Experiment voor vlas in de betonindustrie Geen rondvaarten in Goes Goes opent brug zelf 18 BEVELANDEN EN THOLEN Militaire parade trekt veel bekijks Een verzoek daartoe is ingediend door de eigenaar van een bedrijf in Bergen op Zoom dat betonele menten maakt. Die worden ver sterkt met biologisch materiaal, voornamelijk vlas. Op een perceel aan de Boshoeveweg bij Oud-Vos- semeer wil de ondernemer op proefveldjes gaan experimenteren met de teelt van verschillende soorten om zo te kunnen bepalen welke het meest geschikt is. De initiatiefnemer wil ook agra riërs in de buurt stimuleren om vlas te gaan verbouwen en hen daarin begeleiden. Het is de bedoe ling dat de bestaande boomgaard op het perceel blijft bestaan. De producten die dat oplevert, gaan naar onder meer lokale platte landswinkels. Bij het nieuwe vlasteeltbedrijf komt in de toekomst wellicht ook een kleine minicamping met maximaal 25 standplaatsen. Bij de experimenten met de nieuwe vlas soorten zijn namelijk ook studen ten van de Universiteit van Wage- ningen betrokken. Zij zullen regel matig in Oud-Vossemeer te vin den zijn en hebben dan een slaap- plek nodig. Er komen waarschijn lijk ook mogelijkheden om paard te rijden. Studenten van de Universiteit van Wageningen komen ook naar Oud-Vossemeer De gemeente heeft overigens ge concludeerd dat het nieuwe be drijf niet binnen het bestem mingsplan past. Dat staat alleen volwaardige agrarische bedrijven toe. Dat zou hier niet het geval zijn. Een agrarische adviescommis sie stelt dat er geen sprake is van de (grootschalige) productie van vlas, maar slechts van experimen ten voor het gebruik van vlas in de betonindustrie. B en W zijn bereid het bestem mingsplan daarom aan te passen. Het nieuwe plan heeft ter inzage gelegen en daar zijn geen bezwa ren tegen ingediend. Daarom wordt de gemeenteraad nu voorge steld ermee in te stemmen. Het college benadrukt dat het enkel gaat om het experimenteren met vlas. De productie van het beton vindt ook in de toekomst plaats in Bergen op Zoom. Het onderwerp wordt maandag 30 mei besproken in de vergade ring van de commissie ruimte. Die begint om 19.30 uur. Goes De wens van het CDA om in Goes toeristische rondvaarten op te zet ten, wordt niet vervuld. Voor cam pereigenaren komen er wel iets meer mogelijkheden. Op verzoek van de christen-de mocraten heeft het college onder zoek gedaan naar de mogelijkhe den voor toeristische rondvaarten en het uitbreiden van het aantal camperplaatsen. Volgens het CDA kan Goes daarmee nog aantrekke lijker worden voor toeristen. Met Omnium, waar de stads- camping bij zit, is afgesproken dat de mogelijkheden voor campers worden verruimd. Die kunnen er voortaan ook in de koudere maan den staan. „Maar die toeristische rondvaarten gaan er voorlopig niet komen", stelt wethouder Loes Meeuwisse. „Er zijn wel een paar rederijen die interesse heb ben, maar alleen als we als ge meente subsidie verstrekken. En daar hebben we op dit moment geen geld voor. De rondvaarten, die plaats zou den moeten vinden in de stadsha- ven, het kanaal en het Goese Meer stuitten overigens ook op verzet. Inwoners van de wijk Het Goese Meer hebben de gemeente een brief gestuurd waarin ze schrijven dat ze niet zitten te wachten op rondvaarten achter hun huizen. GOES Goes houdt de bedie ning van de sluis bij het Goese Sas, de twee bruggen over het kanaal en die bij de Stadshaven in eigen beheer. Volgens wethouder Loes Meeuwisse is onderzocht of de bediening, net als voor veel an dere bruggen en sluizen in Zee land, door Rijkswaterstaat van uit het Topshuis bij Neeltje Jans gedaan zou kunnen wor den. „Maar de investering die we dan moeten doen, verdie nen we nooit terug", stelt ze. „Er zou onder meer een glasve zelkabel naar Neeltje Jans moe ten worden aangelegd." Investeren in de sluis moet Goes overigens wel. De techni sche installatie dateert al uit de jaren tachtig en is hard aan ver vanging toe. „Het is eigenlijk al heel bijzonder dat hij zo lang is meegegaan", stelt de wethou der. „Dat heeft onder meer te maken met goed onderhoud." De kosten houdt de gemeen te nog even geheim, maar het gaat om een fors bedrag. IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD MOOI THOLEN FRANSE WEEK IN KAPELLE