f pT 20 HOW CULTUUfi ANGELA KIJKT TV 'ledereen die zeikt over bekend zijn, moet een knal voor zijn kanis krijgen' Michael Dudok de Wit krijgt in Cannes een prijs voor zijn animatiefilm The Red Ik Vv. Op papier gaf ik er geen kwartje voor. Een dierenquiz, daar kun je anno 2016 toch niet meer mee aanko men? Dat was leuk in de jaren 80, met Wa- ku Waku. Rob Fruithof die vragen stelde, bij een goed antwoord een pluche aapje uit deelde en Bart Chabot die elke week wéér opdraafde als kandidaat. Het eerste seizoen van Het Zijn Net Men sen met Paul de Leeuw heb ik om die reden totaal aan me voorbij laten gaan. Met het tweede seizoen, onder leiding van Humber- to Tan dit keer, was ik hetzelfde van plan. Want kom op, zes keer Humberto per week in de huiskamer wordt wel een beetje veel. Ik snap bovendien niet waar hij de puf van daan haalt om naast Late Night ook nog een stel afleveringen van zo'n quizje op te ne men. Zit die man nooit eens uitgeblust op de bank naast zijn vrouw? Vooroordelen. Allemaal vooroordelen, moet ik tot mijn schande bekennen. Want toen ik bij toeval in Het Zijn Net Mensen rol de, vond ik dat hartstikke leuk. Er zat vaart in, humor én genoeg gekke dierenfilmpjes die niet al honderd keer wa ren langsgekomen bij Luuk Ikink. Boven dien stak ik er nog wat van op ook. Zoals over het paargedrag van de dwergkame leon. En toen moest het beste nog komen: de marmottenrace, helemaal in stijl van Fred Oster, dus met cavia's. Sjakie Swart van weleer had zijn plaats afgestaan aan Max Verstappen, die al net zo door de bak racete als zijn naamgever. Het wachten is nu op schriftelijke vragen van de Partij voor de Dieren. Gek eigenlijk dat RTL4 dit niet om 20.00 uur uitzendt in plaats van 21.30 uur, dacht ik nog. Want het is de ideale show om op zaterdagavond met je kinderen te kijken. Maar toen riep Philippe Geubels iets over de penis van Jandino Asporaat en snapte ik dat ook weer. Het Zijn Net Mensen is geen hogere wis kunde. Het verdient geen Televizier Ring. Het is geen programma dat je per se hoeft te zien. Maar wie van zoiets oubolligs als een dierenquiz en de caviarace een verma kelijk zaterdagavondprogrammaatje in el kaar draait, verdient een eervolle vermel ding op deze plek. Quote van de dag Paul Simon in Ziggo Dome Beyoncé en Jay Z maken album winkels", zei ze glunderend in modeglossy Vogue. „Ik vind me zelf nu veel leuker." Het omslagpunt kwam na de geboorte van haar zoontje Ange- lo in 2012. De zangeres stopte met roken, sloeg de wijntjes af en ging zo nu en dan een rondje joggen met haar verloofde Si mon. Ook skipte ze een typisch Brits gebruik: thee met suiker. „Ik dronk tien kopjes thee per dag, met elk twee suikerklontjes. Nu ik dat niet meer doe, heb ik meer energie dan ooit." Gemotiveerd door het resultaat ging ze in de aanloop naar haar wereldtournee nog een stapje ver der. Ze nam een deskundige in de arm om maaltijden samen te stellen die voor het grootste deel bestaan uit groente en fruit en ze sport zich een ongeluk met een personal trainer. „Wereldsterren zoals Adele hebben een eigen trainer en een privékok als ze op tournee gaan", zegt Carlos Lens, personal trainer van BN'ers als Linda de Mol en Bridget Maasland. „Omdat zij al tijd meereizen, is de kans om uit de bocht te vliegen klein. Haar kok zal haar een nieuwe manier van eten hebben aangeleerd, die goed samengaat met haar drukke tourschema." Adele brengt met humor verslag uit van haar strijd tegen de over tollige kilo's. Zo plaatste ze op In- stagram een foto waarop ze krij send aan de gewichten hangt. Te gen Rolling Stone zei ze onlangs: 'Hoe ik eruit zie in de sport school? Ik kreun vooral'. Velen zijn verbaasd over haar transformatie. Want als er ie mand de afgelopen jaren bena drukte geen zier te geven om haar gewicht, dan was het Adele. Ze had een voorliefde voor goed eten, lekkere wijn en sigaretten. Dat ontwerper Karl Lagerfeld haar 'vet' noemde, deerde haar niet. „Ik maak muziek voor de oren en niet voor de ogen", rea geerde ze nuchter. Toch zijn de overtollige kilo's als sneeuw voor de zon verdwe nen, blijkt in haar nieuwste videoclip Send My Love. De Brit se, die 1,3,4 en 6 juni optreedt in de uitverkochte Ziggo Dome, is zichtbaar tientallen kilo's kwijt en geniet daar ook van. „Ik pas nu zelfs in kleding uit normale dinsdag 24 mei 2016 Dieren Reageren: angela@persgroep.nl —Johnny de Mol klaagt niet als mensen hem herkennen en op de foto willen, zegt hij in Veronica Magazine MUZIEK Paul Simon (74) gaat in het najaar op tour nee in Europa en doet daarbij ook Amsterdam aan. Op maandag 31 oktober geeft de zanger een concert in Ziggo Dome. De kaart verkoop begint vrijdag. MUZIEK Popster Beyon cé en haar man rapper Jay Z hebben samen stiekem een album opgeno men. De plaat is volgens de New York Post af en verschijnt bin nenkort. Er gin gen veel geruch ten over huwe lijksproblemen tussen de twee. 0 1 Rode schildpad Adele gaat een stuk lichter op tournee 4 Adele zoals ze in haar clip van Send My Love te zien is. Fans hielden van haar voluptu euze figuur, maar sinds een paar maanden vliegen de kilo's eraf bij Adele. De zangeres staat volgende week slanker dan ooit in Ziggo Dome. Chantal Blommers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 20