(stip) IOW CULTUUR 21 Als kind voelde ik mi] al enorm verbonden met de natuur Animatiefilmer Mi chael Dudok de Wit is de enige Nederlan der die op het 69ste Filmfestival van Can nes, afgelopen weekend, een prijs won. Zijn film The Red Turtle, een visueel sprookje over een man die aanspoelt op een onbewoond ei land, werd bekroond met de spe ciale juryprijs van het bijprogram ma Un Certain Regard. Het juryrap port repte over 'een zeldzame en poëtische film'. Voor de 62-jarige regisseur was de toekenning van die onderscheiding een groot ge schenk. „Het is een beloning na tien jaar hard werken", zei hij. De Nederlandse inbreng van The Red Turtle bestaat vooral uit de nationaliteit van de regisseur. De financiering kwam uit Frank rijk en Japan. Dudok de Wit, die in 20or een Oscar won voor zijn korte animatiefilm Vader en Doch ter, kreeg vooral steun van de ver maarde Japanse animatiestudio Ghibli, die verantwoordelijk is voor tal van hooggewaardeerde animatiekunstwerken zoals Spiri ted Away en The Tale of the Princess Kaguya. Toen de bekroning in Cannes van The Red Turtle bekend werd gemaakt, juichte vooral de Japanse delegatie die alle reserves lieten va ren. Dudok de Wit: „Het is de eer ste maal dat studio Ghibli in Can nes een prijs heeft gewonnen. Van daar deze euforie." Ook de buitenlandse media wa ren meteen onder de indruk. Het Franse filmblad Première riep The Red Turtle meteen uit tot de beste animatiefilm van 2016. Het pu bliek was bij de wereldpremière in Cannes zichtbaar ontroerd door het simpele en soms hallucine rende verhaal van de drenkeling die als een soort Robinson Crusoë moet zien te overleven. Een rela tie met een reuzenschildpad be paalt zijn toekomst. De tekenstijl doet in sommige scènes denken aan het werk van striptekenaar Hergé, de schepper van Kuifje. De natuur speelt een belangrij ke rol in de film. „Als kind voelde ik mij al enorm verbonden met de natuur", zegt de regisseur. „Ik maakte 's nachts lange wandelin gen door het Gooi om te kijken naar de dieren in het bos." Wat de commerciële toekomst van The Red Turtle wordt, is onge wis. De film is niet te vergelijken met de toegankelijke animatiepro ducties van Disney en Pixar. Zo wordt er in de film geen woord ge sproken en bepalen serene beel den de sfeer en inhoud. Wel ko men er brutale krabbetjes in voor die voor enige verlichting zorgen. De film lijkt eerder thuis te ho ren in het arthousecircuit dan in grote bioscopen. Maar zeker is dat de film na het succes in Cannes wereldwijd wordt uitgebracht. De Nederlandse première van The Red Turtle is in juli. Enkele voorbeelden uit ons ruime en gevarieerde aanbod: v a 549 va 611 701 va 1016 Kijk en vergelijk gerust op stipreizen.nl aXa •dffv a mm> 1 °f bel 088 - 70 70 600 (ma. t/m vr. 9:00-16:00 uur) reizen nl dinsdag 24 mei 2016 betovert filmstad Cannes Michael Dudok de Wit Tot 10% éxtra vakantiegeld 1/ 4-/8-daagse Autoreis Italië Gardameer Hotel Albarello mei t/m okt. - stipreizen.nl/itsals EST 1/ 8-/15-daagse Autoreis Tsjechie Sporthotel Bohemia juni t/m sept. - stipreizen.nl/tssbos 8-/15-daagse Autoreis Frankrijk Camping California mei t/m sept. - stipreizen.nl/frrlcb 85-/6-daagse Autoreis Duitsland Schlosshotel Weilburg juni t/m maart - stipreizen.nl/deweie v' 8-daagse Rondreis Klassiek Roemenië sept. t/m okt. - stipreizen.nl/rorklb v 18-daagse Cruisestunt Middellandse Zee juni t/m okt. - stipreizen.nl/crcwzb 1/ 8-daagse Rondreis Hart van Spanje Andalusië sept. t/m okt. - stipreizen.nl/sphsab 8-daagse Cruise Italië, Griekenland Montenegro juni okt. - stipreizen.nl/crmklb 1/ 17-daagse Rondreis Java Bali juli t/m sept. - stipreizen.nl/idjbab 17-daagse Droomcruise Mauritius, Seychellen Madagaskar okt. t/m feb. - stipreizen.nl/crcmxs Bovengenoemde prijzen zijn reeds incl. korting. @abzagt Links: scène uit de bekroonde film The Red Turtle. Rechts: Michael Dudok de Wit. FOTO GUILLAUME HORCAJUELO 1 1 1 Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer exd. Calamiteitenfondsen reserveringskosten. Adievoorwaar- I P jP J den zie www.stipreizen.nl/actievoorwaarden. Let op: zolang de voorraad strekt! We behouden ^^^W WWW WW ons het recht voor om kortingspercentages gedurende de actieperiode te wijzigen. Kortingen J gelden alleen voor nieuwe boekingen. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR SCR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 21