Drijvende stad 12 NI Het grootste cruiseschip ter wereld ligt vandaag in Rotterdam. Alles is groot en veel aan de gloednieuwe Harmony of the Seas. Het gevaarte is 362 meter lang en 66 meter breed en heeft plek voor 6.780 passagiers en 2.300 bemanningsle den, verdeeld over achttien dekken. Of dat groot is? Groter dan Bucking ham Palace, het paleis van de Britse koningin in Londen. Die heeft dan ook geen 23 zwemba den met glijbanen, twintig restau rants, een casino, een musicalthea ter, een winkelpromenade, een esca pe room en een ijsbaan binnen haar muren. Laat staan een surfgolf, een draaimolen, een tokkelbaan en ro bots die cocktails maken. De Harmony of the Seas is geen va kantieschip voor senioren om tot rust te komen, maar mikt op jonge ren en gezinnen op zoek naar conti nu vermaak. De tieners kunnen ontsnappen aan hun ouders in het voor volwasse nen verboden jeugdhonk. Voor de We willen onze passagiers overweldigen kleintjes lopen tekenfilmhelden als Shrek, de Gelaarsde Kat en de pin guïns van Madagascar aan boord rond. De kinderopvang heeft plek voor honderden koters en ook een eigen theater. Het schip heeft ook een bin nentuin, compleet met tuinman. Gebouwd in het Franse Saint-Na- zaire toert het schip nu langs de Eu ropese havens. Cruisefanaten die als eerste mee willen, stuwen de prijs van de hutten op naar 3.000 en zelfs 4.000 euro voor een week dobberen op de Middellandse Zee. Als het ge vaarte dit najaar de Atlantische Oceaan oversteekt naar de Cariben daalt de prijs naar normale hoogte en is een binnenhut te boeken voor 634 euro per week. Het Caribisch ge bied is de vaste stek van het drijven de pretpaleis. Daar varen de grootste schepen van cruisebedrijf Royal Ca ribbean. Het bedrijf beschikt ook over de vorige recordhouder. Het cruiseschip Oasis of the Seas is 30 centimeter korter dan de nieuwe ko los. „We hebben het schip niet ge bouwd omdat zo nodig groter moest worden", zegt topman Richard Fain van Royal Caribbean. „We hebben het zo ontworpen om het beter te maken. We want to wow our guests, we willen onze passagiers overweldi gen en daarvoor hadden we iets meer ruimte nodig." De bouw kostte een miljard euro. dinsdag 24 mei 2016 De grote eetzaal Aquatheater Aandrijving drie roer propellers De binnentuin Hoofdzwembad ,.j:-1 Glijbaan Casino Ijsbaan Varend pretpark met tuinman en tokkelbaan Leon van Heel Rotterdam Richard Fain, topman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 12