15 *7 I Sinds mijn 4-jarige dochter me meeneemt in haar wereld op YouTube val ik van de ene verbazing in de andere. Een klagende moeder op internet noemt de filmpjes 'toddler crack' Miss België Lenty boos op Zeeman Last van collega's met een luchtje? Notoire jassendief opgepakt in Japan SCHILDPAD ineA- om U«|£ 3 0_ - vloavt 555555556^- Een moeder leert haar kinderen duizenden dingen (ja, ja, ik doe mijn best) maar an dersom is zeker zo leuk. Dus toen ik door mijn dochter werd geïntroduceerd in haar wereld op YouTube keek ik mijn ogen uit. Een felgekleurd universum vol kinderliedjes, tekenfilm figuren en unboxingfilmpjes. Wat voor filmpjes? Even geduld, mama. Al klikkend was mijn analfabete dochter (geen zorgen, ze is nog maar 4 hoor) eerst terechtgeko men bij de Russische tekenfilm Masha and the Bear: een klein, blond gehoofddoekt (hè get, zij ook al) meisje dat samenwoont met een beer. Ik vond het zelf meteen ook leuk. De actrice die de teksten voor Masha inspreekt heeft de meest schattige stem ooit. Na een week of wat had ze daar genoeg van ge kregen en uit het niets verscheen de mateloos ir ritante Baby Hazel. Baby Hazel is een verwend Amerikaans kind dat ook veel dingen doet die helemaal niet passen bij de leefwereld van een baby, zoals een manicure krijgen of langs hui zen gaan om te trick or treaten. En maar de hele dag 'uh-oh' uitroepen, om gek van te worden. Daarna kwamen eindeloze variaties langs van Engelse kinderliedjes, zoals The wheels on the bus (mijn dochter heeft er een mooi Brits accent aan overgehouden) en The finger family. Ik ontdekte dat mensen over de hele we reld gemakkelijk miljoenen views kun nen genereren door een amateuristisch filmpje in elkaar te flansen waarin een hand te zien is en daar het liedje Daddy finger overheen te zingen. De meest vreselijke mannen- en vrouwenstem men met een Chinees, Indiaas of Russisch accent komen langs. die onbegrijpelijk simpele maar hypnotiserende unboxingfilmpjes. Een klagende moeder op internet noemde ze 'toddler crack'Het enige wat er te zien is, is een stel mooi gemanicuurde handen dat bezig is kinderspeeltjes uit hun verpakkingen te halen. On derwijl vertelt ze in simpele taal wat ze allemaal aan het uitpakken is. Het is vooral spul van Disney en Play- Doh. De koningin van het unboxen opereert onder de naam DC Toys Collector. Verschillende serieuze kranten heb ben al gepoogd te achterhalen wie de onbekende vrouw, voor wie Engels duidelijk niet de moedertaal is, zou kun nen zijn, maar verder dan gespeculeer over een Brazili aanse voormalige pornoster zijn ze niet gekomen. Deze DC Toys Collector verdient er in elk geval serieus geld mee. Volgens mensen die dat kunnen weten ontvangt ze jaarlijks 5 miljoen euro aan advertentie-inkomsten. Per maand wordt er wereldwijd meer dan 300 miljoen keer gekeken naar haar verschillende filmpjes. Mijn kinderen bekijken ademloos het ene na het andere, ze kunnen er rustig een uur mee zoet zijn. Ik heb het even opgezocht: van de honderd populair ste kanalen op YouTube draaien er twintig om speel goed. Kinderen zijn duidelijk de baas daar, zeker als je ook het publiek van (voormalige) kindsterren als Justin Bieber en Selena Gomez meetelt. Of nu ja, mensen die kinderen iets wijs willen maken. Want gespeeld wordt er intussen niet, natuurlijk. Sinds unboxen een miljoenenbusiness blijkt te zijn, zijn er ook volwassen versies op gang gekomen. Mannen die de nieuwste technische gadgets thuis ontvangen, uit pakken en ter plekke recenseren of vrouwen die nieuwe kleding uit een doos halen en vertellen wat ze daarbij voelen. Vooruitgang is mooi, maar soms vind ik het moeilijk te begrijpen. dinsdag 24 mei 2016 U nboxen Er is maar één Miss België, en dat is de mooie Lenty Frans. Toch kan deze zomer iedereen rondlopen als een echte miss. Zeeman ver koopt sinds deze week Miss België-sjerpen als EK-gad- gets. En daar zijn onze zui derburen niet blij mee. Je bent niet de enige. Op de site Smellwell.nl kun je iemand anoniem wijzen op zijn of haar nare luchtje. Sinds de lancering van het platform in 2010 hebben al ruim 7 miljoen mensen (van wie 20,2 procent in Nederland en Vlaanderen) een meurend mens gerapporteerd. Een Japanner met een voorliefde voor regenjassen is opgepakt op verdenking van het stelen van tientallen regenjassen. Agenten trof fen zeker zeventig exempla ren aan in het huis van de 30-jarige man. Hij vond het naar eigen zeggen opwin dend om te ruiken aan re genjassen die waren gedra gen door vrouwen. Ook leuke ideeën? Mail ons! alledag@persgroep.nl Kent u hem nog, Agent 327? De strip bestaat deze week 50 jaar. En binnen kort komt er een film over deze klunzige geheim agent. Freddy is eigenlijk alleen maar blij dat hij een nieuw en stevig schild over zijn lichaam heeft gekregen. Het schild van de Braziliaanse schildpad raakte bij een bosbrand zo ernstig beschadigd, dat alleen een 3D-geprint exemplaar een oplossing bood. Daar zit werk van vier artsen, twee print specialisten en Neder landse software achter. De Braziliaanse kunste naar en dierenliefhebber Cicero Moraes is trots als een pauw op het schild dat hij samen met de artsen, ook bekend als de Animal Avengers, heeft geprint. Moraes: „Freddy is de eerste schildpad die we hebben kunnen helpen dankzij de 3D-printer. Hij is ook de eerste ter wereld die een compleet nieuw schild heeft gekregen en er goed mee kan functione ren." Moraes, die ook skeletten reconstrueert, maakte talloze foto's van Freddy en van vergelijk bare schildpadden. Daarna gebruikte hij de Nederlandse 3D-soft- ware Blender om een nieuw schild te creëren. Bedenker Ton Roosen daal vindt het leuk dat zijn gratis software nu ook gebruikt wordt om dieren te helpen. „Blen der wordt een miljoen keer per twee maanden gedownload door allerlei verschillende mensen. Van architecten tot cine asten. Maar een schild pad - en eerder ook een toekan - helpen, is wel heel bijzonder." Vroeg opstaan is niet aan iedereen besteed. Gespot in Amsterdam-West. Maar het meest populair zijn dus

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 15