Trots op recreatiegebied M )LEN 19 Behalve de eigen leden komen ook veel asielzoekers naar gebedshuis De deur staat altijd open, niet alleen vandaag. Ook groepen zijn welkom iets andere Tientallen buurtgenoten en mensen van andere geloofsgenootschappen nemen een kijkje in de moskee aan de Zuidvlietstraat. Uiteindelijk is dit ook gewoon een kerk, hè. Maar dan een lijk is dit ook gewoon een kerk, hè. Maar dan met een iets ander geloof dan waar de meeste van ons bekend mee zijn." Voorzitter Anhari is blij met de grote belangstelling. „Wij willen graag open zijn naar de buitenwereld", zegt hij. „Niet alleen vandaag, hoor. De deur staat altijd open. Ook schoolklassen of andere groepen die een keer willen komen kijken, zijn van harte welkom." De Goese moslim zegt dat hij en zijn geloofsgeno ten nog altijd moeten vech ten tegen het negatieve beeld dat veel Nederlanders hebben van de islam. Soms is het vechten tegen de bier kaai. „Laatst zag ik een item in het NOS-Journaal", ver telt Anhari. „Dat ging over een terrorist. Op het mo ment dat dit woord werd uitgesproken, was in beeld een moskee te zien. Daar kan ik me aan ergeren." ren we dat nu ook onze fraaie, ruime gebedsruimte helemaal klaar is", legt Ta- rik Anhari, voorzitter van de stichting Arrahman mos kee, uit. „In het verleden ge bruikten we een pand aan de Albert Joachimikade, Openstellen Bestuurders van diverse andere kerken in Goes laten hun gezicht zien en ook de buurt laat het niet afweten. Bas van Hekke - stoere ke rel, armen vol tatoeages - is één van de buren die zich laat rondleiden. „Ik moet toegeven dat ik best wel Aan de buiten kant is aan vrij wel niets te zien dat het een moskee is. Toch wordt een voormalig bedrijfspand aan de Zuid vlietstraat in Goes, achter de meubelboulevard, door Goese moslims al een jaar of vier gebruikt als gebeds huis. Het is er zaterdagmorgen gezellig druk. Buurtgenoten en vertegenwoordigers van Goese kerken zijn uitgeno digd om een kijkje te ko men nemen in de Arrah- man-moskee. „Hoewel we hier al vier jaar zitten, vie- maar dat werd veel te klein. Niet dat het aantal leden nou zo hard groeit, dat blijf stabiel rond de 55, maar er komen wel heel veel asiel zoekers." Direct bij binnenkomst worden de bezoekers zater dag hartelijk begroet door een aantal dames, achterin het gebouw wordt koffie ge schonken en staan schalen met lekkere hapjes klaar. Be langstellenden worden rond geleid door het gebouw, dat behalve de grote gebeds ruimte ook onder meer een koffiekamer, een ontmoe tingsruimte en een gebeds ruimte voor de vrouwen heeft. Iedereen mag overal kijken. Uiteraard moeten wel de schoenen uit als de belangrijkste zaal van het ge bouw wordt betreden. De leden van de moskee en bezoekers gaan uiterst respectvol met elkaar om. Eén van de moslim-man nen gniffelt als hij een stel oer-Hollandse vrouwen ge sluierd ziet binnenkomen. „Dat doen ze nou bijna al tijd, maar van ons hoeft dat helemaal niet, hoor." eens negatieve gedachten heb gehad over deze mos kee", zegt hij. „Maar waar om zou je je er niet voor openstellen. Ik kan niet an ders zeggen dan dat de men sen hier hartstikke vriende lijk zijn. Weet je, uiteinde- GOES De jeugd van Goes ver maakte zich zaterdagmiddag op perbest tijdens de Hollandsche Hoeve Dag. Er was zoveel te doen dat de 7-jarige Daan haast niet kon kiezen wat hij eerst ging doen. „Mam, ik ga nu kikkervisjes vangen, hoor", klonk het, terwijl hij nauwelijks een minuut op het springkussen zat. „We komen heel vaak in de Hollandsche Hoe ve", vertelt moeder Sylvia. „Het is zelfs één van de redenen waarom we in de Noordhoek zijn gaan wo nen. „Wie wil er niet zo'n prach tig recreatiegebied in z'n achter tuin?" De Hollandsche Hoeve Dag is inmiddels een begrip in Goes. Ik kan me nog herinneren dat het hier helemaal kaal was, met alleen het ambachtscentrum als een soort feestschuur. Met name kinderen konden zater dag meedoen aan tal van activitei ten. Maar het was dubbel feest. Ee- terij en Spelerij Vierlinden, gele gen in het gebied, bestaat dertig jaar. Burgemeester René Verhulst kwam dat meevieren. Hij zei dat Goes trots mag zijn op de voorzie ning en het recreatiegebied als ge heel. „Ik kan me nog herinneren dat het hier helemaal kaal was, met alleen het ambachtscentrum als een soort feestschuur. De Hol landsche Hoeve heeft zich in de loop der jaren ontwikkeld tot een prachtig gebied, waar zelfs toeris ten die aan de kust zitten, graag naartoe komen. maandag 23 mei 2016 Bij Goese moskee staat de deur voor iedereen open Tarik Anthari, voorzitter moskee Bas van Hekke, buurman Veel mensen kwamen zaterdag een kijkje nemen in de moskee aan de Zuidvlietstraat. foto johan van der heijden Rob Paardekam Goes Kinderen konden zaterdag onder meer kikkervisjes vangen in re creatiegebied De Hollandsche Hoeve, foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66