Surfers zoeken nieuwe stek T Meer vierkante meters U SCHOUWEN-DUIVELAND 7 VERHUIZING SUPERMARKT SCHARENDIJKE BIJNA OPEN De schappen in het nieuwe pand worden gevuld, de oude super draait gewoon door. „Stress? Nee, echt niet. We lopen zelfs voor op schema." Ik ben benieuwd. Ik heb zelf een supermarkt gehad, dan kijk je met andere ogen Stop kalkaanslag! winkels." De broers Michel en Ri chard Fennet, die samen aan het roer staan van de onderneming, leiden met bedrijfsleider Hans Verduyn in het nieuwe pand rond. Langs de ruimtelijk ogende verswarenafdeling, halfgevulde schappen en het magazijn waar producten kris-kras door elkaar voornamelijk chaos uitstralen. „Valt mee", stelt het trio gerust. De planning is strak en de werk zaamheden liggen zelfs voor op schema. „We hebben nu met al leen maar professionals te maken. Dat merk je goed." Retailorganisatie Plus, die al ve le verbouwingen achter de rug heeft, helpt de verhuizingsklus te klaren. Maar waar kan, zetten de Scharendijkse ondernemers doel bewust Schouwen-Duivelandse bedrijven in. Van bouw tot groen- aanleg en schoonmaak. Die eilan delij ke benadering zie je straks ook in de schappen terug; met vi trines die gevuld worden met pro ducten van onder meer vleesboer derij Boot en Neeltje lans. Anders om voelen ook klanten zich be trokken en staan veel mensen te trappelen om een kijkje te nemen, weet Verduyn. „Maar dit is natuur lijk ook wel de grootste werkgever op het dorp", verwijst hij naar de dik 60 medewerkers. Aan de Dorpsstraat heeft een jaar of 40 een levensmiddelen- bedrijf gezeten. Zon dag 13.00 uur gaat de deur daarvan de finitief dicht. Dins dag 31 mei opent de nieuwe Plus-super- markt aan de Bout laan officieel de deu ren. Dorpsbewoners kunnen die avond vanaf 20.00 uur een kijkje komen ne men. Woensdag 1 juni gaat de winkel open voor verkoop, om 8.00 uur 's och tends. De super markt breidt met de verhuizing uit van 600 naar 1000 vier kante meter. De naastliggende dro gist-, huishoud- en cadeaushop (voor heen Mikado) groeit van 250 naar 600 vierkante meter. Jannie Smits heeft andere honden kluifjes in haar winkelwagen lig gen dan gebruikelijk. „Maar die hebben ze nu even niet." Mis schien niet zo gek in de laatste da gen van het bestaan van de Plussu permarkt op de huidige locatie in Scharendijke. Na decennialang aan de Dorpsstraat te hebben geze ten, verkast de grootgrutter naar een nieuw pand aan de Boutlaan. Tot en met zondag 13 uur draait het bedrijf op volle toeren door, om de nieuwe winkel dinsdag avond officieel te openen. „Ik heb er zin in", zegt de shoppende Jan- neke Vaane. „Ik ben er heel blij mee", reageert ook dorpsgenote Smits. De parkeermogelijkheden in de buurt van de huidige locatie zijn een ramp en de nieuwe win kel belooft een heel aantrekkelijke te worden. „Ja, ik ga wel even kij ken na de opening hoor", klinkt het bijna in koor. Een paar gangpa den verderop doet Janine Kaste lein een snelle boodschap. Eigen lijk heeft ze haast, maar met een vader die diverse Albert Heijns be stierde en na zelf vijf jaar een C1000 te hebben gehad in Helle- voetsluis kan ze het praten toch niet laten. „Dit is een fijne zaak. Ze hebben alles wat je nodig hebt en het personeel is altijd aardig. Ik ben wel nieuwsgierig naar de nieuwe zaak. Plussupermarkten heb je hier helemaal niet, maar wel veel in de buurt van Voor- ne-Putten. En dat zijn hele mooie „We zijn weer on speaking terms," meldt de protestgroep 'Brouwersei land Nee' op Facebook. „Maar die gesprekken gaan niet gemakkelijk," corrigeert surfersonder handelaar Jitske van Pope- ring. „We zijn er nog lang niet uit. Er is een aantal opties om ons te compen seren. Maar bijna alle grond rond de Grevelin- gen blijkt te zijn toege zegd aan projectontwikke laars. Daar waar dat niet het geval is, gelden de be perkingen van Natura 2000." De surfers onderhande len nu met de gemeente over de aanleg van een nieuwe landtong een flink eind ten oosten van hun huidige locatie aan de Kab- belaarsbank. In het belang van de onderhandelingen wil Van Popering de pre cieze plek niet bekendma ken. Grasoevers „De eerste optie viel bin nen het plan van Brou werseiland. We konden een paar zandstranden krijgen die te voet bereik baar waren. Dat hebben we afgewezen, want nu Bijna alle grond rond Grevelingen is toegezegd aan ontwikkelaars. hebben we grasoevers die met de auto of de camper bereikbaar zijn. We wil len wel de huidige kwali teit gecompenseerd zien. Maar de tijdsdruk is hoog. Brouwerseiland wil snel beginnen." Het windonderzoek, dat de Schouwse gemeente raad afdwong, is in con cept klaar. Ook hierover wil Van Popering niets kwijt. „Nee, de definitieve versie van het rapport gaat eerst naar de gemeen teraad." www.koppejanallround.nl 06-24500292 Klanten staan te trappelen dinsdag 24 mei 2016 Janine Kastelein rekent een snelle boodschap af in de supermarkt aan de Dorpsstraat. Daar blijven de schappen gevuld want er komt door Fronleichnam een superdruk weekend aan. foto's dirk-jan gjeltema Esme Soesman Scharendijke —Janine Kastelein, bezoeker Broes Michel en Richard Fennet en bedrijfsleider Hans Verduyn (vlnr) voor de nieuwe zaak. De windsurfers die bij aanleg van Brouwersei land letterlijk uit de wind worden gezet, zijn op zoek naar een nieuwe lo catie. Brouwerseiland compenseert het verlies van hun surfstek. Ton van den Nouweland Scharendijke —Jitske van Popering, surfer Met een Kinetico waterontharder Bel nu voor een vrijblijvende offerte I -Geen kalkaanslag -Snel geplaatst -Onderhoudsvrij -Zuinig in gebruik Vraag naar de GRATIS montage actie!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58