mm i Gemeente Goes en politie komen samen in actie Volgens burgemeester René Verhulst is het Poelbos al jaren een plek waar mannen elkaar ontmoeten, maar is het de laatste tijd drukker geworden. De gemeente Goes komt samen met de politie in actie tegen ho moseksuele mannen die seks met elkaar hebben in het Poelbos. „Hoewel zij natuurlijk niet direct een bedreiging vormen voor ande re bezoekers wordt er toch over ge klaagd", stelt burgemeester René Verhulst. Volgens hem wordt het Poelbos al jaren gebruikt als ontmoetings plaats door met name homosek suele mannen. Recent zou het drukker zijn geworden, omdat de parkeerplaatsen langs de Sloeweg, ter hoogte van Heinkenszand, zijn gesloten. Ook dat waren be kende plekken waar mannen met elkaar afspraken voor een verzet je- De gemeente heeft in de nieuwe algemene plaatselijke verordening (apv) een artikel over 'openbare zedelijkheid' opgenomen. Dat is speciaal met het oog op het Poel bos gebeurd. „Deze bepaling maakt het voor de politie en onze boa's gemakkelijker om op te tre den als er een vermoeden bestaat dat mensen in het bos zijn om re denen die we liever niet zien", zegt Verhulst. „Ze kunnen dan mannen die bijvoorbeeld op de parkeerplaats in hun auto zitten te wachten of in hun blote lijf op een handdoek liggen gemakkelij ker aanspreken." Volgens de burgemeester kunnen de cruisende homo's niet alleen aanstootgevend zijn voor andere bezoekers van het Poelbos, maar laten ze ook veel rommel achter. „Er liggen daar soms heel veel zak doeken en tissues." Verhulst zegt dat het echt de bedoeling is om te Nu het in de APV staat kunnen de politie en onze boa's er gemakkelijker tegen optreden gaan controleren. Dat is de afgelo pen tijd overigens ook al gebeurd. De gemeente heeft bovendien een deel van de begroeiing in het Poelbos weggehaald in een po ging het probleem op te lossen. Het is niet voor het eerst dat een gemeente in actie komt om ver meende overlast door cruisende homo's in te perken. Reimerswaal vroeg de politie acht jaar geleden al om extra controles uit te voeren bij de Kreekraksluizen. Dat ge beurde na klachten van sportvis sers, die een nabijgelegen buffer bekken als viswater gebruiken. Het zou de spuigaten uitlopen met mannen, en overigens ook stellen, die er seks hadden en naakt over de parkeerplaats lie pen. De actie van de gemeente lijkt weinig te hebben geholpen, want de sluizen worden op diver se websites nog altijd aangepre zen als ontmoetingsplaats, net als het Poelbos overigens. m maandag 23 mei 2016 pzc.nl email: schouwen-duiveland@pzc.nl 'Voorganger zijn - en gelo ven - is saai. Denken ze. Maar ik heb een leuk leven' P21 op stoom Veere Met Veere op Stoom vierde het stadje afgelopen weekeinde dat 200 jaar geleden voor het eerst een stoomschip afmeerde in Nederland. Deze historische gebeurtenis werd herdacht met het naspelen van de aankomst van een negentiende-eeuws Engels reisgezelschap. Het eerste stoomschip dat Nederland aandeed, op 8 mei 1816, was de Defiance. Ter gelegenheid van deze gebeurtenis stoomde zaterdag een ander historisch Engelse stoomschip, de VIC 96 uit Chatham, Veere binnen. FOTO LEX DE MEESTER Seks in Poelbos is taboe Rob Paardekam Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 49