Breskens mag zijn stem laten horen Artsen knokken om Schouwse patiënt Mm 16 ZEELANI Baas boven baas Niet de minste artiesten stonden gisteravond belangeloos te spelen in Goes. Hoe krijgt Racoon dit voor elkaar? BENEFIETCONCERT RACOON ANC Commentaar Vlaggen hangen halfstok in Breskens. Spandoeken ma ken nog eens extra duide lijk hoe veel bewoners er over den ken: zij willen geen 300 tot 500 vluchtelingen op een terrein langs de Langeweg in Breskens. De informatieavond die de ge meente Sluis afgelopen vrijdag in de vismijn in Breskens voor be langstellenden had belegd, liep uit op een mislukking. Op zich had de gemeente een goede opzet be dacht. In kleine groepjes zouden burgers kunnen spreken met ver tegenwoordigers van de gemeente en van het Centraal Orgaan op vang Asielzoekers (COA). In ande re gemeenten was gebleken dat die benadering kan werken. In kleine groepjes ontstaat de ruimte om rustig vragen te beantwoor den én om bezwaren naar voren te brengen. Maar in Breskens mis lukte deze aanpak, doordat al bij de opening honderden burgers te gelijk zich meldden. Het gevolg was dat het te druk en lawaaiig was om nog rustig en redelijk met elkaar te praten. Bezoekers voel den zich niet gehoord en richtten hun pijlen op de gemeente, die niet goed zou communiceren. Het uitgangspunt is duidelijk: ook de gemeente Sluis zal een rol moeten spelen in de Zeeuwse in spanning om 2500 vluchtelingen een tijdelijk onderkomen te bie den. Als in Breskens een geschikt terrein aanwezig is, mag de ge meente dat beschikbaar stellen. Breskens heeft in het verleden, na dat het dorp op 11 september 1944 werd vernietigd door een bombar dement, zelf ervaren hoe belang rijk medemenselijkheid is als het gaat om de opvang van hen die op de vlucht zijn voor oorlogsgeweld. Daarbij is het echter aan de ge meente om te zorgen voor de juis te communicatie. Ook al kunnen bezwaarmakers niet altijd hun zin krijgen, zij hebben wel te allen tij de het recht gehoord te worden. Het is aan de gemeente om te zorgen voor open communicatie over de opvang van asielzoekers „Het past niet bij de moraal van de beroepsgroep van artsen om re clame te maken voor de eigen praktijk. Daarom is zowel de in houd als het tijdstip van de flyer heel merkwaardig." Zo reageert huisarts Thijs Au- dier in Noordgouwe op een wer vende brief van zijn collega's Backx en Bruijnzeel in Nieuwer- kerk. Apotheekhoudend huisarts Au- dier gaat op 1 oktober met pen sioen. Hij draagt zijn patiënten over aan een maatschap van drie artsen in gezondheidscentrum Borrendamme in Zierikzee en aan de apotheek aldaar. De Nieuwerkerkse collega's van Audier verspreidden vrijdag een brief onder de inwoners van dor pen in de omgeving. Daarin schrij ven ze dat zij op korte afstand een praktijk uitoefenen 'met vier assis tentes en praktijkondersteuners onder andere op gebied van diabe tes en hart- en vaatziekten, Baxter methode, te veel om op te noe men'. „Mocht u besluiten om zich aan te melden bij onze praktijk, en daaraan gekoppeld onze apo theek, dan zullen wij u helpen uw gegevens over te zetten. U bent van harte welkom. Inschrijven per direct is mogelijk", schrijven Backx en Bruijnzeel. Audier meldt zaterdag in een brief dat de 'praktijk Nieuwer- kerk' zonder medeweten of in stemming van hem een flyer heeft gemaakt over zijn praktijk beëindiging. Hij schrijft bewust te hebben gekozen voor een 'geor dende overdracht' aan de 'be trouwbare en goede collega's' van de Zierikzeese maatschap. „Wij hopen nog tot 1 oktober uw huis artsen te zijn en zouden graag in goede harmonie afscheid nemen." ALMANAK Die Bevelandse vrienden mo gen elkaar graag via Whatsapp op de hoogte hou den van de zinnige en onzin nig dingen des levens. Eén van hen, type ICT-er met dik ke leasebak, mag graag op scheppen over gedane investe ringen. Zo meldde hij on langs: 'ff tv op het werk be steld, 89 inch'. Een van de an dere vrienden, werkzaam bij de marine, besloot