Betere hulp met minder teams 250.- senZup WALCHEREN 7 Naast Onderstroom rondom Brittannia ook optredens in binnenstad Festival Onderstroom is vooral aan de boulevard te beleven. Een Stadstheatertour zorgt er voor dat mensen ook in de binnenstad van straattheater kunnen genieten. iflLr Het leek er even op dat festival Onderstroom dit jaar alleen met zicht op zee was te ervaren. De Cultuurwerf besloot het brand punt van de editie 2016 - van vrij dag 8 tot en met zondag 10 juli - aan de boulevard te vestigen, op en rond het terrein van het voor malige Hotel Brittannia. Maar een grote club horeca-ex- ploitanten zorgt er voor dat zater dag en zondag ook in de binnen stad allerlei straattheater- en mu ziekacts zijn te zien en te horen. Onderstroom trapt vrijdag al af met een 'spectaculaire parade'. De Fous Volants trekken over de bou levard. Hoewel de leden van het gezelschap zich voordoen als 'vlie gende malloten' tonen ze acrobati sche heldenmoed in onder meer een vliegmachine. De Fous Volants zijn in de na middag op de boulevard te vin den, maar verplaatsen hun activi teiten daarna naar het festivalhart op het, afgezette, Brittanniater- rein. Daar geven ze 's avonds ook nog twee voorstellingen, waarbij vooral tijdens het laatste optreden (vanaf 22.30 uur) de lichtshow een extra dimensie aan het uitzinnige theater geeft. Op de eerste dag staat ook de 'roaring-twentiespar- ty' Modern Times op het program ma. Muziek en dans, grandeur en overdaad en dat alles met een 'on deugende knipoog' moeten de hoogtijdagen van de Moulin Rou ge en de sfeer van Great Gatsby naar Vlissingen brengen. De horeca-ondernemers in de binnenstad verwelkomen Festival Onderstroom, maar betreuren dat de meeste festiviteiten direct aan de kust plaatsvinden. Ze hebben de koppen bijelkaar gestoken en koppelen een eigen straatfestival Stadstheatertour aan de festivitei ten voor Onderstroom. Diverse Vlissingse gemeente raadsleden waren eerst bang, lie ten ze onder meer via sociale me dia weten, dat er (opnieuw) bonje tussen de Cultuurwerf en onder nemers zou ontstaan. Maar Anni- ka Meijboom van restaurant-café Soif benadrukt dat de Stadsthea tertour geen concurrent van On derstroom is. „We willen het feest juist de hele stad in halen. Als mensen van de boulevard de stad in lopen, kunnen ze van straat theater en muziek blijven genie ten. Dus zijn er artiesten op Bel- lamypark en Nieuwendijk te zien, maar ook in bijvoorbeeld de Wal- straat en op diverse markten en pleinen." Vlissingse gemeentebestuurders zijn blij met het initiatief van de ondernemers. „Meer festiviteiten kunnen de lol alleen verhogen", vinden wethouder Sem Stroosnij- der én een aantal raadsleden. Walcheren begon met tien ge biedsteams die elk een deel van de regio voor hun rekening na men. Mensen die ergens hulp bij nodig hadden, konden zo altijd in de buurt terecht met hun vra gen over zorg, welzijn en opvoe ding. De drie gemeenten hebben samen met Porthos echter beslo- Vermindering aantal gebiedsteams is geen ontmanteling van de zorg ten zes teams op te heffen en met vier verder te gaan: Middel burg noord/west en Veere, Mid delburg zuid/oost, Vlissingen noord/oost en Vlissingen midden/centrum/west. Het CDA vraagt zich af hoe deze 'ont manteling' past bij het 'verbete ren van de kwaliteit van onder steuning, van zorg en van vergro ten van betrokkenheid van men sen onder elkaar'. Volgens B en W is geen sprake van 'ontmanteling' in de zin van 'slopen'. De vermindering van het aantal gebiedsteams is juist het gevolg van gesprekken met de medewerkers zelf over hun ta ken en de hoeveelheid werk die ze hebben, stelt het college. In de teams zitten deskundi gen met verschillende achter gronden. Zij concentreren zich op de ingewikkelde zorgvragen en daardoor hebben ze minder zaken in beheer. De medewer kers en de gemeenten hebben een norm vastgesteld van veer tien zaken per medewerker. Daarom zijn vier gebiedsteams voldoende. Hun opdracht - ver betering van de kwaliteit van on dersteuning en zorg - is niet ver anderd, benadrukken B en W van Middelburg. Integendeel: 'Het college verwacht dat de teams nu hun opdracht nog be ter kunnen uitvoeren.' Voordelig de zomer in met een scootmobiel of driewielfiets van senZup! Zelfstandig en vitaal! dinsdag 24 mei 2016 Straattheater overspoelt stad René Hoonhorst De Fous Volants ('vliegende malloten') open het festival Onderstroom met spectaculaire capriolen en muziek vrijdag 8 juli tijdens een straatparade over de boulevard Vlissingen. promotiefoto cultuurwerf De vermindering van het aantal gebiedsteams leidt niet tot een slechtere begeleiding van men sen met zorgvragen. Dat schrijft het college van B en W van Middelburg in antwoord op vragen van het CDA. Maurits Sep Middelburg —College B en W Middelburg Mobiliteits Mazzel! Met een scootmobiel of driewielfiets kunt u zorgeloos op pad. Ze bieden u maximaal comfort en mobiliteit. Heerlijk er op uit op een mooie dag. Uw wereld wordt weer een stuk groter met de mobiliteitsoplossingen van senZup. WEGENS SUCCES VERLENGD! Profiteer tot en met 27 mei van 250,- aan gratis accessoires*. Als dat geen mazzel is! Bel 0800 - 0468 voor een gratis brochure of kijk op onze website www.senzup.nl *Geldig bij aanschaf van een scootmobiel of driewielfiets. T/M 27 MEI AAN GRATIS ACCESSOIRES" zelfstandig vitaal Onderdeel van <E»LBWN U bent bij ons aan het juiste adres voor o.a. driewielfietsen, inloopdouches, sta-op stoelen, scootmobielen, rollators en rolstoelen. Bel 0800 - 0468 voor meer info of de gratis brochure. Bezoek onze toonzaal: Oosteinde 6, Barendrecht tel. 0800-0468 www.senzup.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35