'Prijs geeft mooi seizoen glans' Tjoba speelt beslissingsduel weer Zeeuw op podium 17 Beschouwing De Arnemuidse korfbalploeg is op het veld gepromoveerd naar het hoogste niveau van Nederland. Daarmee lijkt de koek nog niet op. OP Arnemuiden heeft aan het ein de van een lang en enerverend seizoen toch een prijs te pakken. De korfbalploeg van trainer Arco Goedkoop ver sloeg zaterdag Tweemaal Zes met 15-17, greep de titel in de hoofd klasse B en promoveerde naar de ereklasse. Het is weer een mijl paal in de clubgeschiedenis. Voor TOP waren het negen prachtige maanden. De debutant in de hoofdklasse - zowel in de zaal als op het veld - liet een on uitwisbare indruk achter. Het team met relatief veel jonge spe lers stuntte bijna week na week. Vooral in eigen huis deden de rood-witten van zich spreken; met soms oogstrelend en flitsend korfbal stuurden ze geroutineer de ploegen als Avanti, Deetos- Snel, KVS en KCC puntloos de A58 weer op. In de zaal bleef de ultieme belo ning uit. Nadat het op lijfsbe houd mikkende TOP verrassend bovenaan eindigde, de play-offs haalde en liefst twee kansen kreeg op promotie naar de Korf bal League, kwam het team net tekort. DSC en AW.DTV versper den de weg naar het walhalla. Het was in TOP te prijzen dat het ondanks het vele blessureleed nooit opgaf. Nu, op het veld, is het de ploeg wél gelukt om de sprong naar het hoogste niveau van Nederland te maken. Na de zomer treedt de Ar nemuidse formatie aan tegen top clubs als PKC, TOP Sassenheim en Fortuna. Grote kans dat de Walcherse korfballers de krach ten zullen gaan meten met inter nationals. Anita de Ridder en Jeanine Marijs kregen de laatste jaren al aanbiedingen van top clubs, maar steeds zeiden ze dat ze met de eigen vereniging naar de top van Nederland wilden. Die wens gaat nu in vervulling. Natüürlijk heeft de ereklasse minder om het lijf dan de Korf bal League. Alles in het topkorf bal is gericht op het presteren in de zaal. De veldcompetitie hangt er een beetje bij. Maar voor TOP Arnemuiden is het wel degelijk een mooi podium. Wie had vijf tien jaar geleden, toen er een soort topsportplan werd opge steld in Arnemuiden, gedacht dat het zover zou komen? Toen speel de het eerste team nog in de tweede klasse. TOP liep in de hoofdklasse op z'n tenen. Sommige spelers voel den zich als een vis in het water, maar anderen hielden het hoofd maar net boven water. De Arne- muidenaars wekten wel de illu sie dat er in de komende jaren nóg meer uit te persen valt. De technische mensen, Arco Goed koop, Arie Schroevers en Leon Kloet, weten ook wel waar ze de extraatjes nog moeten zoeken. Lukt het om - wie weet met meer nieuwelingen dan alleen Dylan Gillissen - een tandje bij te schakelen, dan is een langer verblijf in de ereklasse zelfs moge lijk. Te meer omdat de topclubs het veld niet zo serieus nemen en wel eens steekjes laten vallen. De ereklasse kan dan een springplank worden. TOP rijpt op het veld en maakt later ook in de zaal de stap omhoog. Zo ging het eerder ook al met de Arne- muidenaars: in 2010 promoveer den ze al op het veld naar de over gangsklasse, in de zaal werd dat niveau vervolgens in 2012 bereikt. Voorlopig zijn ze bij TOP nog niet verzadigd en blijven de spe lers en trainers dromen. En de ve le volgers dromen met hen mee. zonder veldtitel was het seizoen voor TOP