hem eens een koekje van eigen deeg te geven: 'vanochtend printplaat je voor raketafweersysteem besteld, 285.000 euro. Nu jij weer!' 112 NIEUWS Inbrekers stelen geld uit C&A Middelburg Mishandeling met sigaret Man gewond bij val van dak Aanhoudingen na vernieling Goes PEER uit Middelburg, Rowwen Hèze uit America, Di-rect uit Den Haag, Typhoon uit Zwolle. Vier bands die gisteren de moei te namen om belangeloos in Goes op te treden op het, inmid dels al weer derde benefietfesti val Racoon and Friends for Jay- den. De Limburgers verzetten er zelfs hun eigen fanclub dag voor. Terwijl Rowwen Hèze het in re genponcho's publiek laat meezin gen, leggen zanger Bart van der Weide en gitarist Dennis Huige uit hoe Racoon het ook nu weer voor elkaar wist krijgen. „Je leert elkaar kennen in het circuit", legt Van der Weide uit. „Bijvoorbeeld tijdens het meer daagse Vrienden voor Amstel Li ve leer je met wie je een klik hebt. En wie niet. Dat is heel be langrijk en je moet ook bereid zijn tot een wederdienst." Huige noemt Typhoon als voorbeeld. „Hij vroeg ons voor een benefiet voor vluchtelingen in Zwolle. Dan wil hij best voor ons festival naar Goes komen." „Een beetje handjeklap, met een biertje erbij", lacht Van der Weide. „Dan gaat het: Proost! We zullen voor jullie ook wat doen. Return the favor." Beloftes zijn snel gemaakt, maar een benefietconcert vergt maanden van voorbereiding. Het is aan het management van de bands om de agenda's in elkaar te schuiven. Huige: „Er komen heel veel verzoeken voor bene fietconcerten binnen. We zou den er 365 dagen per jaar mee be zig kunnen zijn. We moeten dus heel selectief zijn." Stichting Jay- den mag al vijf jaar rekenen op bijdragen van Racoon. Zo'n röo.ooo euro kwam via de band in het laatje. Daar komt de op brengst van gisteren bij. Van der Weide: „Op naar de 2 ton." maandag 23 mei 2016 SI Ton van den Nouweland Noordgouwe Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG Een inbreker of inbrekers heb ben zaterdagmiddag geld ge stolen uit een winkel van C&A in de Lange Delft in Middel burg. Een beveiligingsbedrijf scha kelde de politie in, nadat een alarm in de winkel was afge gaan. De agenten ontdekten sporen van inbraak, waarna bleek dat een onbekend geld bedrag was gestolen. De poli tie verzoekt eventuele getui gen die zaterdag tussen 17.30 en 18.00 uur in de buurt van de C&A zijn geweest, zich te melden via 0900-8844. ZIERIKZEE Een 47-jarige man uit Zierik zee is zaterdagmiddag aange houden nadat hij een buurtbe woner in de Bagijnestraat zou hebben mishandeld. Het slachtoffer heeft aangifte ge daan van het feit dat de 47-ja- rige man bij hem een branden de sigaret in het gezicht had geduwd. De verdachte is aan gehouden en overgebracht naar een politiecel in Toren- tijd. De politie heeft naast de aangifte ook nog getuigenver klaringen opgenomen. ZUIDZANDE Een 65-jarige man uit Zuidzan- de is zaterdagmiddag rond 13.30 uur door het dak van zijn garage gevallen. Hij pro beerde dakplaten op te van gen, toen hij een misstap maakte. De man liep een flinke hoofd wond op bij zijn val. Voor de zekerheid kwamen een trau mahelikopter en twee ambu lances op de melding af. De Zuidzander bleek goed aan spreekbaar en werd met een ambulance naar het zieken huis in Brugge vervoerd. VLISSINGEN De politie heeft zater dagnacht een 19-jarige en een 20-jarige Vlissinger en een 19-jarige Middelburger aangehouden op verdenking van het aanrichten van vernie lingen in de Walstraat in Vlis- singen. Het drietal zou terras- meubilair en fietsen hebben vernield. De politie hield de mannen aan op basis van sig nalementen, nadat diverse meldingen over vernieling wa ren binnengekomen. De drie werden opgesloten in een poli tiecel in Torentijd in Middel burg en werden later ver hoord. Geven en ■n Theo Giele Alle 6.000 kaarten voor het benefietconcert waren bin nen een half uur verkocht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 50