maandag 23 mei 2016 Als het aan burgemeester en wethouders van Tholen ligt, wor den in het buitengebied van Oud-Vossemeer over een tijdje nieuwe soorten vlas ontwikkeld, die gebruikt kunnen worden in de betonindustrie. Rob Paardekam Oud-Vossemeer Rob Paardekam KAPELLE Een stoet met tanks en andere militaire voertuigen trok zaterdag door Kapelle. Het vormde onderdeel van de Franse Slag mars, een wandeltocht met verschillende afstanden in en rond Ka pelle. De legervoertuigen reden achter de Kapelse kinderen (foto) aan, die een tocht van een paar kilometer door het dorp maakten. Ook showkorps Jonge Kracht was van de partij. Kapelle stond de hele week in het teken van Frankrijk. Rondom de Franse herden king, die afgelopen donderdag al plaatsvond, vinden sinds een paar jaar allerlei activiteiten plaats onder de naam Toujours Kapelle. Bur gemeester Anton Stapelkamp, de grote animator van het geheel, roemde alle vrijwilligers die zich hebben ingezet, johan van der heijden KAPELLE Alzheimercafé 'Rechtspositie en dementie' is van avond het thema van het Alzheimer café Geheugen steun, dat plaats vindt vanaf 19.00 uur in De Vroone in Kapelle. Bij demen tie worden patiën ten kwetsbaar in het regelen en regis seren van hun per soonlijk leven. Dit brengt risico's en onzekerheden met zich mee. Naast de persoonlijke emotio nele steun in dit proces is er een za kelijke en juridische kant die steun en be scherming biedt. Le venstestament, bewindvoering, men torschap en curate le worden uitgelegd. De toegang is gra tis. Vooraf aanmel den is niet nodig. GOES Lezing over expressionistische schilderkunst Het Historisch Mu seum de Bevelan- den houdt van avond in samenwer king met drs. Birgit- te Mommers een lezing over expres sionistische schil derkunst. De lezing is in het auditorium van het museum, Singelstraat 13 te Goes. Toegang kost 10 eu ro inclusief con sumptie, aanmelden via secretariaat@ hmdb.nl SINT-ANNALAND Open dag op ter rein Annahof Belangstellenden kunnen op zaterdag 4 juni, tijdens de dag van de bouw, een kijkje nemen bij de bouw van woon zorgcomplex Anna hof in Sint-Anna- iand. Dat kan tus sen 10.00 en 16.00 uur. Eén van de twee liften is al in ge bruik. THOLEN Tholen liet zich zaterdagmiddag van z'n mooiste kant zien tijdens het evenement Mooi Tholen. Tijdens diver se modeshows op de Botermarkt kwamen de fraaiste crea ties voorbij. De binnenstad stond zaterdag helemaal in het teken van beauty en lifestyle. Mooi Tholen was een evene ment van de stichting Tholen 650 jaar. Die had afgelopen weekend nog een aardig nieuwtje. De bekende zanger Lee Towers is gestrikt voor het de artiestenavond, waarmee het feestjaar in december wordt afgesloten, foto leo adriaansen BIEZELINGE Basischool de Lin- ge, Noordstraat 5, 18.00 uur-Start avondvierdaagse GOES Stadskantoor, M.A. de Ruijterlaan 2, 09.00-12.30 uur- Expositie Willemien Evers; Erasmus- park, 09.30-11.30 uur-Digitaal Café voor alle computer- vragen; vanaf 13.00 uur - Activiteiten voor senioren, waar onder handwerken, bridge, tafeltennis en schilderen; Histo risch Museum de Bevelanden, Singel straat 13,13.00 uur - Workshop Zeeuw se Knop weven; 19.30-21.30 uur-Le zing Brigitte Mom mers over expres sionistische schil derkunst HANSWEERT Dorpshuis Kaj Munk, Schoolstraat 5,13.00-17.00 uur- Kaarten en Biljarten voor senioren HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur- Gratis sporten on der professionele begeleiding in de Be- weegtuin, de trai ning bestaat uit kracht, souplesse, coördinatie en uit houdingsvermogen KORTGENE Dorpshuis de Pomp- weie, Bernhardst- raat 2A, 18.30 uur- Start Avondvier daagse KRABBENDIJKE Dorpshuis de Mei boom, Kerkpolder 30,14.00-16.00 uur - Sjoelen en Biljar ten voor senioren NIEUWDORP Kantine voetbalver eniging, Prinses Mar grietstraat 54, 18.00 uur-Start avondvierdaagse RILLAND Basisschool De Hori zon, Cromvlietstraat 9,18.30 uur-Start avondvierdaagse WAARDE Dorpshuis Meer waarde, Maurits- straat 4,19.00 uur- Start Avondvier daagse WOLPHAARTS- DIJK De Griffioen, Oost- kerkestraat 24, 18.30 uur-Start Avondvierdaagse YERSEKE Trefpunt, Moerplein 12d, 13.00-17.00 uur - Sjoelen en Biljar ten voor senioren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65