k De Graafschap neemt Al in zijn eerste Giro in 2010 liet Steven Kruijswijk zien dat hij sterker wordt als anderen het zwaar krijgen. r 24 WIELRENNEN RONDE VAN ITALIË A Kort Team NL niet te missen Ook buiten de olympische sportarena's zul len de Nederlandse sporters straks in Rio de Janeiro opvallen. Uiteraard overheerst het oranje in de kleding van Team NL, en, zo bleek gistermiddag bij de officiële presen tatie in Hoofddorp, het is ook nog eens fel oranje. Niet te missen dus. De sporters krij gen op 6 juli op Papendal hun Asics-pakket uitgereikt, dat uit 41 items bestaat. Oranje treft VS en China De Nederlandse volleybalsters moeten het op de Olympische Spelen in de groepsfase opnemen tegen de Verenigde Staten en China, de nummers een en twee van de we reldranglijst. Oranje, dat op de veertiende plek staat, treft verder Servië (zesde), Italië (achtste) en Puerto Rico (zestiende). De eer ste vier landen bereiken de kwartfinales. Diamond in de problemen Voor de Australische kleiduivenschutter Michael Diamond (44) zijn de Olympische Spelen in gevaar. De tweevoudig olympisch kampioen moest zijn wapenlicentie inleve ren, nadat hij dronken achter het stuur was gepakt, met een geweer en 150 kogels op de achterbank. Diamond, die ook zijn rijbewijs kwijtraakte, wil in Rio de Janeiro voor de zevende keer meedoen aan de Spelen. UITSLAGEN Spelen Clement Matchfixing Steven Kruijswijk heeft het de afgelopen weken al vaak gezegd wanneer hij bij de teambus aan komt. „Dit is toch veel mooier dan de Tour de France." On voorspelbare parkoersen, keiharde fi nales en een loodzware laatste week met bergritten die steevast eindigen in man-tegen-mangevechten. Geen Nederlandse wielrenner die zo van de Giro houdt als Kruijswijk (28). Hij startte al zes keer in Italië, in de Tour de France slechts driemaal. Kruijswijk, stevig in het roze, is ko mende week de te kloppen man. De voorsprong op de concurrentie is niet onoverbrugbaar, maar toch riant. Loodzware bergritten liggen in het verschiet, maar Kruijswijk weet zich als geen ander te wapenen te gen de gevaren van een laatste week. Zes jaar geleden rijdt hij als eerste jaarsprof in het slotweekeinde van zijn eerste Giro met toenmalige ster ren als Ivan Basso - winst dat jaar - en Cadel Evans over de passen van de Mortirolo en de Gavia. Kruijs wijk: „Ik was heel goed die laatste week. Ik kwam er toen achter dat ik kon klimmen. Dat had ik daarvoor nog niet veel gedaan." Vervanger Dat jaar wordt de 22-jarige neoprof aangewezen als vervanger van Rabo- bank-kopman Oscar Freire. Ploeglei der Jan Boven weet nog hoe het ging tijdens een trainingsstage in de Eifel. „Na een lange duur- 9 training toen Steven was ge- doucht, zijn we naar zijn kamer 9 gegaan en vertelden dat hij naar de Giro ging. 's Avonds hebben De Giro van 2010 was de ontdekking van Steven we hem naar huis gereden, naar zijn ouders in Nuenen." Vader Kruijswijk brengt zijn zoon de volgende dag naar Amsterdam, waar de Giro start met een tijdrit. Kruijswijk: „Ik moest nog een dag wachten, omdat ze wilden afwach ten of Oscar toch niet zou verbete ren. Het werd voor mij een ontdek king wat ik zou kunnen. De start in Amsterdam was al zo speciaal, ont zettend druk. Dat maakt indruk als je daar als eerstejaars rijdt." Bij Rabobank zijn dat jaar de eer ste contouren zichtbaar van renners die in de jaren erna naam zullen maken. In 2010 staat de ploeg voor al te boek als piepjong. Bauke Mol- lema, dan 23, is bezig aan zijn der de profjaar. Mollema: „Ik werd naar voren geschoven als kopman. De Graafschap verloor zondag middag de finale van de play-offs tegen Go Ahead Eag les, maar kreeg enkele uren later weer hoop toen