Degradatie 's Lands Welvaren een feit 15 NISSAN NACOMPETITIE VEEL KANSEN GEMIST De Middelburgers staan voor een heet avondje in Eindhoven. In eigen huis werd gisteren met 0-1 verloren van RPC. Waar ik me vooral aan ergerde, was zo'n hakje Als een glijpartij van de scheids rechter de meeste handen op el kaar krijgt, weet je al gauw naar wat voor wedstrijd je kijkt. Het kostte Zeelandia Middelburg giste ren 45 minuten om op stoom te komen in het eerste nacompetitie- treffen met het Brabantse RPC. Daarmee was het scenario iden tiek aan dat van vorige week, toen Zeelandia de draad ook pas na één helft spelen oppakte. Met het ver schil dat de Middelburgers er te gen Schijndel - na een t-o-achter- stand - wel in slaagden het net te vinden. Viermaal zelfs. In het duel met RPC bleef de teller op nul steken, tegenover één doel punt voor de bezoekers. Doelman Robin Duim brengt redding, Michael Cabenda kijkt toe. foto lex de meester Voorbeelden van de rommelige eerste helft van de thuisploeg dienden zich als vanzelf aan. Op een glibberige ondergrond sprong menig bal van Middelburgse voet af, kwamen ogenschijnlijk makke lijk te geven passes niet aan en ver liep het communicatief ook niet erg soepel. Alleen een kans van buitenspeler Dennis Kovacevic deed het thuispubliek kortstondig opveren. „Je spreekt nog met ze af: zet ze meteen vast en geef ze het gevoel dat ze hier niks te zoeken heb ben", openbaarde Zeelandia-trai- ner Daan Eikenhout nadien zijn peptalk van voor de wedstrijd. „Dat leek eerder andersom het ge val. Alles ging mis. Waar ik me vooral aan ergerde, was zo'n hakje of een 'no-lookje'. Dat is totaal niet aan de orde in zulke wedstrij den." Volgens aanvoerder Niels Lute- ijn had het zwakke optreden in de eerste helft vooral te maken met vertrouwen. „Als je zoveel verliest als dit jaar, sta je niet altijd even lekker op het veld." De ingevallen Jerfy Booij en Dennis Tukker brachten de Wal- chenaren nieuw elan in de twee de helft. Spits Booij slaagde er keer op keer in de bal voorin vast te houden en linksback Tukker stichtte met aangemeten voorzet ten veelvuldig gevaar voor het Eindhovense doel. Dat resulteerde in een handvol kansen, waarvan de helft zeker in een goal omgezet had mogen worden. Echter: Lute- ijn kon de bal net niet achter RPC-doelman Tom Verhoeven frommelen, Daniël Wissel ver- KARAKTERISTIEK prutste een mogelijkheid door de bal opzij te leggen (terwijl hij be ter voor eigen succes had kunnen gaan) en Kovacevic knalde vanaf acht meter recht in de handen van de keeper. Tien minuten voor tijd werd de Middelburgse goaltu ne alsnog ingezet, maar omdat Lu teijn zijn tegenstander volgens scheidsrechter Souwen omver liep tijdens het inkoppen, was die feestvreugde van korte duur. „We wilden misschien wel te graag die goal maken in de twee de helft", probeerde Booij het uit blijven van een treffer te verkla ren. Eikenhout noemde het mis sen van kansen het euvel van het hele seizoen. „We hebben na rust prima gevoetbald. Het is zonde dat je jezelf niet beloont." La chend: „Dat zeggen we eigenlijk wekelijks tegen elkaar." Zodoende wacht de formatie van Eikenhout donderdag een heet avondje in Eindhoven. Van degradatiepaniek lijkt echter geen sprake bij de hoofdstedelingen. „Hoe vaak zijn ze na rust op onze helft geweest? Precies, dat bedoel ik. Die