Michelle Obama even ster in misdaadserie 9 Kijkcijfers Natuur Hoe muggen de regentijd overleven FILM VAN DE DAG Zoektocht naar Daniel Pearl VANAVOND Rechtspraak Jetske van den Eisen reist door het land om te kijken hoe het gaat met de ruziënde partijen uit De Rijdende Rechter. Ze is dik tevreden met het eerste seizoen met mr. John Reid. „Heel goed! Het was voor iedereen een verrassing dat mr. Frank Visser naar SBS ging, ook voor ons. Maar we wisten ook meteen: we gaan op zoek naar een nieuwe rechter. Want er zijn veel burenruzies, dus we moeten door. De eerste rechter die wij spra ken, was mr. John Reid. Het klikte meteen met hem. En dat werd in het eerste seizoen dat we met hem sa menwerkten nog eens bevestigd." „Inderdaad: het is niet makkelijk om na zoveel jaar zo'n taak van iemand over te nemen. Dat weet ik ook: ik ben Mieke van der Weij opgevolgd. Dat is altijd wennen. John Reid heeft het hartstikke goed gedaan. Wat wij terughoren van de deelnemende par tijen is dat hij een prettige rechter is om mee te werken, dat hij heel bena derbaar is. Dat vinden wij als makers het allerbelangrijkste, want die rech ter is er voor de mensen." „Ja. En het was voor ons ook fijn dat de kijkcijfers goed waren, soms zelfs beter dan voorheen. Wij hadden van tevoren al het idee dat het program ma ook zonder mr. Frank Visser overeind zou blijven, omdat het for mat ijzersterk is. Daarom wilden we ook door." „Het is heel goed opgebouwd. Van het uitleggen van het conflict tot en met de uitspraak waar je als kijker op zit te wachten. Daarbij is het pro gramma heel interessant omdat je je erin kunt herkennen. Het kan een fu tiliteit lijken, zo'n boom of schutting De kijkcijfers zijn goed, soms zelfs beter dan voorheen waar het vaak om gaat. Maar wat zo'n onderwerp interessant maakt, is de emotie die eronder zit. Die is univer seel. Bovendien gaat dit programma heel erg over Nederland, een land van regeltjes en wetten." „Dat is een ingewikkelde zaak. Me neer Van Tilburg was weer naar een advocaat gestapt om ervoor te zorgen dat het gebouwtje dat meneer Buijs zou gebruiken om te gluren, afgebro ken wordt. En meneer Buijs wil mis schien weer een zaak bij De Rijdende Rechter doen. Het is nog de vraag hoe dat afloopt." „Nee, waarom zou ik dat doen? Ik heb ontzettend veel plezier bij de KRO-NCRV. Bovendien: dit is een bijzonder programma waar ik heel veel voldoening uit haal." NCIS De Amerikaanse president Barak Obama en zijn vrouw Michelle laten zich graag zien in populaire tv- programma's. Ze proberen zo mensen te bereiken die zich niet interesseren voor het politieke circus. De First Lady verscheen begin mei in de Ameri kaanse versie van The Voice. Vandaag speelt ze een rol in de misdaadserie NCIS. Met beide optredens vraagt ze aandacht voor Joining Forces, een organisatie die ze vijfjaar geleden samen met Jill Biden (echtgenote van de Amerikaanse vice- president) in het leven riep. Joining Forces wil aandacht voor militairen en hun families. Mensen die vechten voor hun land, maar die met veel proble men te maken krijgen zo dra ze terugkeren in de burgerwereld. Het gaat om een officieel initiatief van het Witte Huis. En dat zorgt ervoor dat dit soort tv-optredens weinig bijval oogsten van de Obama-cri- tici. Maar de aanpak werkt: Joining Forces krijgt zo de volle aandacht. dinsdag 24 mei 2016 GO Zondag 22 mei 1. Journaal 20.00 uur NP01 2.504.000 2. Studio Sport NP01 2.123.000 3. Een tegen 100 NP01 2.002.000 4. Tussen kunst en kitch NP01 1.767.000 5. Atletiek FBK Games NP01 1.481.000 6. Vermoord in het buitenland RTL 4 1.171.000 7. Hart van Nederland SBS 6 1.068.000 8. Half 8 nieuws RTL 4 972.000 9. Wielrennen Giro d'ltalia NP01 842.000 10. Kanjers van kinderen RTL 4 817.000 Het schuiven met de uit zendtijden van De Wereld Rond in 6 Stappen en Overwinnaars van Arie Boomsma (foto) op Net 5 heeft de programma's niet meer kij kers opgeleverd. De eerste 3 afleverin gen van De Wereld Rond in 6 Stappen scoorden 200.000 kijkers, terwijl zon dag 151.000 mensen keken. Overwin naars wist 63.000 mensen te boeien. De regentijd in India brengt niet alleen nieuw leven voort, maar zaait ook dood en ver derf. Niet alleen mensen, maar ook dieren krijgen daarmee te maken. Nieuwe filmtechnieken brengen in beeld hoe bijvoor beeld muggen die enorme slag regens proberen te overleven. Lands of the MonsoonNPO 2, 17.10 uur. Journalist Daniel Pearl van The Wall Street Jour nal reist in 2002 samen met zijn zwangere vrouw Mariane naar Dubai. Hij gaat er een islamitische moslimfundamentalist in terviewen. Als Daniel niet terugkeert, probeert Ma riane te achterhalen wat er met hem is gebeurd. Ange lina Jolie speelt een veel bejubelde rol in deze met veel sterren overladen film. A Mighty HeartRTL 8, 20.30 uur. BRANDPUNT Een reportage op NPO 2 over de Amsterdamse psychiater Jules Helens. Sinds 2012 heeft hij zijn eigen psychose centrum. Is zijn aanpak de toe komst van de psychiatrie? THE BATTLE OF THESOMME Canvas belicht het beruchte of fensief aan de Somme in 1916. De geallieerden begonnen daar aan met veel moed, maar de strijd eindigde in een regelrechte catastrofe. B TAGGART In de NPO 1-serie Taggart staat schrijver Mark Joffe centraal. In zijn nieuwe boek beschrijft hij een moord van drie jaar geleden. Re- chercheurJackie Reid slaat daarop aan. Tevredenheid over rechter John Reid Grieteke Meerman Hoe beviel de samenwerking met de nieuwe rechter? Het moet niet niks zijn om Frank Visser op te volgen. Is het een opluchting dat het pu bliek ook over hem te spreken is? Wat maakt dat format zo sterk? - Jetske van den Eisen In de aflevering van vanavond ga je naar de glurende buurman. Hoe gaat het met die kwestie? Heb jij plannen om De Rijdende Rechter te verlaten? De Rijdende Rechter, wordt ver volgd, NP01,22.20 uur. Michelle Obama maakt vanavond haar opwach ting in een aflevering van NCIS. Dat doet ze niet zo maar. NCIS, SBS 6,21.30 uur. 0 1 I Jetske van den Eisen kijkt terug op een geslaagde samenwerking met mr. John Reid. foto rooier veldman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 52