Vlissingen en Rillandia liggen op koers SSV'65 haalt zijn normale Tholense Boys zit op rozen na ruime zege 12 NACOMPETITIE DUEL MET TWEE GEZICHTEN FC Dauwendaele buigt tegen Bruse Boys een TO-achterstand om in 3-1-zege. Dinsdag valt de beslissing in de eerste ronde van nacompetitie. Met nog maar één wedstrijd te gaan is de derde klasse van het za terdagvoetbal voor Vlissingen en Rillandia wel heel dichtbij. Rillan dia won in de nacompetitie met 5-2 van Rimboe, Vlissingen ver sloeg Domburg met 4-1. Lewe- dorpse Boys deed goede zaken en versloeg Halsteren met duidelijke cijfers: r-4. Colijnsplaatse Boys- ZSC'62 bleef 0-0. Domburg-Vlissingen 1-4: De vriendschap tussen Jacques Blijle- vens en Renato Dijkstra werd even aan de kant geschoven. Een verzwakt Domburg probeerde het wel, maar kwam tekort tegen de individuele klasse van sommige spelers bij Vlissingen. Joey dos Santos opende de score en dankzij twee treffers van Morad Bobouh Vlissingen heeft op de juiste positie kwaliteit lopen. Ze mogen het niet meer weggeven werd het 0-2 en 0-3. Het mooiste doelpunt van de dag kwam van Dangelo Martien. Nadat Domburg-goalie Jacco Leij- dekkers een strafschop van Dos Santos had gestopt en hij ook de rebound van Donny Donovan pa reerde, knalde Martien de bal van af afstand in de kruising. Sander Willemse bepaalde de eindstand op 1-4. Voor Blijlevens was het duide lijk. „Vlissingen heeft op de juiste positie kwaliteit lopen. Ze mogen het niet meer weggeven. De re turn zal lastig worden, maar wij gaan er alles aan doen. De wonde ren zijn de wereld nog niet uit." Dijkstra zag zijn ploeg goed spe len. „Het verschil is netjes. Dom burg moet nu komen en dan zien we het volgende week wel." Rimboe-Rillandia 2-5: Op een slecht veld boekte Rillandia een zwaarbevochten, maar terechte ze ge op derdeklasser Rimboe. De thuisploeg kwam nog wel op voor sprong, maar dankzij treffers van Diego van de Heuvel, Stephan de Leeuw, Jan Minnaard en Arjan Koopmans werd het r-4. Na de 2-4 van Dave Paul zette Wannes Kloet met een heerlijk schot de eindstand van 2-5 op het scorebord. „Een mooi resultaat. We scoren opnieuw veel en met deze stand moeten wij het een week doen. Volgende week moe ten wij het meteen afmaken. De grote kracht van zaterdag was dat alle spelers goed geconcentreerd bleven. We hebben een goede uit gangspositie", zei een tevreden Rillandia-trainer Bram Kot. Colijnsplaatse Boys-ZSC'62 0-0: Na een aftastend begin kreeg 'Co- lijn' wat kansjes en loerden de be zoekers vooral op de counter. De aanvallende thuisploeg verdiende de zege, maar het bleef 0-0. Halsteren-Lewedorpse Boys 1-4: In Brabant opende Peter Geense tegen de verhouding in de score. Lewedorpse Boys pikte de draad goed op en ging weer verder met waar het gebleven was, aanvallen. Boris Noest kopte de gelijkmaker binnen en na een mooie actie van Oscar de Kooning rondde Olde Raas af. Raas schoot na rust weer raak en ook Jasper Verdonk pikte zijn doelpuntje mee. Bij de bezoekers waren ze na af loop dan ook tevreden. „Het was een zeer verdiende zege. Met ver zorgd en goed voetbal hebben we een mooi resultaat behaald. Het ziet er zeer goed uit voor ons", zo zei Tom Huijskens na afloop. Al na acht minuten lag de bal er zater dag in tijdens het nacompetitieduel tussen FC Dauwen daele en Bruse Boys. Tom Blom- aard bracht de bezoekers met een kopbal aan de leiding. Maar na rust lukte het de thuisploeg óók binnen datzelfde tijdsbestek te scoren, twee keer zelfs. Via Peter van Gorsel en Davy Ernest stond het in de 53ste minuut 2-r. Die drie snelle treffers stonden eigenlijk symbool voor de gehele wedstrijd. Bruse Boys was de eer ste helft de bovenliggende partij, Dauwendaele speelde na rust be ter. Alleen deden de Middelbur gers dat met wat meer overtui- KARAKTERISTIEK ging dan de ploeg uit Bruinisse, waardoor zij het duel naar zich toe konden trekken (3-1). „Dat wij zo snel de 1-0-achter- stand ombogen, heeft hen denk ik wel een tik gegeven", zei Van Gorsel, die de Middelburgse co meback inluidde met de gelijkma ker kort na rust. „Dat klopt", vond collega-spits Blomaard van Bruse Boys. „Twee snelle tegen- goals doen wel iets met de ploeg, natuurlijk. We konden daarna niets meer terugdoen." Thssen de eerste en tweede helft zat een verschil van dag en nacht. Bruse Boys zette voor rust, met name de eerste twintig mi nuten, flink druk. Dauwendaele had het daar lastig mee, waar door de bezoekers de grootste kansen kregen. „Dat was onze tac tiek. We wisten dat ze goed kun- nen voetballen, dus wilden we hen niet de kans geven dat de doen", aldus Blomaard. Maar na de pauze waren de be zoekers de grip op de Middelbur gers volledig kwijt en kantelde de wedstrijd. „Toen kwamen wij juist meer in ons spel", vond Van Gorsel. „We gingen beter voetbal len en zochten de zijkanten va ker op. Alle drie de doelpunten kwamen ook