Met Mobach eindelijk 16 Jury herstelt op tijd fout bij Ronde van Goes Luuk Balkenende hoeft niet tot gaatje te gaan voor zege KAMPIOEN TOP ARNEMUIDEN NAAR EREKLASSE Er was zaterdag even beroering bij de wielerronde van de TMZ in Goes. Op een moment dat zes renners op kop reden, kwam er een reactie van Jacob Wijnstra. Hij naderde tot op acht seconden, maar reed ver volgens lek. Bij deze koers was er echter geen recht op een ron de vergoeding en dus besloot de jury hem verder te laten rij den, wel met inachtneming van een ronde achterstand. Wijnstra sloot aan bij de kop groep en deed de voorsprong verder oplopen. Er kwam daar door gemopper vanuit het pelo ton. Dat was terecht. Reglemen tair gezien had Wijnstra geen kopwerk mogen doen. De jury herstelde de fout en gaf Wijns tra opdracht zich af te laten zak ken. Uiteindelijk bleef de kopgroep van zes renners intact en pakte Niels van Deursen uit Den Haag de winst. Onno Lindhout uit Tholen was als nummer vier de beste Zeeuw. In de S/P-klasse ging de zege naar Julian Grootjans uit Arne- muiden. Atleet Luuk Balkenende, afkom stig uit Goes, hoefde gisteren niet tot het uiterste te gaan om de 9,9 kilometer lange 'Ik wor stel en kom bovenloop' op zijn naam te schrijven. Na de eerste ronde was het al duidelijk dat de zege op de lang ste afstand naar de Goesenaar zou gaan. Laurent Nieuwen- huyze en Peter Balkenende ke ken toen al tegen een flinke ach terstand aan. Hij won uiteinde lijk in 36.56 minuten. Nieuwen- huyze behield de tweede stek in 37.14 en Peter Balkenende Van der Wel en De Looze naar NK maakte het erepodium vol na 38.05. Na zeges in de Orionloop, de Zwaakse Waalloop en de Mei doornloop pakte Annemiek Hannewijk haar vierde overwin ning van dit seizoen, in 48.25 minuten. Opvallend genoeg is de atlete uit Heinkenszand nog maar twintig maanden aan het hardlopen. Rian de Visser had twee mi nuten meer nodig om als twee de te eindigen en Evelien Capel- le was goed voor de derde plaats. Gunst zeventiende in eindklassement De Kok wint met record Golfsurfers naar EK Landstitel Legrand Jarno Mobach is gisteren tweede geworden in het eindklassement van de Spie Internationale Junio ren Driedaagse. Hij finishte in de slotetappe direct achter de Zwit serse eindwinnaar Stefan Bisseg- ger. Verder behaalde de zeven tienjarige renner uit Philippine de eindwinst in zowel het kas seien- als het combinatieklasse ment. Dertig jaar na Niek de Tae- ye was Mobach de tweede Zeeuw op het podium van de Ju nioren Driedaagse. „Ik heb het maximale eruit ge haald", was zijn conclusie. „Ste fan Bissegger is de verdiende eindwinnaar. Natuurlijk is het jammer dat in de slotrit net niet won, maar ik ben erg blij met een tweede eindklassering. Daar naast heb ik twee truien overge houden aan de Junioren Drie daagse. Dat is geweldig." Na de winst van de Fransman Maël Guégan in de openingsrit stond zaterdagochtend de twee de rit van de Junioren Driedaagse op het programma. De renners moesten een tijdrit afleggen rond Axel. Mobach kwam daarin goed voor de dag. De Zeeuws-Vlaming klokte een tijd van 13.05 minu ten. Hij dook liefst 27 seconden onder de beste tijd van dat mo ment. De tijd van Mobach was lang ongenaakbaar, maar uiteindelijk voorkwam de Zwitser Stefan Bis- seger een Zeeuwse ritzege. Hij noteerde als enige deelnemer een tijd onder de 13 minuten en was daardoor zes seconden sneller dan Mobach. Bissegger pakte ook de leiding in het algemeen klassement. Mo bach maakte op zijn beurt even eens een grote sprong voor waarts en stond als derde geklas seerd voor aanvang van de derde etappe. Die rit vond dezelfde avond nog plaats in Sluiskil. Hoewel de maandag 23 mei 2016 GOES WOLPHAARTSDIJK ALKMAAR De Delta Sport-turners Stan de Looze (3e divisie pupil) en Jur van der Wel (2e divisie instap) hebben zich in Alkmaar geplaatst voor de finale van het Neder lands kampioenschap turnen. De Looze behaalde op de zes onder delen een derde plaats (103,75 punten). De Wel werd vierde (104,75). Beide turners plaatsen zich ook voor drie toestelfinales (vloer, sprong en brug). Chris Leenheer (1e divisie instap) werd negentiende en mist de eind strijd. De finales zijn op 11 en 12 juni in Alphen aan den Rijn. ARRAS Wielrenner Davy Gunst is giste ren na de driedaagse rittenkoers Parijs-Arras Tour zeventiende ge worden. De 21-jarige Yerseke- naar, die in dienst van het Rabo bank Development Team rijdt, zat alle dagen voorin. In de eer ste rit werd hij tiende, een dag la ter kwam hij als 31ste over de meet en gisteren kwam de Beve lander als zestiende aan. Met die goede klasseringen werd Gunst zeventiende, met 25 se conden achterstand op de Li touwse eindwinnaar Aidis Kruo- pis. STAMPERSGAT Atlete Marianne de Kok uit Lewedorp heeft zaterdag de Cheltenhamrun in Stampersgat op haar naam geschreven. Ze legde de vijf kilo meter af in 18.28 mi nuten, een Zeeuws record bij de vrou wen 35 en 40. Natalie Sinke uit Vlissingen won een ladiesrun in het Zuid- Hollandse Oostland. Haar tijd over vijf kilo meter was 21.17 minu ten. MIDDELBURG Fabian Salawanej (17) en Richelle Sala wanej (15) zijn gese lecteerd voor het EK golfsurfen voor junio ren. De broer en zus uit Middelburg mo gen nu in december in Marokko meedoen aan het eindtoernooi. BRUSSEL Rugbyer Laurent Legrand, de oud-spe ler van het Middel burgse Oemoeme- noe, is met Dender- monde landskam pioen van België ge worden. In de finale in Brussel werd zater dag met 28-17 van ASUB Waterloo ge wonnen. Voor Legrand was dit het tweede sei zoen bij Dendermon- de, dat voor het laatst de titel greep in 2012. Job de Feijter Velzeke Na promotie blijft Vreugde in Maartensdijk: aanvoerster Jeanine Marijs valt in de armen bij trainer Arco Goedkoop. FOTO WENDY MARTEIJN Terug in Arnemuiden was het ook feest. De spelers van TOP werden daar door vele clubleden warm onthaald, foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60