NEf It Bresjes is 13°C Drijvende stad meert aan Taskforce Brabant Zeeland ...ook voor bijzondere hotels! Walcheren In Hart&Ziel Opvoeding hoort een tikje hypocriet te zijn, zegt Beatrijs Ritsema in een terugblik op 1 jaar Hart&Ziel De politie in Zuid-Nederland boekt forse terreinwinst op drugscriminelen. Er is zelfs schaarste in de markt voor hennepstekjes. Tientallen growshops en stekke- rijen opgerold, tientallen miljoe nen euro aan crimineel vermo gen afgepakt. In de strijd tegen drugscriminaliteit heeft de Task force Brabant Zeeland afgelopen jaar de records verbroken. Zo werden 119 strafrechtelijke onder zoeken naar criminele groeperin gen gedaan, 38 meer dan in het jaar ervoor. De Taskforce werd in 2014 op gericht om iets te doen aan de voortwoekerende hennepteelt en productie van synthetische drugs in Brabant en Zeeland. Sa men met tachtig gemeenten, Openbaar Ministerie, politie en Belastingdienst wordt op onor thodoxe wijze de strijd aange gaan met criminelen en hun han del. Liefst 259 panden zijn afgelo pen jaar gesloten, 1.250 keer de wet Bibob toegepast, belasting schulden geïnd. „Het doel is de criminele industrie te verstoren. Het effect is motiverend", aldus programmadirecteur Caspar Her mans. Afgelopen jaar werd een re cordbedrag van 36,5 miljoen eu ro aan crimineel vermogen afge pakt. En 275 mensen die wel be zittingen hadden, maar geen offi ciële inkomstenbron, kregen een fiscale aanslag aan hun broek. Succesvol was het team ook in de jacht op stekkerijen, waar ba- byhennepplantjes worden ge kweekt. De Taskforce rolde er af gelopen jaar 25 op en nam meer dan 100.000 plantjes in beslag. „Dat scheelt 500 wietkweke- rijen", rekent Hermans voor. De inbeslagnames hebben ge leid tot een schaarste in de stek- jesmarkt. Waar één plantje voor heen 1,90 euro kostte, gaan de prijzen nu vier keer over de kop. „Criminelen spreken onderling over een crisis", zegt Hermans. Crisis is er ook rond de benodigd heden om synthetische drugs te maken. Door de opgerolde drugs labs is er een tekort aan ketels ontstaan. Met nieuwe wetgeving in de hand die het verbiedt benodigd heden als groeilampen voor wiet- kwekerijen te leveren, heeft de Taskforce in 2015 meer dan 70 growshops in Brabant en Zee land aangepakt. „We zien een verschuiving naar België. De nieuwe wetgeving is een game- changer." Doel is de criminaliteit in de provincies weer beheers baar te maken, zegt Hermans. Kras.nl/bijzonder of bei 0900-9097 70 cpg n Het grootste cruiseschip van de wereld, Harmony of the Seas, komt vandaag aan in Rotter dam. Het schip is 362 meter lang, 66 meter breed en heeft plek voor 6780 passagiers en 2300 be manningsleden, waaronder een tuinman. P12 Criminelen drugsscene in het nauw Koen Voskuil Tilburg In 2015 pakte de Taskforce Brabant Zee land 70 grow shops aan, win kels waar beno digdheden voor de wietteelt te krijgen zijn. Lees meer op pagina 8-9 boos! maar waarom? Honderden Bressiaanders krijgen vanavond de gelegenheid de gemeente Sluis vragen te stellen over de komst van asielzoekers. Is dat genoeg om de gemoederen te bedaren? zeeland 2 FOTO PETER NICOLAI meer nieuws zie: www.pzc.nl Glashandel MELIESTE www.meliesteglas.nl Lekker genieten, weg van de massa, in Europa en ver daarbuiten. Nü met hoge kortingen! Prijzen zijn o.b.v. 2 pers. excl. res.kosten en Calamiteitenfonds. Actievoorwaarden zie: kras.nl/actievoorwaarden dinsdag 24 mei 2016 Bewolkt, zonnig en veel wind pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 120 7 11688 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1