GPC moet het ergste vrezen niveau niet tegen Altena 13 Selectie FC Axel is te smal riodetitel en kan door het resul taat tegen Bruse Boys van het toetje op het seizoen, zoals de na- competitie om promotie wordt gezien, een grand dessert maken. „Het verschil met de andere ploegen is dat zij móeten en er voor ons geen druk op zit. Dat komt ons spel ten goede, wij kun nen vrijuit voetballen", legde Van Gorsel uit. Toch hield hij een slag om de arm voor de return van dinsdag. „3-1 is een mooi re sultaat. Maar Bruse Boys is een gevaarlijke ploeg, dat zag je de eerste helft wel." van FC Axel is in de nacompetitie voor promotie naar de eerste klasse van het zaterdag voetbal nagenoeg uitgespeeld. In Giessen gingen de Zeeuws-Vlamin gen met 5-0 zwaar onderuit tegen GRC 14. „De selectie is te smal gebleken. Ik moet spelers opstel len die het niveau niet aankunnen", zei trainer Kees Westerweele na af loop. Het dreigingsniveau in Vlissingen is opgeschaald naar de hoogste ca tegorie. GPC Vlissingen werd in het eerste duel in de nacompeti tie, waarin de ploeg van Karl Ver gouwen het tweedeklasserschap veilig poogt te stellen, door Arne muiden verdiend naar een 3-1-ne- derlaag gespeeld. Daarmee dreigt de derde klasse van het zaterdagvoetbal, maar morgenavond heeft de equipe van Vergouwen nog de kans om de schade te herstellen. „We moeten flink aan de bak. De overwinning van Arnemuiden was verdiend. Wij lieten een heel ander veldspel zien dan de laatste weken", baalde de verliezende trainer na afloop. GPC had weinig in de melk te brokkelen. Na rust kreeg de ploeg via Leonardo Viera Faioli (47ste minuut) en Sven Ronde (57ste mi nuut) twee kansen, maar daarmee was ook alles gezegd. Veel energie Arnemuiden legde van meet af aan heel veel energie in het pro- motie-/degradatieduel en had via Jordy van Koeveringe (inzet op de paal) en een kopbal van Marinus Baas (net over) snel op voor sprong kunnen én moeten ko men. De ploeg had de pech dat ar biter Bart Wattel de bal op de stip legde toen Sven Ronde van dicht bij de bal op de hand van Danny van de Ketterij schoot. Een discu tabel moment, want er was geen beweging van de hand naar de bal. Jesper de Vlieger schoot ver volgens raak. Na ruim een kwar tier schreeuwde ook de thuis ploeg om een strafschop. Wattel woof een buiteling van de doorge broken Van Koeveringe weg. Dat de ploeg uit het vissersdorp bij rust achter stond, kon het ook zichzelf verwijten. Baas kreeg één grote kans en twee minder grote kansen en Van Koeveringe was in de 39ste minuut dicht bij de gelijk maker. Trainer Carlos de Jonge: „Ik heb in de rust gezegd dat we de frustratie niet als brandstof moesten laten fungeren." Na de pauze viel de verdiende 1-1. Jasper Pruijsers ging op inzet door en viavia kwam Van Koe veringe in balbezit. Hij schoot in eerste instantie op de paal, maar kreeg alle tijd van de GPC-defen- sie om alsnog te scoren. Van Koe veringe: „Ik vond de verdediging van GPC niet echt scherp. Ik liep gewoon door en kon simpel sco ren." Cruciaal De 57ste en 58ste minuut waren cruciaal. Ronde miste de kans op de 1-2 en uit de daaropvolgende aanval maakte Arnemuiden de 2-1. Van Koeveringe ging op links door („Ik kreeg de bal gelukkig mee en zocht Marinus Baas") en gaf strak voor. GPC-doelman Max Leijer kon niet meer doen dan de bal zo te toucheren dat die voor Baas' voeten viel. De dertigjarige spits zette zijn ploeg op voor sprong. Daarna bleef Arnemuiden het gevaarlijkst, maar de ploeg hinkte ook op twee gedachten: consolide ren of uitbouwen? In de 94ste mi nuut viel de niet meer verwachte 3-1 toen Leon van Belzen de bal na een inworp over Leijer lobde. De ontlading bij Arnemuiden was groot, de gelatenheid aan GPC-zij- de veelzeggend. KARAKTERISTIEK dat we ze gingen pakken", stelde Biesterbosch. Dat bleek echter niet het geval. Een vrije trap van zo'n 25 meter bracht de bezoekers na 68 minuten uitkomst. Jeffrey Littel be proefde zijn geluk en dat betaalde zich uit. Tien minuten later verzekerde Al tena zich van een riante uitgangs positie voor de return van dinsdag. Julian Geelhoedt nam een afgesla gen bal net buiten het strafschopge bied in één keer op de pantoffel. Met een streep verdween de bal te gendraads van de keeper in het net. Groeneveld: „De tweede bal was te vaak voor Altena. Ook hebben we zelf te weinig gevoetbald. Nor maliter spelen we wel eens een mannetje uit met een individuele actie, maar dat was vandaag nauwe lijks het geval." De Goesenaren zullen morgen beter voor de dag moeten komen als de ploeg het avontuur in de na- competitie nog een vervolg wil ge ven. Promotie is op dit moment ver weg. „De vraag is of het voor deze club reëel is om te promove ren naar de eerste klasse", stelde Groeneveld. „Dan weet je dat het een heel zwaar jaar gaat worden." Toch hoopt Groeneveld zijn trai nerschap bij SSV'65 nog met een paar wedstrijden te verlengen. „Ik wil mijn periode bij SSV goed af sluiten", zei de oefenmeester die volgend seizoen aan het roer staat bij Bruse Boys. „Als we ons niveau halen, is deze ploeg te verslaan." KARAKTERISTIEK maandag 23 mei 2016 Peter van Gorsel (links) is in een luchtduel met Olaf Willemse van Bruse Boys verwikkeld. FOTO LEX DE MEESTER GIESSEN De rol GRC 14-FC Axel 5-0 (1-0). 36. Maar ten Lievaart 1-0, 58. Wilco van Rossem 2-0, 81. en 84. Mi chael van den Oever 3-0 en 4-0, 90. Patrick Smits 5-0. Scheidsrech ter: R. Collé (Leer dam). Aantal toe schouwers: 450. Klaas Verspoor Arnemuiden Arnemuiden-GPC Vlissin gen 3-1 (0-1). 8. Jesper de Vlieger (strafschop) 0-1, 51. Jordy van Koeveringe 1-1, 58. Marinus Baas 2-1, 90.+4 Leon van Belzen 3-1. Scheidsrechter: B. Wattel (Oostkapelle). Gele kaart: Danny van de Ketterij, Jas per Pruijsers, Niels Traas en Marinus Baas (allen Arne muiden). Aantal toeschou wers: 325. SSV'65-Altena 1-3 (0-1). 7. Remon Duijzer 0-1,46. Bas Biesterbosch 1-1,68. Jeffrey Littel 1-2,78. Julian Geelhoedt 1-3. Scheidsrech ter: D. van Dijk (Hendrick Ido Ambacht). Gele kaart: Dennis Weijers (SSV'65). Toeschouwers: 225. SSV: Van Gilst, Kuitems, De Groote (58. Den Hollander), Verschiere, Francke (76. Weijers), Hillebrand (46. Ma- tondo), Sam Biesterbosch, Mattheijer, Bas Biester bosch, Schouten, De Putter. Richard Schouten (rechts) kopt op doel. foto johan van der heijden WERKtl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57