in Bresjes Zeeuwen geven weinig om auto Ali B bij Bax-shop 3 in grote tent ingelicht over opvang asielzoekers Door de drukte kwamen veel bezoekers niet toe aan het uiten van hun grieven Het protest tegen de komst van de asielzoekers is door heel Breskens te zien foto's linksboven en rechts peter nicolai, foto linksonder Jeffrey de nooijer acht weken een 'tijdelijke omge vingsvergunning'. Wanneer komen in dat geval de eerste vluchtelingen? Dat hangt af van eventuele be zwaarmakers. Belanghebbenden kunnen het verlenen van de ver gunning aanvechten bij de recht bank en daarna bij de Raad van State. Gebeurt dat niet, dan kan het COA snel beginnen met bou wen. Wordt wel bezwaar aangetekend, dan loopt de procedure vele maan den vertraging op. Zijn de stoelen vanavond alle maal bezet? Dat zou best kunnen. Inmiddels hebben zich 350 mensen voor de bijeenkomst aangemeld. Dertig van hen gaan ook inspreken. Aan melden kan nog tot vanmiddag 15.00e uur via griffiersbureau@- gemeentesluis.nl. Honderden boze Bressiaanders, dat wordt een hete avond. Dat kan best eens meevallen. Als de toon van de discussie van avond hetzelfde is als die op social media, blijft het betrekkelijk rus tig. Op onder meer de facebookpa- gina 'Nee tegen azc Breskens' wordt een soms felle, maar over het algemeen nette discussie ge voerd, met ruimte voor inbreng van zowel voor- als tegenstanders, en met respect voor eikaars me ning. Vallen er vanavond al besluiten? Nee, dat gebeurt tijdens een ge meenteraadsvergadering op don derdag 2 juni. En is het besluit van de gemeen teraad van die avond bindend? Nee, B en W kunnen op eigen houtje toestemming geven voor de komst van een asielzoekerscen trum voor maximaal tien jaar. Het bestemmingsplan hoeft daarvoor niet aangepast te worden. Maar in de praktijk is steun van de ge meenteraad wel zeer wenselijk. Het is bijna ondenkbaar dat B en W het besluit (of in dit geval: drin gende advies) van de raad naast zich neer zouden leggen. Hoe gaat het verder als de ge meenteraad akkoord gaat? Dan verlenen B en W binnen In totaal reden op 1 januari van dit jaar 194.742 auto's rond in de pro vincie. In 2006 waren dat er bijna 25.000 minder. Het aandeel jonge auto's is fors teruggelopen. Tien jaar geleden was 16 procent jonger dan drie jaar. Inmiddels is dat niet meer dan 11 procent. Landelijk is dat nog bijna 16 procent (tegenover 20 procent in 2006). Het deel van het Zeeuwse wagenpark dat ouder is dan vijftien jaar is in tien jaar tijd bijna verdubbeld. De cijfers verbazen Rob Stra- ting, voorzitter van de verenigde merkendealers in Midden-Zee land, niet. „Het heeft onder meer te maken met de kwaliteit van de auto's. Een benzineauto gaat te genwoordig zeker twee of drie ton mee en een diesel vijf ton of meer." In Zeeland hebben auto's toch al een langere levensduur dan el ders, verzekert hij. „In de Rand stad hebben ze veel meer te lij den. Stadsverkeer en filerijden ko men de auto niet ten goede." Stra- ting bespeurt ook een toenemen de onverschilligheid. „Een hele boel mensen rijden wel in een au- Vroeger stonden mensen nog in de rij om een auto te kopen. Die tijd ligt achter ons to, maar hebben er niets mee. 'Als die het maar doet.' Het aantal Zeeuwen dat van auto's houdt, zie ik echt teruglopen. Vroeger ston den mensen nog in de rij om een nieuwe auto te kopen. Die tijd ligt achter ons. De particuliere markt is helemaal ingezakt. Dat wordt ge lukkig gecompenseerd door de za kelijke markt. Daar worden nog wel nieuwe auto's aangeschaft, maar privé niet zo veel meer." Onderhoudsbeurten worden ook regelmatig 'vergeten' of over geslagen, merkt Strating. „Als je niet actief onderhoud laat plegen, is dat nooit goed voor de auto. Dat kan ook gevaarlijk zijn. Het onder houd van de airco, bijvoorbeeld, moet je echt laten doen. Anders kun je gevaarlijke stoffen in je au to krijgen." GOES Nederlands bekendste rap per Ali B komt dit weekend naar Goes voor een gratis optreden bij Bax-shop. De muziekwinkel houdt zaterdag en zondag zijn jaar lijkse Open Dagen, die door dui zenden belangstellenden worden bezocht. Behalve Ali B maken ook meestergitarist Jan Akkerman en dj Tony Junior hun opwachting. Akkerman staat zaterdag om 14.00 uur op het podium. Zondag 15.00 uur geeft dj Tony Junior een workshop produceren. Vervolgens geeft rapper Ali B een show die om 16.00 uur begint. De open dagen duurt zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. dinsdag 24 mei 2016 AZC NEE aan de hand in Breskens? Het Zeeuwse wagenpark verou dert in hoog tempo. Tien jaar ge leden was nog vier op de tien auto's ouder dan negen jaar. In middels is dat ruim meer dan de helft: 56 procent, blijkt uit cij fers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Rolf Bosboom Kloetinge Rob Strati ng

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31