Regenval zorgt voor langer tennisseizoen u Zeeveld wacht nog even met stap naar Z1 18 Vader vijfde in wereldbeker Albstadt, Terpstra stelt teleur Ik ben tevreden. Formidable deed weer enorm zijn best Voor de hoogst spelende Zeeuw se tennisploegen viel het week end letterlijk in het water. Zowel de vrouwen van De Schelde, de mannen van Kapelle als het ge mengde team van MLTC moeten op t2 juni, na de reguliere compe titie, hun gestaakte wedstrijden van dit weekeinde uitspelen. Door de vele regenval kwamen zij gisteren amper aan tennissen toe. Het lukte de Vlissingse vrouwen vijf van de zes partijen af te wer ken, voordat de banen onspeel- baar werden verklaard. Veel lever de dat De Schelde echter niet op. Slechts één partij werd er gewon nen. „Wij hadden zoiets van: jullie mogen dat laatste puntje wel heb ben", vertelde captain Esther Ven drik nadat bekend was geworden dat de laatste partij niet meer ge speeld ging worden. „Marjolein Meulenberg en ik moesten alleen onze dubbel nog, verder was al les klaar. Maar zij willen per se in halen. Voor Leeuwenbergh kan die ene partij nog van belang zijn in de strijd om de tweede plaats. Dat geeft ze mogelijk een betere uitgangspositie bij de loting voor de play-offs om het landskam pioenschap." Voor de mannen van Kapelle staat op 12 juni wederom een reis je naar Rosmalen op het program ma. Ook in Brabant kwam de re gen met bakken uit de hemel. Wij hadden zoiets van: jullie mogen dat laatste puntje wel hebben. Aanvankelijk dacht aanvoerder Menno Kole nog dat het wel los zou lopen. „Toen we begonnen was het droog en zag het er pri ma uit", legde hij uit. Maar later werden de banen echt onbespeel baar. Ondanks de 2-t-achterstand ke ren de Kapellenaren niet voor niets terug naar Rosmalen. Daan Maasdam stond met 3-0 voor in de derde set op het moment van staken. Een overwinning zit er dus nog altijd in voor Kole en zijn manschappen. Gemengd. Derde klasse. Vierhoe- ven-MLTC 2-2 (gest.): Ook MLTC moet nog een keer naar Brabant en ook de Middelburgers hebben zeker nog kans op de overwin ning. In Roosendaal kon er bij een 2-2-tussenstand niet verder getennist worden. Robin van der Heijden had voor een puntje gezorgd door zijn enkelpartij te winnen en bij de vrouwen deed Finn Joziasse hetzelfde. Brais Vilas en Puk Nou- wen gingen onderuit. Mountainbiker Milan Vader is gistermorgen tijdens de wereld bekerwedstrijd in het Duitse Albstadt vijfde geworden bij de beloftes. De twintigjarige Mid delburger, die twee weken gele den zesde werd tijdens het EK in Zweden, gaf na ruim vijf kwartier koers 2.44 minuten toe op de Nieuw-Zeelandse winnaar. Hij staat nu vierde in de wereldbekerstand. Anne Terpstra eindigde later op de dag bij de vrouwen als 29ste. De uit Zierikzee afkomstige rijd ster kan daardoor deelname aan de Olympische Spelen wel ver geten. Met een plaats in de top twaalf had ze zicht gehouden op Rio. Minnaard eindigt ronde in top 10 Poleij en Schoe tweede in België DOUW NEDERLANDS KAMPIOEN Dressuuramazone Maaike Zeeveld uit Ellewoutsdijk liep zaterdag in Nieuw- en Sint Joosland met de schimmelhengst Formidable in de klasse M2 naar twee afgetekende overwinningen. Ze stuurde het zeer krachtig bewegende paard naar respectievelijk 70,00 en 67,50 pro cent. „Ik ben tevreden. Formidable deed weer enorm zijn best", vertelde Zee veld. „Buiten enkele kleine haperin- getjes liep hij super. Formidable is een goedgekeurde hengst en we zit ten midden in het dekseizoen. Thuis op station Het Kruissewegje merk je dat. Hij is dan wat drukker. Maar in de wedstrijd stond hij er en bleef goed bij de les. Er waren momenten dat ik hem los kon laten en hij bleef gaan. Formidable maakt ook veel pro gressie. Dit is pas onze tweede wed strijd in de M2 