Arne muiden geslaagd ge weest, zei trainer Arco Goedkoop zaterdag na het kampioensduel bij Tweemaal Zes. „Maar als je zó dicht bij een prijs bent, wil je als sporter ook die beker. Dit kampioenschap geeft ons mooie jaar extra glans." In het Utrechtse dorp Maartensdijk kwam TOP nauwelijks in de problemen, maar het verschil was voortdu rend klein. Bij rust stond het 8-10. Goed koop: „We zaten de hele tijd aan de goede kant van de score. Onze ver dediging stond ook pri ma." Peter van Belzen be nutte in de slotminuut een strafworp en schoot daarmee de Arnemuide- naars in veilige haven: 15-17. „De druk is eindelijk van de ketel", zei Goed koop. „Dat is een heer lijk gevoel." TOP Arnemuiden is nu de derde Zeeuwse club die op het hoogste niveau zal uitkomen. Swift (2x) en Fortis de den het eerder. Hoewel Tjoba zaterdag een punt pakte tegen koploper GKV, hielp het de ploeg niet. De korfballers uit 's-Heer Hendrikskinderen had den moeten winnen om in de race te blijven voor de veilige zesde plaats in de overgangsklasse. Nu eindigt het team van trainer Dirk Sercu als zevende en volgt er - net als in de zaal - een beslissingswed strijd tegen een andere nummer zeven. Swift weet zich als num mer zes wél veilig. Tjoba-GKV 15-15: „We hadden kunnen en misschien wel moeten winnen", zei coach Dirk Sercu. Door een goede eerste helft (11-8) maakte Tjoba aanspraak op de ze ge, maar na rust speelden de zenu wen de ploeg uit 's-Heer Hendrik skinderen parten. De kansen op de 26-14 waren legio, maar in plaats daarvan maakte GKV vier minu ten voor tijd de gelijkmaker. Scores Tjoba: Dennis Broerse 8, Robin Harinck 4, Demi Mondeel, An ouk Braam en Manon Braam 1. Sporting Trigon-Swïft 17-16: 'Sneu' noemde coach Dennis Plant- inga de nipte nederlaag die zijn ploeg leed in Leiden. „We blijken over zeventig minuten niet stabiel genoeg", luidde de analyse, want in de tweede helft was het Middel burgse team te wispelturig. Scores Swift: Gijs Gillissen 5, Dylan Gillissen en Joren Gillissen 3, Mirel- la Pouwer 2, Vera Kuijper, Aisja Zuidweg en Koen Maljaars 1. Fortis-Korbatjo 26-17: Na rust (9-8) vond een verjongd Fortis de ontspanning, waardoor het rende ment omhoog schoot. De regie lag volledig bij de Souburgers, die opti maal gebruik maakten van de toe slaande vermoeidheid bij Kor- batjo. „Een lekkere afsluiter voor het thuispubliek", vond coach Chaim Koole. Ondo wat het al heel lang doet: winnen. Vooral na rust (14-8) was het hoge rendement van de Mid delburgers RWA te machtig. Scores Ondo: Ronald Wisse 12, Thomas Mesu 5, Nikie Geervliet en Jeroen Mesu 3, Hanne Hollemans KVK-Triade 15-18: Voordat KVK wakker was, stond Triade al met 1-6 voor. In het kwartier na rust le ken de Kapellenaren orde op za ken te stellen, maar net zo snel ont glipte hen de controle weer. Van 14-ro werd het 24-27, waardoor de gradatie naar de derde klasse een feit was. 3, Saskia Nieuwdorp, Nicole Bostel aar en Yvonne Joziasse 1. Stormvogels-DS014-20: Een ver jongd Stormvogels kon DSO niet van het kampioenschap afhouden. Tot de rust (7-7) hield de thuis ploeg stand, maar daarna moest er op onervarenheid gelost worden. Scores Stormvogels: Jonathan Koets 6, Vera Geschiere en Angela Matthijsse 2, Kristof Peene, Lauren Peene, Niek Peene, Arjen Schoe 1. Seolto-Blauw Wit 15-11: Na rust (8-8) waren de Vlissingers