senZup ZEEUWS-VLAANDEREN 7 Deelnemers Koesterchallenge gooien sneeuwballen op Alpe d'Huez Het is hondenweer. Het sneeuwt op de beroemdste berg van Frankrijk. „Wie nu de Alpe d'Huez naar boven loopt is echt een bikkel." Echt bizar. Gisteren was het hier nog 23 graden en nu sneeuwt het Het vierde jaar dat John Smael met de Koesterchallenge de Alpe d'Huez bestormt is een gedenk waardige editie geworden. Met de Koesterchallenge wor den deelnemers negen maanden in beweging gezet en gemotiveerd met als eindstreep een flinke pres tatie zoals het beklimmen van de Alpe d'Huez. Dit jaar gingen zo'n tweehon derd Zeeuws-Vlamingen de uitda ging aan. Twee weken geleden liep en fietste een deel in het Duit se Winterberg, gisteren was de Al pe d'Huez de uitdaging voor de ongeveer honderd overige deelne mers. Ze kregen gisteren te maken met winterse omstandigheden. Even werd er getwijfeld: doorgaan of afblazen. Met wat aanpassingen kon de challenge toch doorgaan. De organisatie reed tijdens de challenge continu met auto's naar boven om de deelnemers goed in de gaten te houden. Bikkel De fietsers mochten dit jaar niet de afdaling maken vanaf de top. „Niet omdat het wegdek glad was maar meer omdat het nat was. Remmen werken dan niet goed en je gaat toch al snel met tachtig kilometer per uur naar beneden." Voor iedereen was er daarom op de top warme chocomel en ver voer naar het kamp onder aan de berg. „Wie nu de Alpe d'Huez naar boven loopt is echt een bik kel", zegt Smael. Frannie van Zweden (56) is een van die bikkels. De Terneuzense liep de berg op. „Ik wandelde. Als je zegt 'lopen' denken veel men sen aan hardlopen en dat deed ik niet hoor." Van Zweden deed vóór ze aan de Challenge begon al aan langeafstandswandelen. Ze was dus wel gewend kilometers te vre ten. „In de winter loop ik twintig, in de zomer, wanneer ik train voor de vierdaagse, veertig kilometer." Hoewel de route naar de top met zestien kilometer korter is dan ze gewend was, bleek dit toch heel wat anders. „Dit is niet te vergelij ken. Dit is echt klimmen. Heel af en toe een vlak stuk." Bizar En het weer... „Echt bizar. Giste ren was het hier nog 23 graden en nu sneeuwt het. De hele tocht re gende het en bij de tiende bocht werd het natte sneeuw. Boven lag vijftien centimeter sneeuw. We konden er een sneeuwballenge vecht houden." Of de Challenge volgend jaar weer richting l'Alpe gaat is vol gens Smael nog niet zeker. „We gaan in ieder geval naar het Reu zengebergte in Tsjechië." De interesse is groot. Er zijn nog maar zestig plekken beschik baar. De confessionele scholenkoepel Scoba wekt de indruk dat ze hele maal niet wil samenwerken met openbare koepel Escalda. Daar mee benadeelt Scoba de kinde ren in Schoondijke en het dorp zelf. Dat vindt Wilbert Dekkers, voorzitter van de medezeggen schapsraad van obs Prinses Irene in Schoondijke. Scoba maakte vorige week be kend af te zien van de voorgeno men 'scholenruil' met Escalda. Daarbij zou Scoba de school in Sluis sluiten en Escalda die in Schoondijke. Volgens Scoba zijn de risico's echter te groot en zou zo'n stap gevolgen kunnen hebben voor ei gen werknemers. Escalda zegt die problemen te herkennen, maar de uitdaging wél aan te wil len gaan. Dekkers is teleurgesteld. „Ik ben nu tien jaar actiefin de me dezeggenschapsraad, en dit is de derde keer dat een poging strandt om tot één school te ko men in het dorp." Hij vraagt zich af of Scoba wel wil samenwer ken. „Ik heb het gevoel dat ze lie ver wachten tot de openbare school in Schoondijke vanzelf omvalt." Daarmee dupeert het Sco- ba-bestuur het hele dorp, vindt Dekkers. „Ouders en leerkrach ten zijn er klaar voor om samen Ik heb het gevoel dat Scoba wacht tot de openbare school vanzelf omvalt te gaan. En als dat gebeurt, wil de gemeente mogelijk helpen bij het neerzetten van een nieuw ge bouw, met eventueel ook een dorpshuisfunctie. Dat kunnen we nu voorlopig ook wel verge ten." Dat het volgend jaar wél tot sa menwerking komt, zoals Scoba hoopt, verwacht Dekkers niet. „Dit leidt tot jaren uitstel, en misschien wel afstel." Voordelig de zomer in met een scootmobiel of driewielfiets van senZup! Zelfstandig en vitaal! dinsdag 24 mei 2016 Bikkels op de top van l'Alpe Frannie van Zweden liep in een besneeuwd landschap de Alpe d'Huez op. „Op de top konden we sneeuwballen gooien." foto koesterchallenge Guido van der Heijden Alpe d'Huez Frannie van Zweden, wandelaar koesterpas.nl 'Scoba wil niet samen' Martijn de Koning Schoondijke —Wilbert Dekkers, mr-voorzitter virrv-'o AAN GRATIS ACCESSOIRES onderdeelvan LBV Bezoek onze toonzaal: Oosteinde 6, Barendrecht tel. 0800 - 0468 www.senzup.nl Mobiliteits Mazzel! Met een scootmobiel of driewielfiets kunt u zorgeloos op pad. Ze bieden u maximaal comfort en mobiliteit. Heerlijk er op uit op een mooie dag. Uw wereld wordt weer een stuk groter met de mobiliteitsoplossingen van senZup. WEGENS SUCCES VERLENGD! Profiteer tot en met 27 mei van 250,- aan gratis accessoires*. Als dat geen mazzel is! Bel 0800 - 0468 voor een gratis brochure of kijk op onze website www.senzup.nl *Geldig bij aanschaf van een scootmobiel of driewielfiets. mm— zelfstandig vitaal PZC_wk21 U bent bij ons aan het juiste adres voor o.a. driewielfietsen, inloopdouches, sta-op stoelen, scootmobielen, rollators en rolstoelen. Bel 0800 - 0468 voor meer info of de gratis brochure.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 70