 Afrikaanse neushoorns gedood doorstropers. FOTO'S MUJAHID SAFODIEN/AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 12