Wisselbeker forelvissen gaat naar Limburg 19 Rotary Zierikzee verdient 4000 euro voor Jeugdsportfonds Activiteiten op en rond de fiets om sport mogelijk te maken voor minder bedeelde kinderen in regio. Meer bewegen is goed voor de vitaliteit van de mens In juli wordt hij 74, maar Chris van Eldik uit Zierikzee is nog wel in voor een uitje. Daarom fietst de cliënt van Gors zaterdag mee tijdens de Cycle Challenge van de Rotary club Zierikzee. Hij heeft daarmee bijgedragen aan de opbrengst voor het Jeugdsportfonds: 4000 euro in totaal. Samen met plaatsgenoten en medecliënten Sonja Fokkelman, Erica Kristalijn, Hilly Steenstra, Nelis Krijger, Justin Jeronimus en Edmee Verwest trapt Chris van El dik negen kilometer weg, deels te gen de wind in. Chris is er nuch ter over: „We fietsen mee en dat is goed." Ze doen het onder begelei ding van drie vrijwilligers, waar onder Elza Quist, die vaker activi teiten onderneemt met de cliën ten. Negen kilometer vinden de zeven cliënten ver genoeg. Edmee zucht al bij de gedachte, maar ze heeft er zin in. Er schrijven zich zaterdag 130 deelnemers in voor de onderdelen van het evenement, die zich vrij wel allemaal afspelen op het Ha venplein in Zierikzee. Het gros kiest voor de toertocht van 100 ki lometer, die over Neeltje Jans gaat. Daar is nog een nevenevenement in samenwerking met Rijkswater staat en de GGD Zeeland. „Ons centrale thema is vitali teit", zegt Marcel van den Berg van de Rotary club. „Alles is ge richt op bewegen. We hebben daarom een aantal evenementen aan elkaar geknoopt." Zo is Rijks waterstaat erbij betrokken met de campagne Beleef de Deltaroute. Er zijn drones ingezet om de renners op de kering te filmen en er kun nen handtekeningen worden ver zameld van oud-wielercoryfeeën, waaronder Cees Bal. De GGD pre dikt op Neeltje Jans de Vitale Re volutie. „Dat houdt in dat er meer moet worden bewogen, want dat is goed voor de vitaliteit van de mens", zegt Van den Berg. De or ganisator is niet geheel tevreden met de opbrengst en het aantal deelnemers. Dat had volgens hem beter gekund. Ook aan mensen met een beper king is gedacht met de fietstocht onder begeleiding. Er zijn twee af standen uitgezet: 9 of 18 kilome ter. Toch kiest een club van Gors uit Goes voor een langere afstand, namelijk 50 kilometer. De vijf cliënten doen dat onder begelei ding van Olaf Kok, die verklaart dat ze allemaal vrij veel fietsen. In de 'Beuze', de galerij van de Gasthuiskerk, staat Rotarylid Paul Huges tweedehands fietsen te ver kopen. Zo'n 50 stalen rossen heb ben ze ingezameld. Afhankelijk van hun staat, worden ze aangebo den voor een paar tientjes tot een paar honderd euro. Een aantal fiet sen is zo al van eigenaar verwis seld. Ernaast staat een flinke kluit spinningfietsen opgesteld. Sander Lettinga, ook lid van de Rotary, klimt er 's middags samen met an dere deelnemers op voor een ma rathon. Maar er is zaterdag meer te doen op het Havenplein. Zo geeft BMX-kampioen Patrick Smits demonstraties. Daar begint hij 's morgens al mee, bij de aftrap van de fietstocht. Hij springt, bege leid door opzwepende muziek, met zijn fiets over het rood-witte afzetlint. Een dag eerder hebben 80 leerlingen uit het speciaal on derwijs meegedaan met een fiets- parcours op het Havenplein. Net als zaterdag konden zij meedoen met een behendigheidsparcours voor mountainbikers en ervaren waar de dode hoek van een vracht wagen zit. Dit alles om geld op te halen om minder bedeelde kinde ren op Schouwen te kunnen laten sporten. De wisselbeker zijn Astrid en Peter van Langeraad kwijt. Marcel Cauberg uit Sittard heeft zaterdag namelijk voor het derde jaar op rij het open Zeeuws kampioenschap forellenvissen in hun visvijver in Kerkwerve gewonnen. Dat bete kent dat hij de prijs, een vissen- beeld, mag houden. De Limburger kwam een aantal jaar geleden op uitnodiging van een viscollega naar Zeeland. „Het is eigenlijk als grapje begonnen." Cauberg weet zich sindsdien al tijd in de prijzen te vissen in de fo rellenvijver van de familie Van Langeraad. In zijn eigen provincie vist hij ook, maar daar hebben ze niet zo'n grote visvijver als in Kerkwerve, zegt hij. Cauberg mag nu naar het Nederlands Kam pioenschap dat hij in 2006 al eens op zijn naam schreef. Hans de Visser uit Kamperland droomt zaterdagmiddag ook van een plek op het NK. Hij staat na twee wedstrijden veertiende in het klassement, maar zou bij de eerste vijf moeten eindigen. Het gaat goed, maar een uur voor het einde, willen de vissen niet meer happen. Aan zijn in spanningen ligt het niet. Hij heeft plakkerig deeg met knoflook en glittertjes als aas en gooit keer op keer zijn hengel opnieuw uit, een draai heet dat. „Forellen zijn nieuwsgierig en komen op bewe ging af', verklaart hij. In totaal staan 14 van de in to taal 22 competitiespelers zaterdag voor de derde en laatste ronde in de visvijver van de recreatieboer derij van Van Langeraad. Peter van Langeraad heeft er twintig jaar geleden 50.000 kuub grond voor laten weggraven naar een voorbeeld in Brabant. „Het is meteen ontstressen en dan hoefje nog niet eens iets te vangen." Hij zet zelf de forellen uit, voor het Zeeuws kampioenschap 180 per wedstrijd. Over het algemeen is het regenboogforel en om het verschil te maken, stopt hij er een paar dikkere zalmforellen bij. De deelnemers mogen de gevangen vis houden voor consumptie. „Ei genlijk een verkapte vorm van vis- verkoop", zegt Van Langeraad. maandag 23 mei 2016 'We doen mee aan de Cycle Challenge en dat is goed' De 73-jarige Chris van Eldik stapt op de fiets voor het goede doel. foto dirk jan gjeltema Valeska Nastaly Zierikzee Marcel van den Berg, Rotarian Valeska Nastaly Kerkwerve Deelnemer Hans de Visser gooit uit voor de vangst van een forel in de vijver van Van Langeraad in Kerkwerve. foto dirk jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 52