Kevin Spruijt maakt het verschil in de eerste manche Doelman Februari is de grote held Sterk collectief levert Smerdiek de beker op 14 Van der Poel naar Kloetinge Sterk slot van voetbalsters MZC Nieuwe spelers voor Oostkapelle Doelman Jody Februari was giste ren de held van Ajax Cape Town bij de tiende editie van de Esad Os- manovski Memorial Cup. De negen tienjarige sluitpost van de Zuid-Afri kanen stopte in de finale tegen het Braziliaanse Atletico Paranaense maar liefst vier strafschoppen, die na de o-o-stand in de reguliere speel tijd én verlenging moesten worden genomen. De beslissing viel in de zevende beurt. De inzet van Thomas Murillo Magno de Carvalho werd met een schitterende reflex door de Ajax-doelman gekeerd. Dat was vol doende voor de toernooizege. De doelman werd bedolven onder zijn medespelers op de verregende gras mat van het sportpark Baersande. Bij de prijsuitreiking werd het nog eens dunnetjes over gedaan met de doel man als stralend middelpunt. Was het toeval of is het stoppen van penalty's zijn specialiteit? „Het is ook een kwaliteit. Ik heb in de competitie een aantal strafschoppen gestopt. Ik kijk zo lang mogelijk naar de stand van de voet van de straf schopnemer", gaf Februari zijn ge heim prijs. De winnende coach Vla dislav Heric had niet verwacht bin nen een week twee sterk bezette toernooien (tweede pinksterdag won zijn team het Next Generation toernooi in Amsterdam) te winnen. „Dit is een mooie afsluiting van het seizoen. Het waren zeer sterke ploe gen. Het was een tactische finale, waarbij het accent op verdedigen werd gelegd", vond de coach, die nog maar een halfjaar bij Ajax Cape Town zit. „Ik werk wel al twaalf jaar met de jeugd in Zuid-Afrika. In deze groep schuilt zeker talent." Het was geen verrassing dat Para naense en Ajax Cape Town in de fi nale stonden. Het werd een kracht meting tussen spelers die veel snel heid, fysiek en atletisch vermogen in huis hadden. Er werd in een hoog tempo gespeeld, maar echt grote kan sen werden er door beide ploegen niet gecreëerd. Paranaense, waar en kele spelers kans maakten op een profcontract bij het eerste team, kreeg de beste mogelijkheden. Ook in de verlenging waren de Brazilia nen het dichtst bij een treffer. Het was een tactische finale, waarbij het accent op verdedigen werd gelegd Van de eerste zes strafschoppen in de beslissende penaltyreeks werden er door beide ploegen drie gemist. In de zevende beurt schoot Thomas Chideu raak, waarna Februari zich mocht kronen tot de held van het toernooi. Zijn droom? „Ik hoop later voor het echte Ajax te mogen spe len." Ajax Cape Town won in de poule met 2-o van Paranaense. De Zuid-Afrikanen gingen naar de fina le ten koste van Club Brugge. Para naense bereikte in een Braziliaans onderonsje tegen Cruzeiro de eind strijd. De ploegen waren vol lof over de organisatie.,,We willen volgend jaar onze titel verdedigen", verzekerde Heric. Alle deelnemers willen vol gend jaar graag terugkomen naar Breskens. Een beter compliment kon de organisatie niet krijgen. „Het ni veau was hoog, met acht goede ploe gen en uiteindelijk een mooie win naar. Het is de uitdaging om dit suc ces te herhalen of de lat weer iets ho ger te leggen", keek organisator John ny van den Berg alvast vooruit naar de elfde Esad Osmanovski Memorial Cup. Calving Stengs (AZ) was topscorer met vijf doelpunten en ontving de trofee vernoemd naar Fred van Has selt, de grondlegger van het toer nooi. Motorcrosser Kevin Spruijt uit Me- liskerke was zaterdag de sterkste in de klasse MX t/MX 2 viertakten op het Sloehavencircuit in Vlissin- gen-Oost. De coureur leidde tij dens de clubwedstrijd in de eerste manche van start tot finish. In de tweede reeks