voort uit aanvallen over de flanken. In de eerste helft speelden we te veel ballen door het midden." En zo lukte het Dauwendaele om Bruse Boys een flinke tik uit te delen. Zo flink, dat handha ving in de eerste klasse een lastig verhaal wordt. „Want we zullen nu minimaal met twee goals ver schil moeten winnen", besefte Blomaard, die vast vooruitblikte op de return van dinsdag. „We hebben maar één helft laten zien wat we kunnen. Tijdens het twee de duel zullen we veel meer moe ten brengen." Bovendien is er weinig herstel- tijd, aangezien er maar enkele da gen tussen het heen- en het te rugduel zitten. „Trainen doen we niet meer. We komen hooguit maandag nog even bijeen om over deze wedstrijd te praten, maar het is aan de technische staf om daarover te beslissen." Voor Dauwendaele daarente gen wordt het seizoen alsmaar mooier. De ploeg bekroonde een sterke tweede seizoenshelft in de tweede klasse met de derde-pe- Tholense Boys haalde uit in het eerste competitieduel met Walche ren. Het werd 5-0. Yerseke ver sloeg onder meer via drie goals van Arjen de Koeijer DHV: 4-2. Yerseke-DHV 4-2: Arjen de Koe ijer was weer belangrijk voor Yer seke. De aanvaller maakte een zui vere hattrick. Hij zette in de zeven de minuut met een kopbal uit een voorzet van Xander van der Poel zijn ploeg op een r-o-voorsprong. Drie minuten later benutte De Koeijer een strafschop. Scheids rechter Joseph Ngoumout deelde drie strafschoppen uit, na evenzo veel handsballen. Leon Hollemans verkleinde uit een strafschop de achterstand tot 2-1. De Koeijer ver zilverde daarna zijn tweede straf schop: 3-1. Hollemans bracht de spanning terug, maar met de 4-2 zorgde Niels Poleij voor rust al voor een ruimere marge. In de tweede helft hielden de teams el kaar in evenwicht. Tholense Boys-Walcheren 5-0: Na een kwartier maakte Niels Hopmans de r-o op aangeven van Dave den Boef. Den Boef zorgde daarna met een fraai schot voor de 2-0. De 3-0 van Mathijs van Stee betekende de genadeklap, waarna Dani Gladdines en Den Boef de eindstand op 5-0 bepaalden. De te rugwedstrijd lijkt dus een formali teit te worden. Goes Na het laatste fluitsignaal slaakte Marco Groeneveld een diepe zucht terwijl hij richting de kleedkamer liep. De oefenmees- ter zag zijn elftal onderuit gaan in de eerste wedstrijd van de na competitie om promotie naar de eerste klasse te realiseren. Eerste klasser Altena was met 1-3 te sterk. De zucht van Groeneveld ver pakte niet alleen zijn frustratie over de einduitslag. Hij was voor al ontevreden over het optreden van zijn manschappen. „We heb ben ons niveau niet gehaald. Waar dat aan lag, weet ik niet. Misschien kwam dat door span ning. Dat is zonde, want van de ze wedstrijden moet je juist ge nieten." In de eerste helft was Altena veruit de betere ploeg. Voortdu rend zochten de bezoekers naar de ruimte achter de verdediging van SSV'65. Al na zeven minuten stond Remon Duijzer oog in oog met doelman Luuk van Gilst. In een poging om niet omspeeld te worden, bracht Van Gilst de aan voerder van Altena ten val in het zestienmetergebied. Duijzer be nutte de strafschop zelf: 0-1. De bezoekers verzuimden in de eerste helft de score op te voe ren. „Ze kaatsten dwars door de verdediging heen", zag aanvaller Bas Biesterbosch. „Het had bij rust al 0-3 kunnen staan. We kre gen het niet dicht achterin. Na dat we overschakelden op 4-3-3 ging dat iets beter." De tweede helft begon de thuisploeg flitsend. Het scenario had iets weg van de Europa Lea gue-finale vorige week tussen Li verpool en Sevilla. Nog geen mi nuut na de pauze zette Biester bosch de 1-1 op het scorebord. De aanvaller bekende dat het om een mislukte voorzet ging. Desalniettemin verdween de bal fraai met buitenkant voet, via de onderkant van de lat, achter de keeper in het doel. Op dat moment was er weer hoop voor SSV'65. „Ik dacht echt maandag 23 mei 2016 Dauwendaele gaat na rust los Robin Hamelink Vlissingen —Jacques Blijlevens, trainer Domburg Daniel Vervelde Middelburg 1 FC Dauwendaele-Bruse Boys 3-1 (0-1). 8. Tom Blom- aard 0-1, 51. Peter van Gorsel 1-1,53. Davy Ernest 2-1, 90. Maarten van Vooren 3-1. Scheidsrechter: A.L. van de Ketterij (Goes). Gele kaart: Mahboeb Rahimi (Dauwen daele), Olaf Willemse en Michel Maaskant (Bruse Boys). Aantal toeschouwers: 200. Dauwendaele: Joshua van Dolder; Jordy Sinay, Jaap de Kroo, Max Dagevos, Levi Tam- boer; Stefan Joosse, Luke Eversdijk (61. Remco van Wel- sum), Mahboeb Rahimi; Maar ten van Vooren, Peter van Gorsel, Davy Ernest (72. Guus Toornstra). Bruse Boys: Mark Giljam; Koen van den Berge, Johan Vroegindeweij, Olaf Willemse, Nathan Olree (55. Erik Duffe- ner); Yarick Dorst, Michel Maaskant, Mats Willemse; Do- menique van den Berge, Tom Blomaard, Ben von Unen (55. Dylan Adelaar). Aector Doorns Vlissingen Len Wolters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 56