en we hebben al tien winstpunten. Dat is genoeg om over te stappen naar het Zi. Maar daar wacht ik nog even mee. De oefenin gen zitten er bij Formidable al aardig in. Maar ik ben een perfectionist. Al les moet kloppen voor ik op wed strijd ga." De tweede plaatsen werden op geëist door Martin de Kroo uit Nieuw- en Sint Joosland met de mer rie De Kroo's Catrichta (64,16 pro cent) en de Spanjaard Luis Closas Pe rez met de ruin Ellington (62,83 pro cent). Wilma Salm en Josephine Alders wisselden een dag later in de klasse L2 stuivertje. In de warmloopronde stuurde de Goese Salm de ruin Goog le van 't Heerenhof met een straat lengte voorsprong naar de zege (67,00 procent). In de herkansing liep de Middelburgse Alders met haar vosmerrie Carmen Pieternella met 64,33 procent naar de zege. Springtour Zeeland Marlou Hamelink was zaterdag in de Springtour Zeeland in Nisse met de ruin Zidane de beste in de klasse M. Acht combinaties waagden zich daar in aan de barrage. Met een foutloze rit in 32,51 secon den zette Carolein van de Plasse uit Wemeldinge met de vosmerrie Delta Mossel Flora de L'impermeable druk op de ketel. De uit Nisse afkomstige Kim Huige stuurde de merrie Fiene een fractie sneller rond (32,24) en leek zich daarmee te verzekeren van de overwinning. Maar Marlou Hame link had het laatste woord. In een bloedstollende rit vloog de amazone uit Heinkenszand op de rug van Zida ne in 30,66 naar de zege. Ook in de klasse ZZ zat het Kim Huige niet mee. Met een foutloze bar- ragerit in 31,68 seconden mocht zij met de merrie Dame de Cour tot de laatste sprong de hoop op de zege koesteren. Met een rit in 30,54 verwe zen Pieter-Jan de Visser (Hoogerhei- de) en de ruin Foaday Huige haar op de valreep alsnog naar de tweede plaats. maandag 23 mei 2016 Marjolein Meulenberg moet 12 juni nog een keer in actie komen. Haar dubbelpartij, samen met Es ther Vendrik, kon door de regen niet gespeeld worden, foto lex de meester Daniel Vervelde Vlissingen Vrouwen. Eredivisie. De Schel- de-Leeuwenbergh 1-4 (gest.): Mannen. Hoofdklasse. Bastion Baselaar-Kapelle 2-1 (gest.): Esther Vendrik, De Schelde ALBSTADT SARPSBORG Wielrenner Marco Minnaard (27) heeft zich gisteren op de slotdag van de Ronde van Noorwegen ge handhaafd in de top 10. In de etappe van Drobak naar Sarps- borg eindigde de Wanty-coureur uit Wemeldinge als elfde, op acht seconden van winnaar Edvald Boasson Hagen. In het algemeen klassement vond hij zich na vijf dagen terug op de zevende plaats. De marge met eindwin naar Pieter Weening was 62 tel len. Yersekenaar Antwan Tolhoek werd 78ste overall. Hij verrichtte de laatste dagen veel werk voor Pieter Weening, zijn ploeggenoot bij Team Roompot. OUTRIJVE/MOERBEKE Wielrenner Arjan Poleij uit Kruinin- gen is zaterdag tweede gewor den tijdens een nieuwelingen- koers in het Belgische Outrijve. Na ruim 71 kilometer werd de vijf tienjarige Bevelander in de eindsprint geklopt. Ook mountainbikester Aimee Schoe (18) uit Vrouwenpolder moest genoegen nemen met een tweede plaats. De Walcherse was bij een wedstrijd voor de Flanderscup als snelste weg, waarna ze gezelschap kreeg van twee Belgische rijdsters. Toen één van hen ten val kwam, had Schoe nog één concurrente over. In de eindsprint verloor ze vervolgens. STEENBERGEN Atleet Wim Douw uit Oud-Vossemeer is giste ren in Steenbergen Nederlands kampioen ultraloop geworden. In de 24 Uur van Steenbergen liep hij liefst 215,188 kilometer. Hij haalde in de wedstrijd die op zaterdag al begon een gemid delde van 9 kilometer per uur. De nummer twee liep 15 kilome ter minder, foto leo adriaansen Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland/Nisse Maaike Zeeveld, dressuuramazone

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 62