Willem II won van NAC. De Doetinchemmers dachten zo de plek van FC Twen te in te kunnen nemen. De licen tiecommissie van de KNVB had vorige week woensdag bekend gemaakt dat FC Twente vanwe ge frauduleuze handelingen de licentie voor de eredivisie kwijt raakte en verplicht moest degra deren. De opengevallen plek zou worden opgevuld door de num mer zestien (Willem II) of ze ventien (De Graafschap) uit de eredivisie. De Enschedese club heeft ech ter een kort geding aangespan nen dat vrijdagochtend om 10.00 uur bij de rechtbank in Utrecht dient. „Het intrekken van de licentie van FC Twente is een voorgeno men besluit", zegt persvoorlich ter Koen Adriaanse van de KNVB. „De centrale spelersraad moet nog een advies uitbrengen en FC Twente heeft besloten naar de rechter te gaan. Als er geen duidelijkheid is, betekent dit dat De Graafschap gedegra deerd is. Wordt de straf van FC Twente echter gehandhaafd, dan blijft De Graafschap in de eredi visie. We hopen dat er snel dui delijkheid is." Onwerkbaar Voor De Graafschap is de ontsta ne situatie zeer onwenselijk. „We kunnen nu helemaal niets doen", geeft technisch manager Peter Hofstede van De Graaf- dinsdag 24 mei 2016 OLYMPISCHE SPELEN VOLLEYBAL KLEIDUIVENSCHIETEN Graziano Pellè maakt een goede kans op deelname aan het EK voetbal. De spits van Southampton zit in de Italiaanse voorselectie. De oud-Feyenoorder debuteerde twee jaar geleden bij de 'Squadra Azzurra'. Luis Suarez reist op 1 juni met de nationale selectie van Uruguay mee naar de Copa América ondanks de hamstringblessure die hij zondagavond opliep tijdens de met 2-0 ge wonnen Spaanse bekerfinale tegen Sevilla. De Portugees Artur Soares Dias fluit vrij dag de oefeninterland tussen het Nederlands elftal en Ierland in Dublin. TENNIS Parijs (Fra). Roland Garros, belangrijkste partijen. Mannen, eerste ronde: Raonic (Can/8) - Tipsarevic (Ser) 6-3 6-2 7-6(5), Mannarino (Fra) - Kukushkin (Kaz) 6-4 2-6 6-2 6-4, Martin (Slw) - Murïoz (Spa) 6-2 6-3 4-6 6-4, Soek (VSt/23) - Haase (Ned) 6-3 7-5 3-6 6-7(3) 6-2, Brown (Dui) - Sela (Isr) 6-7(5) 6-4 7-6(5) 4-6 6-4, Ramos (Spa) - Zeballos (Arg) 6-3 4-6 7-5 6-0. Vrouwen, eerste ronde: K. Bondarenko (Oek) - Vinei (lta/7) 6-1 6-3, Beek (Dui) - Zanevska (Oek) 6-1 6-2, Vande- weghe (VSt) - Broady (Gbr) 6-4 3-6 6-3, Begu (Roe/25) - Mattek-Sands (VSt) 5-7 6-1 6-3, Rogers (VSt) - Ka. Plisko- va (Tsj/17) 3-6 6-4 6-3, Vesnina (Rus) - Brengle (VSt) 6-2 6-3, Kuznetsova (Rus/13) - Shvedova (Kaz) 4-6 6-1 6-4, Watson (Gbr) - Gibbs (VSt) 5-7 6-2 6-2, Büyükakgay (Tur) - Sasnovich (WRu) 5-7 7-6(2) 6-2, Wickmayer (Bel) - Dulgh- eru (Roe) 6-1 6-3. HS Volgens chef de mission Maurits Hendriks van NOC*NSF gaan er tussen de 235 en 245 Neder landse sporters naar de Olympi sche Spelen in Rio. Het record van Oranje staat op 237 atleten in Peking 2008. I Slecht nieuws voor wielrenner Stef Clement. Na vier jaar komt er onverwacht een einde aan IAM Cycling. Het Zwiterse team, sinds vorig jaar uitkomend in de WorldTour, kan geen cosponsor vinden. I De Italiaanse politie heeft tien vermeende le den van de maf fia opgepakt in een onderzoek naar matchfixing van twee wed strijden in de Se rie B, het tweede niveau. De ben de zou vooral in drugs handelen. ■E o n. 'Steven en Giro, Daan Hakkenberg Bressanone Jos van Emden L' paniiÜBlB De Graafschap heeft een jurist ingeschakeld om te onderzoe ken of de Doetinchemse club een rechtszaak aan kan span nen tegen de KNVB. De voet balbond maakte gisteren be kend dat de Superboeren ge degradeerd zijn, zolang ondui delijk is of FC Twente terug mag keren in de eredivisie. Raymond Willemsen Doetinchem

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 24