Wethouder Jack Begijn wil nu snel knopen doorhakken Terneuzen moet niet op een dubbeltje kijken bij grondige opwaardering van het winkelgebied in het stadscentrum. En water moet terug in stadsbeeld. 'Voorganger zijn - en gelo ven - is saai. Denken ze. Maar ik heb een leuk leven' v:,. -• - De gemeente Terneuzen heeft ver regaande afspraken gemaakt met ondernemerskoepel Bizzy Stad en de organisatie Bureau Citymarke- ting voor een grootscheepse op waardering van het stadscentrum. Wethouder Jack Begijn (mid den- en kleinbedrijf): „We moe ten onze nek uitsteken. Natuurlijk hangen er investeringen mee sa men, maar ik vind dat we ons niet in de eerste plaats moeten laten leiden door de financiën, maar wat het beste is voor Terneuzen. Ik denk dat we daarvan een heel duidelijk beeld hebben." Begijn wil snel handelen om de Terneuzenaren en bezoekers dui delijk te tonen dat er heel veel moeite wordt gedaan om het hen naar de zin te maken. Hij heeft een lange lijst met 'mooie' initia tieven die op stapel staan, maar denkt ook aan de langere termijn. De Vliegende Hollander moet na drukkelijker dan tot nu toe wor den uitgedragen en geëxploiteerd en (jawel) het water moet terug in de stad. Dat kan, volgens Begijn, door de huidige parkeerbak aan het Schuttershof onder water te zetten ('we hebben genoeg plek ondergronds') én door bijvoor beeld fonteinen te installeren op de Markt. Nog voor de zomer wordt het kunstwerk op de gevels in de Nieuwstraat afgemaakt, wordt het Arsenaalplein verder aangekleed, er komen op strategische plaatsen plattegronden met hotspot, het (opgeknapte) beeld van De Vlie gende Hollander wordt terugge plaatst, de parkeergarage Oostkolk krijgt een facelift, de plastic we reldbol wordt teruggeplaatst aan de rand van het Schuttershof én de bewegwijzering richting Ter- neuzen-centrum wordt aanzien lijk verbeterd. We moeten ons niet laten leiden door de financiën, maar door wat het beste is Begijn: „We hebben een eigen visie op de aanpak - ook van de leegstand - en daarom hebben we geen behoefte aan ondertekening van de zogenoemde Retaildeal met minister Kamp, zoals Goes en Hulst wel hebben gedaan. Alsof je met een handtekening de leeg stand kunt terugdringen..." Dick Oggel, fractievolger van TOP-GB vindt dat onverstandig. „Met die handtekening verplicht je je nu en in de toekomst een doortimmerd beleid voor het win kelgebied na te streven, zodat de aantrekkingskracht wordt bevor derd. Het is goed dat zoiets vast ligt voor de langere termijn." Begijn vindt dat niet nodig. Niet alleen omdat er al een heel helder plan van aanpak op tafel ligt, maar ook omdat de vier grote Zeeuwse steden samen met de provincie (deze week) gaan praten over een actieplan tegen de leegstand. Er is geld van het ministerie van Econo mische Zaken voor beschikbaar. m maandag 23 mei 2016 pzc.nl email: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl P21 135 jaar trekkertrek r Waterlandkerkje Voor de 35ste trekkertrek tijdens de Meerminnefeesten hadden ruim honderd deelnemers ingeschreven. Frank de Maats van de organisatie: „Voor velen is het een soort routine V geworden. Het zijn ware profs." Zowel de training als de wedstrijden trokken zaterdag honderden toeschouwers. Ze genoten van de krachtige machines, de brullende motoren en de grote rookpluimen. Het weer - droog en zonnig - was gunstig. Er werd gestreden in negen klassen van 3,5 tot 12 ton. Bij de 'kleintjes' won Bart Huyghe en bij de -zware jongens, 12 ton, Frederijk de Jaeger. Favoriet Yoeri Verstinge eindigde teleurstellend als tiende. .-.v.- Centrum aantrekkelijker Wout Bareman TERNEUZEN —Jack Begijn, wethouder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67