was Mark Boot de sterkste. In de eerste omloop moest Boot een pitstop maken vanwege een slippende koppeling. Tegen het eind kwam de rijder uit Burgh- Haamstede weer terug de baan op om nog even te testen voor de tweede manche. Ook Casper Ovaa liet zich van zijn sterkste zijde zien. In de eer ste manche toonde de Souburger zich de sterkste van de rest. Alle aanvallen op zijn positie sloeg de routenier af. Vooral in de tweede manche bleef hij in de strijd om de derde plaats fier overeind. Een sterk aandringende Jordan Lee van Maaren uit Vlissingen mocht een aantal keren naast hem te ko men, maar telkens pareerde de 'leermeester' de aanval. Gian Carlo Buis zegevierde in de klasse MX 2 viertakten, voor Van Maaren en Boot. De MX t was een prooi voor Spruijt, gevolgd door Ovaa en Martin Stroo. Bij de MX 2 tweetakten deed Jay- den Hoek er alles aan om te win nen. In beide heats boog hij ech ter het hoofd voor André Voogd uit Ouddorp. Dean Houghton uit Lewedorp werd derde. Bij de veteranen was Thomas Adriaanse de snelste. Erik van der Wekken werd tweede op zijn Hon da uit 1989. Freddie Roelofs legde beslag op de derde positie. Bij de jeugd gingen de overwin ningen in de 65CC naar Troy Ver- burgh (kleine wielen) en Sabine Adriaanse (grote wielen); 85 cc kleine wielen Dylan van Maas- trigt en grote wielen Joris Lampio. De voetbalsters van Smerdiek heb ben zaterdag in Vlijmen de beker veroverd. In de fina le werd met Beerse Boys afgerekend: 5-2. Het zag er zaterdag even somber uit voor Smerdiek. Drie minuten na rust kreeg Tilly Ver- duyn direct rood. Maar door het ster ke collectief en de verandering van de speelwijze liet Smerdiek de score echter alleen maar hoger uitvallen. Dankzij Anne Ha- ge werd het 0-1 en 1-2. Na de rode kaart kreeg Smer diek een strafschop en die verzilverde Griffith Vaissaire. Smerdiek kreeg veel kansen en Ha- ge maakte er 1-4 van met haar derde doelpunt van de wedstrijd. Beerse Boys deed nog wat terug, maar inval ster Joelle Ots be paalde de eind stand op 2-5. „We hebben toch nog een prijs gepakt. Het is een mooie prestatie en volgen de week kunnen wij weer aan de bak in de nacompe- titie tegen Oostka pelle", zei een te vreden coach Ser- vaas Brouwer. maandag 23 mei 2016 KLOETINGE Kloetinge heeft twee nieuwe namen toegevoegd aan de se lectie voor volgend seizoen. De zaterdag-eersteklasser pikt Xander van der Poel op bij Yerseke, terwijl doelman Thom Eversdijk wordt doorge schoven vanuit het tweede elf tal. Tegenover de komst van de nieuwe namen staat het ver trek van Yves Nyemb. De aan valler gaat op zoek naar een andere club. ZIERIKZEE Na de 3-0-nederlaag van vori ge week behaalde MZC'11 in de return van de nacompetitie- wedstrijd tegen Monster een 1-1-gelijkspel. Stella Vogelzang maakt in de laatste minuut ge lijk. De Schouwse ploeg had het lastig met de fysiek sterk ere opponent. „Het was een seizoen met ups-and-downs", zei trainer Adri Franke. „Er staat bijna een heel nieuw team en het was een leerproces. Ik ben blij dat wij het seizoen zo afgelo pen hebben." OOSTKAPELLE De voetbalvereniging Oostka pelle heeft voor komend voet balseizoen twee nieuwe spe lers vastgelegd. Sjoerd Verhulst keert terug op het oude nest. Hij speelde bij JVOZ A1. Verder komt Aikido Dervishi van vv Goes over. Daarvoor speelde hij bij JVOZ en Oostkapelle. Oostkapelle strijdt vanaf vol gende week nog in de nacom- petitie. De Walcherse ploeg strijdt voor lijfsbehoud in de tweede klasse van het zater dagvoetbal. Breskens Beeld uit de finale tussen Atletico Para naense en winnaar Ajax Cape Town, foto CAMILE SCHELSTRAETE Herman Heuvink Vlissingen VLISSINGEN Aector Dooms

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58