Strootman krijgt mogelijk gelijk de band om bij Oranje Eervol vertrek Haase 26 +MZITS/ HOEKMNKSTEL „Iemand vroeg me net: is het een feest? Nee, dat niet, maar ik ben wel heel blij." De ogen van Kevin Stroot man (26) stralen als hij in de Portuge se zon terugkijkt op zijn eerste Oranje-training in meer dan twee jaar. De speelse warming-up met een tennisbal, wat pass-en trapwerk en een paar positiespelletjes. Zelden wijkt de glimlach van zijn gebronsde gezicht. Hij plukt even aan zijn shirt. Grijnst en zegt: „Kijk, zelfs dit blau we shirtje van Oranje voelt al goed." Voor veel internationals is de stage van het Nederlands elftal in Portugal het eindpunt van een lang en zwaar seizoen. De spelers van PSV en Ajax zijn ook nog eens in China geweest afgelopen week, kampen nog met een joekel van een jetlag. „Voor mij is deze trip juist een bonus", zegt Strootman. „Ik zou sowieso nog zes weken doortrainen. De jongens van Roma zijn allemaal op vakantie, dus prachtig dat ik nu op een hoog ni veau kan trainen en nog meer wed strijdritme op kan doen." Ruim twee jaar zijn er intussen verstreken sinds zijn laatste inter land. Maart 2014, Frankrijk-uit in aanloop naar zijn eerste WK waarop hij nooit zou arriveren. De lijdens weg die volgde, daar denkt hij niet meer aan. „Zoals ik ook niet meer voortdurend denk dat het mis kan gaan met die knie. Er is altijd een ho ger risico na kruisbandletsel, maar de knie voelt goed. En het gaat ook goed. Deze oproep voor Oranje is omdat ik een fitte indruk maak. Het kan niet zijn op basis van een niveau dat ik al weken haal, want zoveel heb ik nog niet gespeeld bij Roma." Extra oefeningen Op het veld in Lagos doet hij zijn oefeningen naast Marco van Gin- kel en Ron Vlaar. Nog twee inter nationals die zich na een zware kruisbandblessure terugknokten. Strootman: „Ik had het er net nog De jongens van Roma zijn op vakantie, dus prachtig dat ik nu op niveau kan trainen over met Ron. Dat we bij het EK in 2012 vaak om hem moesten lachen als hij weer eens als een gek door de gym aan het rennen was. Maar nu hebben we hier een gym bij het hotel en ben ik die idioot die in de rondte rent. Extra oefe ningen doen, je komt daar nooit meer onderuit na kruisbandletsel." Aanpakken Hoe zwaar was revalideren? Het ergste wat er is, zegt Strootman, is om steeds terug te vallen in nieuwe blessures en operaties. „En dan je medespelers die het goed bedoelen en je ontzien in duels op de training. Op een gegeven moment heb ik ze gevraagd om daar als jeblieft mee op te houden. Want als zij je niet aanpakken, kun jij jezelf niet tes ten. En kun je ook niet de stap maken naar wedstrijden." Voor het noodlot hem trof was hij be zig om met zevenmijlslaarzen op te klimmen in de hiërarchie bij Oranje. Louis van Gaal maakte hem derde aan voerder, zogezegd de captain van de jon geren in Oranje. „Maar dat was in mijn vorige leven", weert hij een vraag daar over meteen af. Toch is bondscoach Danny Blind duidelijk: hij heeft plannen met hem. Blind: „Vooropgesteld: Strootman is er lang uit geweest. Hij zit bij Roma nu op gemiddeld 70 minuten per wedstrijd, dus in onze drie oefen duels zullen we ook nog doseren. Maar hij blijft een winnaar, iemand die een middenveld beter laat func tioneren. We gaan er de komende 24 uur over praten, maar Stroot man kan ook bij mij weer in aanmerking komen voor het aanvoerderschap." PARIJS Voor de geplaagde Ro bin Haase is het op Roland Gar ros bij één optreden gebleven. Gisteren kon de tennisser zijn knappe inhaalrace tegen de Amerikaan Jack Sock van een dag eerder niet bekronen: de nog openstaande vijfde set ging met 2-6 verloren. Het aan Haase gerichte eerbetoon van het publiek was echter indruk wekkend en tegelijkertijd illus tratief. Een opzienbarend tafereel was het op zijn minst. Terwijl Jack Sock in sneltreinvaart - on der luid boegeroep - zijn weg naar de kleedkamers zocht, zoog Robin Haase met een be scheiden duimpje in de lucht op het midden van de baan het gejoel van de Nederlandse fans op. Het scorebord vertelde ech ter een ander verhaal. In een half uur was Haase in het res tant van zijn eersterondepartij (zondagavond wegens regenval bij 2-2 in sets onderbroken) vol slagen kansloos tegen de ontke tende Amerikaan, de nummer 23 van de plaatsingslijst. Vorig jaar ging Haase er in de eerste ronde uit tegen Marin Cilic. ALLEEN GELDIG OP: COMPLEET _L Da 's thuiskomen! Da 's thuiskomen! dinsdag 24 mei 2016 Kevin Strootman is eindelijk terug bij Oranje. En dat doet hem veel. Bovendien heeft de bondscoach al weer plannen met hem. Maarten Wijffels Lagos Kevin Strootman maandag t/m vrijdag 09.30-21.00 uur extra koopavonden Zaterdag 09.30-17.00 uur 5 KOOPAVONDEN Rekenvoorbeeld 0% Lease t.b.v. financieringen voor de meubels Contante waarde product Contante betaling Totale Krediet bedrag Jaarlijks kosten- percentage Debet rentevoet (vast) Termijn bedrag per maand Duur krediet overeenkomst in maand Totaal door de consument te betalen bedrag van het krediet 'Dit betreft een OU Leiseen is een niet-doodopendgoederenitrediet Waag naar tfe (ïvtxJücrMwriraaröen en flef friftvmaöeöistf in <Je Toetsing en registribeBNt. Wonsgusre treedt op sis verbonden benvddeüirmSinanderttmmerFinince Benelux BXSintinder en noonsqusreg&en geen sdvies. II dient self te bepsien of het door u gewenste fnsndeelproduct ssnsMtbj uw wensen, behoeften en persoomjtesltiade. Alles is ook los leverbaar en in verschillende maten en diverse kleuren! TV/AudiO/HIFI- Dressoir Eetkamertafel 4 Eetkamerstoelen Salontafel square bergen op zoom Wassenaarstraat 45 (centrum) eindhoven Willem van Konijnenburglaan ld heerlen in de Cramer 76 (Woonboulevard Heerlen) middelburg Mortiereboulevard 12 (Woonboulevard De Mortiere) nieuwegein De Liesbosch 70 (Industrieterrein Liesbosch) oosterhout (N-BR) Beneluxweg 3 (A27 afslag 17 - naast McDonalds en Tulip Inn) OSS Frankenweg 31 (Woonboulevard Oss-Oost) ll.'l1lll:M'lj!^(:MMlllJllf1IJ!I^JJJ SLAAP square EKEüina Maandag t/m Vrijdag 09.30-21.00 uur zaterdag 09.30-17.00 uur. Zondag gesloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26