baas op eigen veld. Bij Blauw Wit ontbrak de drive om de tweede plaats in de ze derde klasse te bevechten. Scores Seolto: Mayella Kuizinga, Mariëlle Francke en Pepijn Koppe- jan 3, Rowena de Pagter en Remi van de Broek 2, Lieven Middelhoek en Maurice Brul 1. Scores Blauw Wit: Bastiaan Rijk 4, Ivo Flipse 3, Scifo Minnaard 2, Kir- sten Verschuure en Evy Meeusen 1. Togo-Atlas 8-11: Togo-coach Sjaak Joziasse zocht bedekte termen om de wanprestatie van zijn ploeg te verwoorden: „Dit was écht slecht." Atlas kende een iets grotere wil om te winnen en deed dat dus ook. renners over verschillende kas seienstroken trokken, bleef het deelnemersveld lang gesloten. In de drie plaatselijke rondes konden uiteindelijk de Noor Ludvik Hol- stad, ploeggenoot van Mobach bij APT SPIE-Douterloigne, en de Amerikaan Evan Clouse een voor sprong opbouwen. De Zwitserse selectie, met geletruidrager Stefan Bissegger, controleerde echter de wedstrijd. In de voorlaatste ronde zat daardoor alles weer op een zak doek. Het draaide uit op een mas sasprint in de straten van Sluiskil. In die eindsprint pakte de Italiaan Davide Ferrari de zege. Mobach sprintte naar de vijfde plaats. De weergoden waren de ren de gele leiderstrui. De Zwitserse klassementsleider Stefan Bisseg ger was namelijk door materiaal- pech op achterstand geraakt. Hij keerde echter tijdig terug en stel de vervolgens orde op zaken. In Velzeke sprintte uiteindelijk een flink uitgedund peloton om de ze ge- In die eindsprint verhinderde Bissegger wederom een Zeeuws ritsucces. Mobach finishte als tweede, maar verzekerde zich daar door wel van een tweede plaats in het algemeen klassement. Alsof dat nog niet genoeg was, schreef hij ook nog eens het kasseienklas sement en het combinatieklasse ment op zijn naam. ners in de slotetappe van gisteren niet gunstig gezind. Voor de start kwam de regen met bakken uit de hemel, maar de deelnemers lieten zich niet uit het veld slaan. Materiaalpech Door het gladde wegdek gingen verschillende renners al vroeg in de wedstrijd onderuit. Robin Blummel (TWC Pijnenburg) pro beerde te profiteren van de chaos, maar hij kreeg weinig ruimte. Pas in de slotronde ontstond de eerste serieuze vlucht met Gerco Pastoor (WSV Emmen), Vincent Hoppe- zak (RWC Ahoy) en Willem Bok (TWC Pijnenburg). Laatstgenoem de reed zelfs lange tijd virtueel in maandag 23 mei 2016 TOP dromen Roeland van Vliet Arnemuiden MAARTENSDIJK Ook Scores TOP: Jeanine Ma rijs 5, Peter van Belzen en Petra van Belzen 3, Corné Bezemer, Emmelie Bouwens en Jurgen Jan- se 2. JaapJan Ritsema Vlissingen Scores Fortis: Rens van den Driest 7, Mathijs de Vries 6, Juul van de Linde 4, Remco Crucq 3, Kim Baas en Jesse Schrik 2, Anita Wielema- ker en Maurice van de Have 1. Ondo-RWA 29-14: Met een ongrijp bare Ronald Wisse deed kampioen 2, Linda Burger, Joyce van Eennen- naam, Dennis Witte en Emiel Hoef- kens 1. Scores KVK: Sander Slabbekoorn 5, Lennard Volkers 4, Koen Volkers Scores Togo: Marcel Viergever en Claudia Machielsen 2, Sharona van Belzen, Marten Postema, Wietse de Munck en Marcel Joziasse 1. Scores Atlas: Tim Dibala 4, Ben van Hese en Thomas Mesu 3, John ny Forrer 1. De Zwitser Stefan Bissegger wint de slotrit. Jarno Mobach (op achtergrond) eindigt verdienstelijk als tweede, foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 61