jlll m 1 fjJ L 'Akü'j'tJïi'd lijyi: Igfcjjl 'fJzJ'jTfJJ 6 NI Consumentenbond wil aanpak sjoemelaars OZKAN AKYOL TOB—S 1269 MM 599,- Autoverhuurders maken er nog steeds een potje van, zegt de Consumentenbond. De vijf grootste valkuilen bij autohuur in het buitenland. Plus: tips over hoe je je wapent tegen vervelende ervaringen. Huurders worden vaak over vallen door kleine lettertjes in de voorwaarden, zoals meer kosten voor jonge, oude of extra bestuurders, navigatie, autostoel tjes. Vaak is een creditcard op naam van de huurder nodig. Tip: check de voorwaarden vooraf. Een extra bestuurder kost zo 5 a 10 euro per dag. Bestuurders jon ger dan 25 of ouder dan 70 of 75 jaar betalen vaak meer. Neem zelf navigatie mee. Wees op tijd met inleveren, een uur te laat kan een dag extra huur kosten. Basisverzekeringen voor wettelijke aansprakelijk heid zijn vaak inbegrepen, maar wel met een eigen risico tot wel 1.000 euro. Huurders worden re gelmatig ter plaatse onder zware druk gezet om een dure verzeke ring af te sluiten, ook als zij dach ten dat die al inbegrepen was. Tip: Lees vóór reservering de voorwaarden en verlaag het ei gen risico of koop het af. Als het niet anders kan, teken je onder protest, betaal met creditcard en probeer je geld terug te krijgen via je creditcardmaatschappij. Bij het terugbrengen van de auto of later krijgen huurders soms een rekening voor schoonmaakkosten of schade die zij niet hebben veroorzaakt, zoals minuscule krasjes die bij contro- Column De barjongens leunden verveeld met hun ellebogen op de biertaps We liepen gisteren in de namiddag door het re sort waar we nu voor het derde jaar komen, maar alles was anders dan normaal, veel rus tiger. In de tent met traditioneel Turks eten werd ik begroet door de bakker, een oudere man met een witte koksmuts op. „Chef', riep hij monter. „Je bent weer gekomen." De bakker zwaai de naar mijn vriendin en keek ver tederd naar ons dochtertje. „Ik ben er weer, maar de andere gasten hebben het laten afweten." Hij veegde met de palm van zijn hand zijn voorhoofd schoon, waar door er wat korrels meel achterble ven. „Je kent de situatie. We heb ben er allemaal mee te maken." „Bedoel je de Russen?" vroeg ik ten overvloede. „Voelen jullie hier de boycot?" Hij ging niet op mijn vraag in, maar rolde met een hou ten deegroller de bodem van mijn pide uit en stopte het brood in de enorme oven, zonder dat ik erom had gevraagd. „Jij weet tenminste wat lekker is", zei de bakker. „Kijk die andere mensen, daar bij die hamburgers en spaghetti, die dingen eten ze thuis ook. Als je naar Turkije komt, moet je de lekkerste maaltij den eten die er zijn, en die maak ik hier." Het was verderop inderdaad iets drukker, in het strandrestaurant, waar de gasten in buffetvorm 'in tercontinentale gerechten' kon den krijgen. Mijn vriendin en ik aten de pide en kuierden vervolgens langs de zwembaden. De strandbedjes wa ren voor de helft onbemand, de barjongens leunden verveeld met hun ellebogen op de biertaps. Toen het duister intrad, beslo ten we in het grote buffetrestau rant twee borden fruit mee te ne men. Er was een thema-avond: Mexican Night. Meteen bij binnen komst zag ik weer de bakker, deze keer droeg hij een roodgroene sombrero, om zijn lichaam hing een cape. Hij roerde met een polle pel in een pan chili con came. „Wat maak je me nou, chef?" vroeg ik. „Traditioneel eten was toch beter?" „Ik kan er niets aan doen", fluisterde hij. „Omdat die Russen niet meer komen, moet ik het werk van anderen overne men. Ze zijn allemaal ont slagen." Daarna keek hij met afschuw in het rode prutje, en misschien ook wel naar zijn eigen toe komstbeeld. 5 dagen Dresden en omgeving Bij Bolderman A aanbetalen niet verplicht! 10 dagen Prinsdom Andorra 12 dagen Tirol en Istrië, Gerlos en Opatija 12 dagen Rondreis Klassiek Italië en Amalfikust 15 dagen Byzantijnse Rondreis dinsdag 24 mei 2016 Vakantieauto zonder Marcia Nieuwenhuis Rotterdam Kleine lettertjes 2 Gedoe met verzekering 3 Zogenaamde schade T raditionee Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Vertrekdata: 30 mei 20 juni juli/1, 22 aug 12 sept/3,10 okt IMT Vertrekdata: 20 juni 4,18 juli 1.15,29 aug 12, 26 sept 10 okt Vertrekdata: 15,27 juni 11, 25 juli 8, 22 aug 5,19 sept 1 Vertrekdata: 6, 20 juni 74,18 juli 15, 29 aug 12, 26 sept/10 okt Vertrekdata: 6 juni 4 juli 1,29 aug26 sept/24 okt «iiaiii. Brochure en boekingen:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6