goede tweede helft nemen we mee." „En het is nog een hele wedstrijd", vulde Luteijn zijn trai ner bij. „Het mag geen probleem zijn om dat recht te trekken." Het Topteam 's Lands Welvaren/Reedijk won en verloor op de slotdag van de degradatiepoule in de eredi visie biljarten van Dibo/The City uit Deventer. Daarmee degradeerde het team naar de eerste divisie. Etikon, het team van Jean Paul de Bruijn, won en verloor ook van leider 't Ottertje. Beide grepen naast de titel, die naar Ai De Veemarkt ging. Voor 's Lands Welvaren eindigde het seizoen met een zure smaak. Er moest te gen de bezoekers twee keer worden gewonnen maar dat lukte niet, waardoor degra datie naar de eerste divisie een feit was. Dat was ook een gevolg van het besluit van de KNBB om de eredivisie vol gend seizoen van tien teams terug te brengen naar acht, waardoor drie teams moeten afdalen. 's Lands Welvaren werd achtste en daardoor slachtof fer van de nieuwe regeling. Teamcaptain Peter de Bree: „Ik ben uiteraard zwaar te leurgesteld. Maar aan de an dere kant: het is sport en dit hoort er dan ook bij. Het zat ons niet mee en soms heb ben we het ook zelf laten lig gen. Vandaag was het voor mij een bezoeking. In mijn eerste partij ging het heel moeizaam. Tijdens mijn tweede partij heb ik veel op mijn stoel gezeten en vol be wondering gekeken naar mijn tegenstander Dave Christiani, die nadat ik van acquit een punt had ge maakt de partij in één beurt (200 punten) uit tikte. Knap hoor." Alleen Ian van Krieken bleef fier overeind op de slotdag, net als eigenlijk het hele seizoen. Had hij in de eerste partij nog de pech Ik ben zeker teleurgesteld. Maar dit is sport, het hoort erbij dat zijn tegenstander Den nis Timmers in de nabeurt gelijkmaakte met een serie van 104, de tweede werd wel gewonnen. Ad Koorevaar kwam ma tig spelend niet verder dan één winstpartij. De Bree: „We gaan volgend jaar in elk geval door. Hoe en met wie is nog niet duidelijk. Wel komt hoofdsponsor Bas Reedijk erbij." In de tweede Grand Prix driebanden van dit ka lenderjaar overleefden Ri chard de Bruijn en Joey de Kok ook de derde kwalifica tieronde. Michael Vink kwam zaterdag twee keer in actie en handhaafde zich in beide ronden, al was het maar nipt. In de gewestelijke kam pioenschappen driebanden Bi wist LBV 3 ongeslagen een plaats op het NK te be halen. De Lewedorpers, on der aanvoering van Joey de Kok, wonnen twee keer met 5-1 en een keer met 4-2. In het libre C2 kwam Hof van Holland uit Tholen een punt tekort voor de ti tel. Twee keer werd er ge wonnen, maar verlies tegen de latere winnaar Concor dia kostte hen de titel. Het Goese ALM 5 werd vierde en laatste. maandag 23 mei 2016 Zeelandia M. is erg slordig Arwin Willemsen Middelburg Daan Eikenhout, trainer Zeelandia Middelburg Zeelandia Middel burg- RPC 0-1 (0-1). 40. Kirubel Solomon Gebre Dingil. Scheidsrechter: R.A.H.J. Souwen. Gele kaart: Make- ko Koroma (Zeelandia Mid delburg). Aantal toeschou wers: 175. Zeelandia Middelburg: Ro bin Duim, Gennaro Eiken hout, Michael Cabenda, Jar- reau Manuhuwa, Makeko Koroma (46. Dennis Tuk ker), Samet Dogan, Ruben van Winkelhof (46. Jerfy Booij), Yannick van de Woestijne, Niels Luteijn, Daniel Wissel, Dennis Kova cevic. Joop van den Oudenhoven Kwadendamme Peter de Bree

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59