10 NI ■so - 20 10 G Valt mishandeling door beroemdheden meer op of zijn ze lichtgeraakt? MISDAADMETER 2016 Vandaag: Geweld Ben Saunders, Emile Ratelband, Dick Jol, Camiel Eurlings. Ook in 2015 kwamen bekende Nederlanders met justitie in aanraking vanwege mishandeling. Het lijkt wel een traditie. Mishandeling Mishandeling (x1000) 60- vrijgespro- G ken. Cabare- tier Ja- vier Guz man beuk te ooit in op collega Martijn Ko- f ning om- Ik dat die Heeft-ie het nou ge daan of zit het ver haal toch anders in elkaar? De lan ge rij Bekende Ne derlanders die ooit hun handjes niet thuis konden houden, kreeg er in 2015 een heel opvallende aanwinst bij: politicus Camiel Eurlings. De vroegere wonderboy uit het zui den, zou hij werkelijk zijn ex, foto model Tessa Rolink, gescheurde oor lellen, oogletsel en een gebroken elle boog hebben geslagen? Op een feest je in Bloemendaal, ergens in het na jaar van 2015? Advocaat Knoops van Eurlings liet gisteren alleen weten dat 'het onderzoek nog loopt'. „Ver der geen nieuws." Eurlings zelfheeft één keer iets mi niems over de mishandelingszaak ge zegd, op Koningsdag toen hij in ge zelschap van Mark Rutte door de Amsterdamse grachten voer. Eur lings zei dat 'zijn verhaal nog wel zou komen' en dat hij 'geen wegdui- ker' is. Dat Rutte het aandurfde met de besmette Eurlings in het openbaar te verschijnen, zou vol gens deskundigen betekenen dat Eurlings' verhaal geloofwaardig wordt geacht. Maar goed, dat verhaal 'komt dus nog'. In elk geval hoort de zaak-Eurlings tot de statistie ken van de Misdaadmeter. Rolink deed in december aangifte zodat hij een van die 47.416 gevallen van mis handeling is die 2015 ontsie ren. Eurlings was bepaald de enige BN'er niet. Zanger Ben Saunders mepte een verkeersregelaar die 'zich ook niet netjes had gedragen', Emile Ratelband kreeg een geldboete om dat hij zijn ex-vrouw Moon klappen had gegeven en oud-scheidsrechter Dick Jol sloeg met een stok een 20-ja- rige vrouw van haar scooter waar mee ze over de stoep racete. Jol is net als Eurlings nog niet ver oordeeld en hij knokt zich leeg om dat ook niet te laten ge beuren. De zaak zou gisteren worden gf behandeld voor j de rechter in Den Haag, maar ging niet door omdat Jols' advocaat nog extra onder- zoekswensen in diende. In elk geval maakte ook weer duidelijk: als er één 'crimineel genre' is waar je geregeld Bekende Nederlanders tegenkomt, is het wel mishandeling. Zelfs als je kickbokser Badr Hari, die elk jaar wel ergens ie mand lijkt neer te slaan, niet meere kent. Cabaretier Howard Komproe be landde in 2007 in de cel na het slaan van zijn vriendin. Gerard Joling (die volgende maand moet voorkomen voor een aanrijding) stond in 2004 voor de rechter omdat hij in een Am sterdamse kroeg iemand een gebro ken neus zou hebben getikt. Overi gens werd hij 3,5 jaar later zijn sintconference zou hebben ge pikt. En zanger Frans Duijts werd in 2014 gepakt na een verkeersruzie met iemand die later agent bleek te zijn. En ook Rijk de Gooyer hield in het verre verleden wel van een man nelijke knokpartij. Toeval of niet? Bram Bakker, psy chiater van bekend Nederland, denkt van niet. „Vooropgesteld: weten schappelijk onderzoek is er niet, maar naar mijn idee komen BN'ers gemiddeld vaker in schermutselin gen terecht dan gewone mensen", zegt hij. „Dat is ook niet zo gek, hè. Om de top te halen heb je woensdag 25 mei 2016 Donderdag: De magie van dna-onderzoek Vrijdag: De cyberdief vereist een cyberaanpak Zaterdag: Hoe krijgen we Nederland nóg veiliger? 2015; mishandeling per 10.000 inwon. ■-60 Het aantal mishande lingen daalt al vijf jaar op een rij. Mishandeling Mishandelingen komen opvallend vaak voor op het platteland. Per dag zijn er vorig jaar bijna 130 mishande lingen geteld, 47.416 in een jaar tijd. Dat zijn er wel 4,6 procent minder dan een jaar eerder. Losse handjes horen beetje Victor Schildkamp Amsterdam Emile Ratelband, Dick Jol, Ben Saun ders en Camiel Eurlings zijn allemaal in verband gebracht met mishandelingen. FOTO'S ANP/PRO SHOTS/DANIEL KROLL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 10